Urządzenie małej kuchni  to nie lada wyzwanie. Na szczęście w ofercie sprzętu agd jest wiele modeli o rozmiarze kompaktowym, o identycznej funkcjonalności co urządzenia pełnogabarytowe, więc do dzieła!

Wybieramy lodówkę do małej kuchni – przegląd ciekawych modeli

Amica Ks15612
Amica KS15612

Najczęściej wybieraną lodówką do małej kuchni jest lodówka podblatowa o wysokości ok. 85 cm, którą jak sama nazwa mówi, można wsunąć pod kuchenny blat. Te lodówki istnieją w wersji wolnostojącej i do zabudowy, ale trzeba pamiętać, że sprzęt do zabudowy jest zawsze droższy od wolnostojącego. Gama kolorystyczna modeli wolnostojących jest bardzo bogata. Oprócz wersji w kolorze  białym, srebrnym, inoxowym, znajdziecie sporo kolorowych modeli w stylu retro w marce Amica, Smeg.

 

Jeżeli pojemność lodówki podblatowej jest dla Was za mała, to zawsze możecie wybrać model wyższy. Nie musi on być tak samo szeroki  jak standardowa lodówka 60 cm. Możecie wybrać, któryś z węższych modeli np. o szerokości  50 i  ok.48 cm. Listę modeli znajdziecie TUTAJ. Najwęższe i najpłytsze lodówki na rynku oferuje firma Amica. Ich wysokość to 144 lub 128 cm, głębokość 49,5 cm a szerokość 47,4 cm.  Opisuję je szczegółowo TUTAJ.

Rewelacyjnym rozwiązaniem może być też sama chłodziarka slim marki Samsung RR25A5470APz linii Bespoke o szerokości 45,5 cm, wysokości 185,3 cm oraz o głębokości 68,5 cm. Urządzenia z linii Bespoke możesz nie tylko spersonalizować wedle uznania wybierając kolor frontu i jego fakturę z szerokiej palety możliwości, a także w przyszłości rozbudować o kolejne moduły np. zamrażarkę czy chłodziarko-zamrażarkę- w zależności od potrzeb!

Agd Do Małej Kuchni - Przegląd Rozwiązań

Agd Do Małej Kuchni - Przegląd Rozwiązań

Zmywarka kompaktowa, czyli rozwiązanie do małej kuchni

Bosch Ske52M65Eu
Bosch SKE52M65EU
Bosch Sks51E22Eu
Bosch SKS51E22EU

Jeśli nie masz ochoty zmywać ręcznie, to koniecznie zamontuj w swojej małej kuchni zmywarkę! Może to być klasyczna zmywarka o szerokości 45 cm lub zmywarka kompaktowa czyli o wysokości 45 cm i szerokości 60 cm.

Zmywarki kompaktowe występują w wersji do zabudowy lub wolnostojącej.

Model wolnostojący możecie ustawić na blacie, a model do zabudowy można zamontować pod blatem lub na wysokości rąk.

Więcej o najmniejszych zmywarkach przeczytacie TUTAJ.

Płyta i piekarnik do małej kuchni

Jeśli masz małą powierzchnię blatu kuchennego lub wiesz, że Twoje gotowanie ogranicza się do sobotniej jajecznicy to płyta grzejna dwupalnikowa/dwupolowa o szerokości 30 cm powinna Ci całkowicie wystarczyć. Do wyboru są płyty ceramiczne, indukcyjne, gazowe a nawet gaz pod szkłem.

 

Płyty 30-tki tzw. domino oferuje prawie każdy z producentów sprzętu agd. Alternatywą do płyty o szerokości 35 cm może być płyta 45 cm, która zamiast 2 pól ma 3 trzy pola i  która idealnie będzie pasowała do piekarnika  i okapu o tej samej szerokości 45 cm.

 

Zestaw urządzeń o szerokości 45 cm możesz stworzyć z płytą ceramiczną lub gazową lub indukcyjną. Produkty o tej nietypowej szerokości ma w swojej ofercie  marka MPM, Kernau, Berg, Freggia. Listę produktów zobaczysz TUTAJ . Bliżej te urządzenia poznasz czytają mój inny artykuł, do którego link znajdziesz TUTAJ.

 

Jeżeli jednak lubisz gotować i przydałaby Ci się duża płyta 60-tka, cztero-polowa, a obawiasz się, że nie będziesz mieć już zupełnie miejsca na blacie roboczym, to pamiętaj, że zawsze możesz sobie sprawić specjalną deskę, która posłuży Ci jako nakładka na płytę indukcyjną/ceramiczną, gazową czy zlew i pozwoli na uzyskanie dodatkowej powierzchni na blacie.
Agd Do Małej Kuchni - Przegląd Rozwiązań

Deska Kesper

Piekarnik kompaktowy

Piekarnik to jest urządzenie, z którego najczęściej rezygnujemy urządzając małą kuchnię. Zapewne dlatego, że relatywnie rzadko z niego korzystamy. Jeśli jednak lubicie piec, nawet jeśli jest to tylko mrożona pizza :-), to warto zainwestować w piekarnik kompaktowy.

Wysokość piekarnika kompaktowego to 45 cm a szerokość 60 cm. Swoim wyglądem przypomina kuchenkę mikrofalową, ale potrafi wszystko co standardowy piekarnik, a czasami nawet więcej! Wśród piekarników kompaktowych są modele 2w1 czyli piekarnik z mikrofalą a nawet 3w1- co w praktyce oznacza: pieczenie/ działanie mikrofal /pieczenie z parą!

Pikarnik Kompaktowy W Zabudowie

Zaletą piekarnika kompaktowego jest szybsze nagrzewanie i mniejsze zużycie prądu! Kupując urządzenie 2w1, to w cenie jednego będziecie mieli dwa urządzenia. W zależności od Waszych potrzeb będziecie mogli skorzystać albo z funkcji mikrofali albo piekarnika. Możecie też łączyć funkcje pieczenia z działaniem mikrofal  i wówczas oprócz efektu chrupkiej skórki, skrócicie czas przygotowywania posiłku o ok.50%. Ja osobiście posiadam takie urządzenie i jestem z niego bardzo zadowolona!

AirFryer – mini piekarnik

Jesli nie macie miejsca lub funduszy na piekarnik kompaktowy, to alternatywą może być frytownica beztłuszczowa tzw. Air Fryer, bo przy pomocy tego urządzenia możemy przygotować dosłownie wszystko co w piekarniku. Ograniczenie stanowi jedynie pojemność. Ja kilka tygodni temu testowałam Air Fryer marki Amica i robiłam w nim zarówno babeczki, kurczaka, pyszne frytki a nawet mrożona pizzę. Jeśli chcecie poznać to urządzenie, to zapraszam do obejrzenia filmu.

 

 

Trio marki Candy

 

Bardzo ciekawym rozwiązaniem do małych kuchni może być urządzenie marki Candy o nazwie TRIO. To urządzenie wielofunkcyjne z piekarnikiem, zmywarką i płytą gazową lub ceramiczną w jednym. To urządzenie jest wolnostojące, nie wymaga obudowy meblowej. Nie jest to tanie rozwiązanie, bo na jego zakup trzeba wydać ok. 5000 zł, ale nie zapominajmy, że jest to cena za 3 sprzęty. Oto dostępne wersje tego urządzenia:

  • TRIOVWNT/1  -białe z płytą ceramiczną znajdziesz TUTAJ
  • TRIO4GWNT/1– białe z płytą gazową znajdziesz TUTAJ
  • TRIOVXNT/1 – inoxowe z płytą ceramiczną znajdziesz TUTAJ
  • TRIO4GXNT/1 – inoxowe z płytą gazową znajdziesz TUTAJ
    • Agd Do Małej Kuchni - Przegląd Rozwiązań

Obserwuj