Najmniejsze pralki na rynku

oferuje aktualnie koncern Haier oraz Electrolux. Pomimo niewielkich, wręcz zabawkowych rozmiarów są to pełnowartościowe produkty, które oferują wiele programów prania, niskie zużycie energetyczne, panele sterowania z wyświetlaczami i atrakcyjny design.

Pralka mini, bo tak często nazywane jest to urządzenia, jest idealna dla singli, do domku letniskowego, do małej łazienki, do przyczepy kempingowej lub nawet łodzi. Idealnie sprawdza się pod zlewem, pod umywalką lub wewnątrz szafki. Mini pralka to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają miejsca w łazience na pralkę o standardowej szerokości 60 cm, a nie chcą kupować pralki ładowanej od góry!

Mini pralka Electrolux

Zdjęcie Ilustruje Artykuł Najmniejsze Pralki Na Rynku - Przedstawia Pralkę Mieszczącą Się Pod Umywalką

Electrolux ma w swojej ofercie 2 mini pralki: EWC1351 i EWC1352, które wyglądają identycznie, ale model EWC1352 jest bardziej energooszczędny i zużywa mniej wody (produkt wkrótce dostępny).

Electrolux EWC1351 ma wymiary to 67 x 49,5 x51,5 cm. Załadunek tej pralki to 3 kg. Klasa energetyczna F (63 kWh na 100 cykli), zużycie wody 36 l/cykl, maksymalna prędkość wirowania 1.300 obr./min., klasa wirowania C, głośność wirowania 78.dB.

Pralka ma następujące programy prania: ECO 40 – 60, bawełna, syntetyki, tkaniny delikatne, mieszane, wełna, mini – krótki 1,5 h, cykl do prania 1,5 h lekko zabrudzonych ubrań, płukanie, odpompowanie i wirowanie. Z dodatkowych funkcji pralka oferuje zarówno funkcje prania wstępnego, szybkiego, dodatkowe płukania oraz funkcję opóźnionego startu.

Pralka Electrolux EWC1352 (produkt wkrótce dostępny) – ma identyczne wymiary, załadunek, programy i funkcje jak pralka EWC1351. Różni się jedynie zużyciem energii i wody – klasa energetyczna D (50 kWh na 100 cykli), zużycie wody 30 l/cykl.

Mini pralka Candy, Haier i Hoover

Przez wiele lat na rynku mini pralek królowała marka Candy ze swoimi słynnymi już pralkami Aquamatic, które były produkowane w Rosji. Po wybuchu wojny firma przeniosła produkcję do Chin i po kilkunastu miesiącach przerwy w dostępności produktu na rynku pojawiły się nowe mini pralki, ale już w zupełnie nowej odsłonie – w mega nowoczesnym designie!

Koncern Haier do którego należą marki Candy i Hoover proponuje nam 3 mini pralki:

    • Haier Mini Inverter HW50-BP12307-S – (klasa A, 30 l/cykl ECO, głośność wirowania 66 dB) – cenę sprawdź TUTAJ,
    • Candy MiniAqua CW50-BP12307-S – (klasa A, 30 l/cykl ECO, głośność wirowania 69 dB) – cenę sprawdź TUTAJ,
    • Hoover MIni OW50-BP12307-S – (klasa A, 30 l/cykl ECO, głośność wirowania 66 dB) – cenę sprawdź TUTAJ.

Zdjęcie Prezentuje Mini Pralkę Marki Haier

Wszystkie mini pralki z koncernu Haier oferują wsad 5 kg, 1200 obrotów na minutę, klasę energetyczną A (39 kWh na 100 cykli prania ECO) i zużycie 30 l/na cykl ECO i niską głośność wirowania 66 dB (Candy jest ciut głośniejsza 69 dB)! Ich wymiary to: wysokość 70 cm, szerokość 51, a głębokość 44 cm. Pralki mają automatykę wagową i silniki inwerterowy! Jeśli chodzi o programy, to w pralkach Haier i Hoover mamy do dyspozycji programy prania: Smart AI dla 5 kg, Szybki 15 minut dla 1,5 kg, Delikatny dla 1,5 kg, Bawełna 5 kg, Bawełna 20 stopni 5 kg i Eco 40 – 60 5 kg. W opcjach zmienimy temperaturę, wirowanie i opóźnimy start.

W mini pralce Candy mamy do wyboru znacznie więcej programów prania niż w pralkach Hoover czy Haier, mimo tego że według producenta to Haier jest najbardziej zaawansowanym urządzeniem.

Mini pralka Candy oferuje: program ECO 40-60, Bawełna 20C, Szybki 15 , mieszane i kolorowe 5 kg, Bawełna 5 kg, Tkaniny syntetyczne, tkaniny delikatne, sport, pranie ręczne, higiena +, dżins, wirowanie i odpompowanie wody.

Natomiast mini pralka Haier pomimo niewielu programów prania oferuje takie ciekawe technologie jak: Technologia ABT czy SmartDual Spray.

Mini pralka Haier gwarantuje higieniczne pranie dzięki innowacyjnej technologii ABT, która polega na tym, że w szufladzie na detergenty i w gumowym kołnierzu pomiędzy drzwiami a bębnem zastosowano specjalną powłokę antybakteryjną z tlenkiem cynku, która zabezpiecza te miejsca przed namnażaniem się bakterii i przed powstawaniem pleśni!  Według badań marki Haier to rozwiązanie usuwa aż 99,9 % wszelkich zarazków.

Kolejne rozwiązanie, które gwarantuje higienę prania to Smart Dual Spray. Na koniec każdego cyklu prania  bęben i gumowy kołnierza czyszczony jest automatycznie silnym strumieniem wody.

Specjalna struktura bębna Pillow Drum, imitująca kształt maleńkich poduszek, sprawia, że ubrania nie przywierają do jego powierzchni, chroniąc nawet najdelikatniejsze tkaniny. Bez względu jak często je pierzesz, materiały zachowają swoje pierwotne właściwości, kolor i kształt. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o mini pralkach, zapraszam do obejrzenia mojego filmu poniżej!

Mini pralka Candy Aquamatic była moją pierwszą pralką. Służyła mi przez długie lata i byłam z niej bardzo zadowolona. Ciekawa jestem, czy nowe mini pralki też zyskają rzeszę zadowolonych klientów, jak to było aquamaticami? Czas pokaże!

 


Obserwuj