Często w maleńkich kuchniach borykamy się z problemem braku miejsca na piekarnik. Sama doświadczyłam mieszkania w kawalerce bez piekarnika i pomimo tego, że rzadko wtedy gotowałam, dotkliwie odczuwałam brak tego urządzenia. No bo jak przeżyć jako singiel/singielka bez możliwości wrzucenia mrożonej pizzy lub innego dania gotowego do piekarnika? 🙂

Piekarnik o szerokości 45cm

Na szczęście z pomocą przychodzą nam producenci sprzętu agd. Marka MPM i Kernau ma w swojej ofercie wyjątkowy piekarnik o szerokości tylko 45 cm.

Sprzęt Agd Marki Mpm
Sprzęt AGD marki MPM

Piekarnik MPM 45-BO-20 jest to piekarnik multifunkcyjny z termoobiegiem, z grzałką górną i dolną. Produkt ten dostępny jest TUTAJ.  Do kompletu możemy dobrać płytę ceramiczną MPM-45-VCB-21, płytę indukcyjną  MPM 45-IM-07 lub płytę gazową MPM-45-GMH-16 o szerokości 45 cm oraz okap wertykalny MPM-50-OV-03 o szerokości 50 cm.

Piekarnik marki Kernau KBO 0945PT B to urządzenie wyposażone w Termoobieg 3D, który gwarantuje perfekcyjnie dopieczone potrawy oraz estetyczne chowane pokrętła. Jego wnętrze pokryte jest emalią, ułatwiającą czyszczenie. Aktualną cenę tego produktu możecie sprawdzić TUTAJ.

Aranz-Duze-1.Jpg

Remont kuchni tanim kosztem

Piekarnik o szerokości 45 cm też świetne rozwiązanie dla osób, które chciałyby tanim kosztem zrobić remont kuchni wymieniając kuchnię wolnostojącą o szerokości 50 cm. Wystarczy bowiem, zastąpić starą kuchnię szafką o szerokości 50 cm i zabudować w niej piekarnik.

Wymiana kuchni wolnostojącej na piekarnik do zabudowy pociąga za sobą konieczność zamontowania nowej płyty grzewczej – nie musi to być płyta o szerokości 45 cm, może być węższa lub szersza, w zależności od potrzeb.

Malw.jpg

Piekarniki kompaktowe

Alternatywą do zakupu piekarnika o szerokości 45 cm może być zakup piekarnika kompaktowego o szerokości 60 cm, ale o wysokości tylko 45 cm. Oferta piekarników kompaktowych jest naprawdę bogata i nie muszą to być urządzenia tylko z funkcją pieczenia.

Aranz.gif

Piekarniki kompaktowe 2w1 i 3w1

Na rynku istnieje też spora gama piekarników kompaktowych z funkcją mikrofali tzw. 2w1. Jest ich ponad 80 różnych modeli, a ich ceny zaczynają się od ok.1700 pln.

Jeśli zdecydujecie się na zakup urządzenia 2w1 to w cenie jednego będziecie mieli dwa urządzenia. W zależności od Waszych potrzeb będziecie mogli skorzystać albo z funkcji mikrofali albo piekarnika. A jeśli połączycie funkcje pieczenia z działaniem mikrofal to oprócz efektu chrupkiej skórki, skrócicie czas przygotowywania posiłku o ok.50%.

Istnieją również urządzenia kompaktowe 3w1: piekarniki z funkcją mikrofali i z funkcją pary np. Solgaz model SP34PM. Cenę tego produktu możesz sprawdzić TUTAJ.

Kuchenki mikrofalowe z termoobiegiem

Najmniejsze urządzenia na rynku, których funkcjonalność można porównać do piekarnika to mikrofalówki do zabudowy z funkcją termoobiegu. Urządzenia te mają zakres temperatur od 130-220 stopni, wystarczy to do upieczenia ciasta czy pizzy. Kupując takie urządzenia zaoszczędzisz kolejne centymetry przestrzeni, bo ich wymiary to zaledwie 38,8 x 59,5 (w x sz). Oto kilka najmniejszych modeli kuchenek mikrofalowych z termoobiegiem:

  • Beko MCB25433BG -aktualną cenę sprawdzisz TUTAJ
  • Beko MCB25433X-aktualną cenę sprawdzisz TUTAJ
  • Gorenje BM251S7XG-aktualną cenę sprawdzisz TUTAJ
  • Whirlpool W9MD260IXL-aktualną cenę sprawdzisz TUTAJ
Artykul-Maly-Piekarnik-2.Gif

 „Małe” piekarniki nie dość, że zajmują mało miejsca, to jeszcze ze względu na mniejszą komorę pieczenia szybciej się nagrzewają i zużywają mniej energii niż piekarnik o standardowych wymiarach. Jeśli tylko Twoją ambicją nie jest upieczenie w nim indyka w całości, to te urządzenia powinny spełnić Twoje oczekiwania 🙂

Jeżeli chcesz sobie skonfigurować swoją kuchenkę mikrofalową do zabudowy możesz skorzystać z konfiguratora https://www.paniagd.pl/konfigurator-mikrofalowek/

Tutaj znajduje się konfigurator piekarników kompaktowych z funkcją mikrofali https://www.paniagd.pl/konfigurator-piekarnikow-z-funkcja-mikrofali/

Obserwuj