Urządzenie małej kuchni  to nie lada wyzwanie. Na szczęście na rynku jest wiele modeli o rozmiarze kompaktowym, o identycznej funkcjonalności co urządzenia pełnogabarytowe, dlatego z przyjemnością przedstawię Ci sprzęt AGD do małej kuchni.

Wybieramy lodówkę do małej kuchni – przegląd ciekawych modeli

Agd Do Małej Kuchni

Amica KS15612

Najczęściej wybieraną lodówką do małej kuchni jest lodówka podblatowa o wysokości ok. 85 cm, którą jak sama nazwa mówi, można wsunąć pod kuchenny blat. Te lodówki istnieją w wersji wolnostojącej i do zabudowy, ale trzeba pamiętać, że sprzęt do zabudowy jest zawsze droższy od wolnostojącego. Gama kolorystyczna modeli wolnostojących jest bardzo bogata. Oprócz wersji w kolorze  białym, srebrnym, inoxowym, znajdziecie sporo kolorowych modeli w stylu retro w marce Amica, Smeg.

 

Jeżeli pojemność lodówki podblatowej jest dla Was za mała, to zawsze możecie wybrać model wyższy. Nie musi on być tak samo szeroki  jak standardowa lodówka 60 cm. Możecie wybrać, któryś z węższych modeli np. o szerokości  50 i  ok.48 cm. Listę modeli znajdziecie TUTAJ. Najwęższe i najpłytsze lodówki na rynku oferuje firma Amica. Ich wysokość to 144 lub 128 cm, głębokość 49,5 cm a szerokość 47,4 cm.  Opisuję je szczegółowo TUTAJ.

Rewelacyjnym rozwiązaniem może być też sama chłodziarka slim marki Samsung RR25A5470APz linii Bespoke o szerokości 45,5 cm, wysokości 185,3 cm oraz o głębokości 68,5 cm. Urządzenia z linii Bespoke możesz nie tylko spersonalizować wedle uznania wybierając kolor frontu i jego fakturę z szerokiej palety możliwości, a także w przyszłości rozbudować o kolejne moduły np. zamrażarkę czy chłodziarko-zamrażarkę- w zależności od potrzeb!

Agd Do Małej Kuchni - Przegląd Rozwiązań

Agd Do Małej Kuchni - Przegląd Rozwiązań

Zmywarka kompaktowa, czyli rozwiązanie do małej kuchni

Jeśli nie masz ochoty zmywać ręcznie, to koniecznie zamontuj w swojej małej kuchni zmywarkę! Może to być klasyczna zmywarka o szerokości 45 cm lub zmywarka kompaktowa czyli o wysokości 45 cm i szerokości 60 cm.

Modele w wersji wolnostojącej można ustawić na blacie kuchennym i mogą to być np. :

 • Bosch Sks51E22EuBosch SKS51E32EU (biała, klasa energetyczna F, 6 kompletów naczyń, 8 l wody 49 dB, 61 kWh na 100 cykli)- aktualną cenę sprawdzisz TUTAJ
 • Siemens SK26E822EU (srebrna, klasa energetyczna F, 6 kompletów naczyń,8 l wody, 49 dB, 61 kWh na 100 cykli)-aktualną cenę sprawdzisz TUTAJ

a  modele do zabudowy można zamontować pod blatem lub na wysokości rąk:

 • Bosch SKE52M75EU o wymiarach 45,4×59,5×50 cm (wxszxgł) klasa F, zużycie wody 8 l, głośność 49 dB- cenę sprawdzisz TUTAJ
 • Bosch SCE52M75EU o wymiarach 59,5×59,5×50 cm (wxszxgł)- klasa F, zużycie wody 9 l, głośność 47 dB- cenę sprawdzisz TUTAJBosch Ske52M65Eu
 • Siemens SC76M542EU o wymiarach 59,5×59,5×50 cm (wxszxgł, klasa F, zużycie wody 9 l, 47 dB cenę sprawdzisz TUTAJ

Więcej modeli małych zmywarek znajdziesz TUTAJ.

 

Płyta i piekarnik do małej kuchni

Jeśli masz małą powierzchnię blatu kuchennego lub wiesz, że Twoje gotowanie ogranicza się do sobotniej jajecznicy to płyta grzejna dwupalnikowa/dwupolowa o szerokości 30 cm powinna Ci całkowicie wystarczyć. Do wyboru są płyty ceramiczne, indukcyjne, gazowe a nawet gaz pod szkłem.

Płyty 30-tki tzw. domino oferuje prawie każdy z producentów sprzętu AGD. Alternatywą do płyty o szerokości 35 cm może być płyta 45 cm, która zamiast 2 pól ma 3 trzy pola i  która idealnie będzie pasowała do piekarnika  i okapu o tej samej szerokości 45 cm.

Zestaw urządzeń o szerokości 45 cm możesz stworzyć z płytą ceramiczną lub gazową lub indukcyjną. Produkty o tej nietypowej szerokości ma w swojej ofercie  marka MPM, Kernau, Berg, Freggia.

 • MPM MPM-45-BO-22– (prowadnice teleskopowe, chowane pokrętła, elektroniczny programator z zegarem, „ziemne” drzwi, czyszczenie parowe, 6 funkcji pieczenia)
 • Kernau KO 0946 PT B (prowadnice teleskopowe, chowane pokrętła, elektroniczny programator z zegarem, „ziemne” drzwi, czyszczenie parowe, 9 funkcji pieczenia)
 • Freggia Oesf45X (prowadnice teleskopowe, chowane pokrętła, elektroniczny programator z zegarem, „ziemne” drzwi, czyszczenie katalityczne, 6 funkcji pieczenia)
 • Berg BGOV45(prowadnice teleskopowe, chowane pokrętła, elektroniczny programator z zegarem, „ziemne” drzwi, czyszczenie parowe, 6 funkcji pieczenia)

 

 

Jeżeli jednak lubisz gotować i przydałaby Ci się duża płyta 60-tka, cztero-polowa, a obawiasz się, że nie będziesz mieć już zupełnie miejsca na blacie roboczym, to pamiętaj, że zawsze możesz sobie sprawić specjalną deskę, która posłuży Ci jako nakładka na płytę indukcyjną/ceramiczną, gazową czy zlew i pozwoli na uzyskanie dodatkowej powierzchni na blacie.
Agd Do Małej Kuchni - Przegląd Rozwiązań

Deska Kesper

Piekarnik kompaktowy

Piekarnik to jest urządzenie, z którego najczęściej rezygnujemy urządzając małą kuchnię. Zapewne dlatego, że relatywnie rzadko z niego korzystamy. Jeśli jednak lubicie piec, nawet jeśli jest to tylko mrożona pizza :-), to warto zainwestować w piekarnik kompaktowy.

Wysokość piekarnika kompaktowego to 45 cm a szerokość 60 cm. Swoim wyglądem przypomina kuchenkę mikrofalową, ale potrafi wszystko co standardowy piekarnik, a czasami nawet więcej! Wśród piekarników kompaktowych są modele 2w1 czyli piekarnik z mikrofalą a nawet 3w1- co w praktyce oznacza: pieczenie/ działanie mikrofal /pieczenie z parą!

Pikarnik Kompaktowy W Zabudowie

Zaletą piekarnika kompaktowego jest szybsze nagrzewanie i mniejsze zużycie prądu! Kupując urządzenie 2w1, to w cenie jednego będziecie mieli dwa urządzenia. W zależności od Waszych potrzeb będziecie mogli skorzystać albo z funkcji mikrofali albo piekarnika. Możecie też łączyć funkcje pieczenia z działaniem mikrofal  i wówczas oprócz efektu chrupkiej skórki, skrócicie czas przygotowywania posiłku o ok.50%.

Ja osobiście korzystam z piekarnika kompaktowego z mikrofalą marki Bosch i jestem z niego bardzo zadowolona. Mój model Bosch CMG6764W1 nie jest już dostępny, ale Bosch ma w swojej ofercie dwa podobne białe modele CMG7241W1 oraz CMG633BW1. Jeśli chcecie poznać inne ciekawe modele piekarników kompaktowych, to zerknijcie TUTAJ.

AirFryer – mini piekarnik

 

Jeśli nie macie miejsca lub funduszy na piekarnik kompaktowy, to alternatywą może być frytownica beztłuszczowa tzw. Air Fryer, bo przy pomocy tego urządzenia możemy przygotować dosłownie wszystko co w piekarniku. Ograniczenie stanowi jedynie pojemność. Na rynku jest bardzo wiele modeli frytownic, ale liderem w tej kategorii urządzeń jest marka Philips. Ja osobiście testowałam  frytownice Amica AFM 4011 Cosori CP158-AF-RXW  Beko FRL5388B muszę przyznać, że te sprzęty bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. Jeśli chcesz zobaczyć, co ciekawego upiekłam w frytownicy Amica, to obejrzyj film.

 

 

Candy TRIO

Bardzo ciekawym rozwiązaniem do małych kuchni może być urządzenie marki Candy o nazwie TRIO. To urządzenie wielofunkcyjne z piekarnikiem, zmywarką i płytą gazową lub ceramiczną w jednym. To urządzenie jest wolnostojące, nie wymaga obudowy meblowej. Nie jest to tanie rozwiązanie, bo na jego zakup trzeba wydać ok. 5000 zł, ale nie zapominajmy, że jest to cena za 3 sprzęty. Oto dostępne wersje tego urządzenia:

  • TRIOVWNT/1  -białe z płytą ceramiczną znajdziesz TUTAJ
  • TRIO4GWNT/1– białe z płytą gazową znajdziesz TUTAJ
  • TRIOVXNT/1 – inoxowe z płytą ceramiczną znajdziesz TUTAJ
  • TRIO4GXNT/1 – inoxowe z płytą gazową znajdziesz TUTAJ

Piekarniki mają 40 litrów pojemności, zmywarka mieści 6 kompletów naczyń składających się z 11 elementów. Mamy 5 programów do wyboru: Normalny, Eco, Higiena 75 stopni, Mycie wstępne i Szybki 32 minuty. Wymiary kuchenek to 60 cm szerokości, tyle samo głębokości i 87,5 cm wysokości w przypadku dwóch modeli z płytami gazowymi i 86,5 cm dla tych z płytami ceramicznymi.

Niestety Candy nie oferuje jeszcze wariantów z płytami indukcyjnymi, ale liczę na to, że  w przyszłości jeszcze się pojawią.

 

 

   • Agd Do Małej Kuchni - Przegląd Rozwiązań

Obserwuj