Właściciele małych łazienek często pytają mnie o najpłytsze pralki na naszym rynku.

Przyznaję, że znalezienie ich w gąszczu oferty nie jest zbyt łatwe, a to głównie z powodu przedstawiania błędnych informacji o rzeczywistych wymiarach tych urządzeń. W przekazach marketingowych, a to one królują, bardzo często podaje się wymiar głębokości blatu pralki, bo ten wymiar jest mniejszy niż rzeczywista głębokość całego urządzenia i w ten sposób łatwiej przyciągnąć uwagę klientów.

Musimy zatem zapamiętać, że płytkich pralek na rynku jest bardzo wiele, ale jeśli szukamy modeli rzeczywiście najpłytszych, czyli takich o głębokości poniżej 40 cm, to wybór ogranicza się zaledwie do 2 modeli marki Electrolux! Kiedyś w tej kategorii produktów mieliśmy do wyboru płytkie pralki marki Candy/Hoover, Indesit i Electrolux, dziś mamy do wyboru już tylko pralki marki Electrolux.

Firma Candy i Hoover produkowała swoje pralki slim w Rosji. Aktualnie ze względu na trwająca wojnę Candy przenosi produkcję tych pralek do innego kraju i podobno nieprędko zobaczymy je ponownie na polskim rynku.

Najpłytsze pralki – super slim Electrolux

Najpłytsze pralki na naszym rynku ma więc w swojej ofercie marka Electrolux! Są to: modele Electrolux EW6SM404WP i model Electrolux EW6SM504WP.

I tu też warte zapamiętania jest, że często na stronach sieci handlowych sprzedających te urządzenia, pojawia się informacja, że głębokość tych modeli to 34 cm, ale pamiętajmy, że jest to głębokość blatu pralki, a nie całego urządzenia! Ich całkowita głębokość, uwzględniająca wszelkie wypukłości to 37,2 cm.

Załadunek obu tych pralek to 4 kg, prędkość wirowania 1000 obr./min., a ich klasa energetyczna to D (55kWh/100 cykli prania). Głośność wirowania to 76 dB.

Te superslimy Electrolux są modelami z linii PerfectCare 600 z technologią SensiCare, która dostosowuje czas trwania programu do wielkości załadunku, po to aby zaoszczędzić wodę i energię, a także zapobiec zbyt długiemu praniu.

 

Grafika Przedstawia Wymiary Najpłytszej Pralki Na Rynku

Pralki Super Slim Electrolux – wymiary

 

Electrolux EW6SM504WP

Electrolux Ew6Sm504WpModel Electrolux EW6SM504WP posiada programy między innymi do prania bawełny, syntetyków, tkanin delikatnych, wełny, jedwabiu, kołder, firan, jeansu.

Dodatkowo pralka oferuje też program do odświeżania 2 kg odzieży w temperaturze 30 °C i szybkiego prania 1 kg odzieży w zaledwie 20 minut.

Dodatkowo firma Woolmark Company zatwierdziła cykl prania wełny dostępny w tym urządzeniu jako nadający się do prania odzieży
wełnianej oznaczonej metką „Prać ręcznie” pod warunkiem, że pranie zostanie wykonane zgodnie ze wskazówkami umieszczonymi na metce odzieży oraz zaleceniami producenta pralki.

.Aktualną cenę tego modelu pralki sprawdzicie TUTAJ.

 

Electrolux EW6SM404WP  – pralka super slim z opcją SoftPlus

Electrolux Ew6Sm404WpDrugi model pralki – Electrolux EW6SM404WP jest modelem bardziej zaawansowanym od Electrolux EW6SM504WP. Posiada opcję SoftPlus, która zapewnia wstępne namoczenie i równomierne rozłożenie prania w bębnie, dzięki czemu użyty detergent dociera do każdego włókna, a wyprane rzeczy są bardziej miękkie i dłużej pachną świeżością. Dodatkowo ta pralka ma bardzo praktyczne rozwiązanie, jakim jest funkcja EcoTimeManager, która umożliwia dostosowanie długości cyklu prania do potrzeb użytkownika. Pozwala to zaoszczędzić czas i energię przy zachowaniu doskonałych efektów prania.

Pralka Electrolux EW6SM404WP oferuje następujące programy prania: bawełna, syntetyki, delikatne, szybki 14′ 30 °C, płukanie, jedwab, wełna, sportowe, outdoor, denim, antyalergiczny, program do prania ubrań dziecięcych. Program antyalergiczny, to program niezwykle skuteczny dzięki zastosowaniu pary! Łączy on działanie pary wodnej z wysokowydajnym programem prania i bez problemu usuwa bakterie z odzieży.

Aktualną cenę tego modelu pralki sprawdzicie TUTAJ.

Jeżeli macie dla pralki trochę więcej miejsca, dosłownie o kilka dodatkowych centymetrów, to warto przyjrzeć się też modelom pralek Electrolux o całkowitej głębokości 41,1 cm. Powszechnie reklamuje się je jako modele o głębokości 38 cm, ale jak już wiemy to jedynie wymiar blatu. Te modele pralek mają o 2 kg większy załadunek, co z pewnością będzie dla wielu z nas istotne.

Ja zwróciłabym szczególną uwagę na urządzenia z silnikiem inwerterowym i w klasie energetycznej C – oto ich lista.

Zakup dobrego i optymalnego dla nas sprzętu do prania to jedno, ale warto też wiedzieć jak dbać o ubrania, aby służyły nam możliwie długo. Jeśli chcecie się dowiedzieć, jak to dobrze robić – zerknijcie TUTAJ.

Obserwuj