Kategorie

Wyjątkowe pralko-suszarki

2020-02-09
psaawd170m363008.jpg
pompa-ciepla.gif
mmmm.png

Dla wszystkich osób, które nie lubią rozwieszać prania ani potykać się o rozstawioną w salonie suszarkę, idealnym rozwiązaniem jest zakup suszarki kondensacyjnej. Niestety czasami z braku miejsca  nie możemy sobie pozwolić na zakup dodatkowego urządzenia i wówczas alternatywą do zakupu suszarki może być pralko-suszarka.


Jaki model pralko-suszarki kupić, jaki model jest najlepszy? - pytają mnie często klienci. Ja rekomenduję wówczas zakup pralko-suszarki z wyjątkową technologią pompy ciepła.


Dlaczego właśnie urządzenie z pompą ciepła? Ponieważ  to pompa ciepła odpowiada za niższe koszty energii i świetną jakość suszenia - zarówno w suszarkach kondensacyjnych jak i pralko-suszarkach!


Kiedyś suszarki suszyły powietrzem ogrzanym grzałką, w temperaturze ok. 75 stopni i zużywały ok. 500 kWh rocznie. Teraz dzięki zastosowaniu technologii pompy ciepła suszarki suszą tkaniny delikatnie  w  temperaturze niemal o połowę niżej - ok. 40 stopni, dzięki czemu ubrania nie przesuszają się i nie obkurczają. Dodatkowo ta technologia jest bardzo łaskawa dla naszego portfela, bo zużywa o połowę mniej energii.


Aktualnie ponad 95% suszarek kondensacyjnych na rynku to urządzenia z pompą ciepła, a tradycyjne suszarki, które suszyły powietrzem ogrzanym grzałką odchodzą do lamusa.


Niestety większość pralko-suszarek to urządzenia, które suszą przy pomocy powietrza ogrzanego grzałką, czyli tak jak suszarki „starej” generacji. W całej ofercie rynkowej jest tylko kilka modeli pralko-suszarek z pompą ciepła!

Modele pralko-suszarek z pompą ciepła

 

elux.png
aeg1.png
bez-tytulu.jpg

 

Pralko-suszarki z pompą ciepła oprócz tego, że zużywają mniej energii, to jeszcze nie pobierają wody do procesu suszenia, co robi większość pralko-suszarek. Decydując się na zakup pralko-suszarki z pompą ciepła rocznie oszczędzamy ponad 400 zł na kosztach eksploatacyjnych, bo jak widzicie z poniższej tabelki- roczny koszt użytkowania (przy założeniu 220 cykli prania i suszenia) pralko suszarki bez pompy ciepła kosztuje ok. 1137 pln a z pompą ciepła ok. 706 pln.

Porównanie kosztów eksploatacyjnych pralko-suszarki o załadunku 10/6 z pompą ciepła i bez

  Pralko-suszarka z pompą ciepła Pralko-suszarka bez pompy ciepła
Zużycie energii/cykl 4,07 kWh 6,7 kWh
Zużycie wody/cykl 77 l 115 l
Koszt jednego pełnego cyklu 3,21 zł 5,17 zł
Koszt roczny 220 cykli 706 zł 1137 zł

Pralko–suszarki z pompą ciepła Electroluxa i AEG  mają wymiar 87x60x63 (w x sz x gł) - czyli są o 2 cm wyższe niż inne pralko-suszarki. Z pomocą tych urządzeń możemy wyprać 9/10 kg prania i i wysuszyć 6 kg. Mają szeroką gamę programów do prania, ale jednym z najciekawszych programów w tych urządzeniach jest program parowy.


Para przywraca ubraniom  świeżość i zmniejsza ilość zagnieceń i potrzebę prasowania. Dzięki parze możemy usunąć z odzieży nieprzyjemne zapachy dymu papierosowego lub jedzenia po wizycie w klubie lub restauracji.

W modelu Electroluxa można połączyć działanie pary z delikatnym zapachem. Wystarczy wlać do komory środek zapachowy, uruchomić program parowy, a po zakończonym cyklu pranie będzie pachniało jak świeżo wyprane.

 

Pralko-suszarkę możemy używać nie tylko do prania lub tylko suszenia, ale również do prania i suszenia non stop. Opisywane modele mają specjalny program NonStop 3h/3kg, który umożliwia wypranie i wysuszenie 3 kg prania w 3 godziny.

Dzięki pompie ciepła możemy w nich bez obaw wysuszyć ulubione ubrania, nawet jeśli są uszyte z jedwabiu lub ocieplane puchem. Wykorzystujący pompę ciepła system DelicateCare dostosowuje niską temperaturę i ruchy bębna do rodzaju tkaniny. Program suszenia wełny w pralko suszarkach z pompą ciepła jest tak delikatny, że po przetestowaniu otrzymał certyfikat firmy Woolmark.

Myślę, że pojawienie się pralko-suszarek z pompą ciepła jest początkiem zupełnie nowej ery w pralko-suszarkach.

Na chwilę obecną (styczeń 2022)  nie ma oprócz ww. modeli innych pralko-suszarek z pompą ciepła

 

 Jeśli chcesz zobaczyć prezentację modelu AEG z pompą ciepła, to zapraszam do obejrzenia filmiku!

 

Aktualizacja artykułu 28.01.22

Jeśli ten artykuł pomógł Wam w podjęciu decyzji, będę wdzięczna za subskrypcję mojego kanału na YT !  Co tydzień filmuję coś nowego! Was to nic nie kosztuje, a mi bardzo pomaga w rozwoju mojego projektu!  KANAŁ PANI AGD NA YT09 Luty, 2020   |   72554
  |   Średnia ocena 5.00 na podstawie 6 głosów.

Nasze marki