Urządzenie małej kuchni  to nie lada wyzwanie. Na szczęście w ofercie sprzętu agd jest wiele modeli o rozmiarze kompaktowym, o identycznej funkcjonalności co urządzenia pełnogabarytowe, więc do dzieła!

Wybieramy lodówkę do małej kuchni – przegląd ciekawych modeli

Amica KS15612
Amica KS15612

Najczęściej wybieraną lodówką do małej kuchni jest lodówka podblatowa o wysokości ok. 85 cm, którą jak sama nazwa mówi, można wsunąć pod kuchenny blat. Te lodówki istnieją w wersji wolnostojącej i do zabudowy.

Gama kolorystyczna modeli wolnostojących jest bardzo bogata. Oprócz wersji w kolorze  białym, srebrnym, inoxowym, znajdziecie sporo kolorowych modeli w stylu retro w marce Amica, Smeg.

MPM-160-KB-21
MPM-160-KB-21

Jeżeli chcecie, aby lodówka była ukryta za panelem meblowym, wybierzcie jeden z wielu modeli podblatowych do zabudowy. Znalezienie konkretnego urządzenia ułatwi Wam mój konfigurator: https://www.paniagd.pl/konfigurator-lodowek-do-zabudowy/

Jeżeli pojemność lodówki podblatowej jest dla Was za mała, to zawsze możecie wybrać model wyższy. Nie musi on być tak samo szeroki  jak standardowa lodówka 60 cm. Możecie wybrać, któryś z węższych modeli np. o szerokości 55, 50, 48 a nawet 45 cm. Najwęższe lodówki o szerokości 45 cm ma w swojej ofercie marka MPM.

Zmywarka kompaktowa, czyli rozwiązanie do małej kuchni

Bosch SKE52M65EU
Bosch SKE52M65EU
Bosch SKS51E22EU
Bosch SKS51E22EU

Jeśli nie masz ochoty zmywać ręcznie, to koniecznie zamontuj w swojej małej kuchni zmywarkę! Może to być klasyczna zmywarka o szerokości 45 cm lub zmywarka kompaktowa czyli o wysokości 45 cm i szerokości 60 cm.

Zmywarki kompaktowe występują w wersji do zabudowy lub wolnostojącej.

Model wolnostojący możecie ustawić na blacie, a model do zabudowy można zamontować pod blatem lub na wysokości rąk.

Więcej o najmniejszych zmywarkach przeczytacie TUTAJ.

Swój wymarzony zmywarki model znajdziesz przy pomocy konfiguratora na mojej stronie https://www.paniagd.pl/konfigurator-zmywarki/.

img-5400.jpg

Mam nadzieję, że wkrótce na rynku pojawi się zmywarka, jaką widziałam na targach IFA w Berlinie. Wygląda ona jak komora zlewozmywaka i jest ładowana od góry.

Płyta i piekarnik do małej kuchni

Jeśli masz małą powierzchnię blatu kuchennego lub wiesz, że Twoje gotowanie ogranicza się do sobotniej jajecznicy to płyta grzejna dwupalnikowa/dwupolowa o szerokości 30 cm powinna Ci całkowicie wystarczyć. Do wyboru są płyty ceramiczne, indukcyjne, gazowe a nawet gaz pod szkłem.

 

Płyty 30-tki tzw. domino oferuje prawie każdy z producentów sprzętu agd. Alternatywą do płyty o szerokości 35 cm może być płyta 45 cm, która zamiast 2 pól ma 3 trzy pola i  która idealnie będzie pasowała do piekarnika  i okapu o tej samej szerokości 45 cm.

 

Zestaw urządzeń o szerokości 45 cm możesz stworzyć z płytą ceramiczną lub gazową lub indukcyjną. Produkty o tej nietypowej szerokości ma w swojej ofercie  marka MPM i Kernau. Więcej przeczytasz TUTAJ.

Zestaw urządzeń AGD od MPM

Agd o szerokości 45 cm marki MPM

Piekarnik kompaktowy

Piekarnik to jest urządzenie, z którego najczęściej rezygnujemy urządzając małą kuchnię. Zapewne dlatego, że relatywnie rzadko z niego korzystamy. Jeśli jednak lubicie piec, nawet jeśli jest to tylko mrożona pizza :-), to warto zainwestować w piekarnik kompaktowy.

Wysokość piekarnika kompaktowego to 45 cm a szerokość 60 cm. Swoim wyglądem przypomina kuchenkę mikrofalową, ale potrafi wszystko co standardowy piekarnik, a czasami nawet więcej! Wśród piekarników kompaktowych są modele 2w1 czyli piekarnik z mikrofalą a nawet 3w1- co w praktyce oznacza: pieczenie/ działanie mikrofal /pieczenie z parą!

Pikarnik kompaktowy w zabudowie

Zaletą piekarnika kompaktowego jest szybsze nagrzewanie i mniejsze zużycie prądu! Kupując urządzenie 2w1, to w cenie jednego będziecie mieli dwa urządzenia. W zależności od Waszych potrzeb będziecie mogli skorzystać albo z funkcji mikrofali albo piekarnika. Możecie też łączyć funkcje pieczenia z działaniem mikrofal  i wówczas oprócz efektu chrupkiej skórki, skrócicie czas przygotowywania posiłku o ok.50%. Ja osobiście posiadam takie urządzenie i jestem z niego bardzo zadowolona!

Duo i Trio marki Candy

Duo Candy
Duo Candy
Trio Candy
Trio Candy

Bardzo ciekawym rozwiązaniem do małych kuchni są też urządzenia marki Candy: DUO 609X i TRIO 9503/9501

Pierwsze urządzenie to piekarnik i zmywarka w jednym bloku o wymiarach 83,5-90×59,6×57 cm (moduł do zabudowy).Montując takie urządzenie  w miejscu piekarnika uzyskujemy 2 urządzenia. Płytę możemy dokupić dowolnej i zamontować w blacie kuchennym nad DUO lub w innym miejscu.

TRIO to urządzenie wielofunkcyjne z piekarnikiem, zmywarką i płytą gazową lub ceramiczną w jednym. To urządzenie jest wolnostojące, nie wymaga obudowy meblowej.

Jeśli ten artykuł/film okazał się dla Was pomocny, będę wdzięczna za subskrypcję mojego kanału na YT!

Was to nic nie kosztuje, a mi bardzo pomaga w rozwoju mojego projektu! 

Co tydzień filmuję coś nowego! Zapraszam na KANAŁ PANI AGD NA YT