Jeśli poszukujecie płytkiej suszarki, czyli suszarki slim, to musicie wiedzieć, że na rynku jest zaledwie kilkanaście modeli, które będą odpowiadały Waszym wymaganiom. Płytkie suszarki ma w swojej ofercie tylko firma Beko, Candy Hoover i Amica. Wszędzie komunikowana jest głębokość płytkich suszarek na poziomie 46-47 cm, ale niestety ten wymiar odpowiada tylko głębokości blatu suszarki! Dopiero, kiedy wgryziemy się w specyfikację produktową lub zmierzymy suszarkę na sklepie odkryjemy dodatkowe centymetry, które trzeba doliczyć ze względu na wypukłości tyłu i przodu urządzenia! Najlepiej ilustruje to poniższy rysunek płytkiej suszarki Beko.

Wymiary płytkiej suszarki Beko

sssss.png

Płytkie suszarki Beko

Beko DF7312GXW

Firma Beko posiada największą ofertę płytkich suszarek. Najpłytsze modele Beko mają głębokości 50,8 cm. To modele o załadunku 7 kg,  które zużywają 276 kWh przy założeniu 160 cykli suszenia, czyli na jeden cykl suszenia suszarka zużywa 1,72 kWh co przekłada się na koszt ok. 1,72 zł. Te suszarki mają znacznie mniejszy wyświetlacz od innych suszarek Beko, ale za to są najpłytsze! Te suszarki pasują idealnie do pralek Beko z linii b300.

 • DF7312GXW- załadunek 7 kg, klasa energetyczna A+, głośność 65 dB, aktualną cenę możesz sprawdzić TUTAJ
 • MDF7312XW- załadunek 7 kg, klasa energetyczna A+, głośność 65 dB, aktulną cenę możesz sprawdzić TUTAJ

Trochę głębsze są modele suszarek, które pasują wyglądem do pralek Beko z serii bPRO 500– głębokość tych modeli to 52,9 cm!

 • Beko MDF7444CX- załadunek 7 kg, klasa energetyczna A++, głośność 65 dB, kolor grafit, aktualną cene możecie sprawdzić TUTAJ
 • Beko MDF7444CXM- załadunek 7 kg, klasa energetyczna A++, głośność 65 dB, aktualną cenę możecie sprawdzić TUTAJ
 • Beko EDF7434GXA-załadunek 7 kg, klasa energetyczna A++, głośność 65 dB, aktualną cenę sprawdzisz TUTAJ
 • Beko MDF7434RXC-załadunek 7 kg, klasa energetyczna A++, głośność 65 dB, aktualną cenę sprawdzisz TUTAJ
 • Beko DF7434XRA- załadunek 7 kg, klasa energetyczna A++, głośność 65 dB, aktualną cenę sprawdziszTUTAJ

 

Wszystkie ww. suszarki  oferują bardzo wiele programów suszenia: bawełny, syntetyków, jeansu, odzieży outdoorowej i sportowej, koszul a nawet puchu. Dzięki programowi Daily – wysuszysz 4 kg prania już w godzinę! Modele mają identyczną specyfikację, a różnią się jedynie wyglądem zewnętrznym.

Suszarki Beko o całkowitej głębokości 53,7 cm to:

 • Beko DF7424RTDCX – załadunek 7 kg, klasa energetyczna A+++, klasa kondensacji A, głośność 64 dB, aktualną cenę możecie sprawdzić TUTAJ
 • Beko DF7412WPB – załadunek 7 kg, klasa A++, głośność 64 dB, aktualną cenę możesz sprawdzić TUTAJ.
 • Beko DF7422RTDCX – załadunek 7 kg, klasa A++, głośność 64 dB, aktualna cenę możesz sprawdzić TUTAJ

Montaż płytkiej suszarki na płytkiej pralce

Jeśli chcecie połączyć płytką pralkę Beko z płytką suszarką Beko w słupku, to do tego celu służy łącznik Beko PSKS, który możecie nabyć TUTAJ, (koszt ok. 100 pln).

Jeśli macie jakieś wątpliwości, odnośnie użycia łącznika, to tabelka z wymiarami urządzeń powinna rozwiać Wasze wątpliwości. Wymiary płytkich suszarek Beko są dopasowane do pralek Beko, stąd minimalny wymiar pralki (podany w tabelce) na jakiej można postawić płytką suszarkę to 41,5cm (Beko nie ma płytszych pralek 7kg – a suszarka slim właśnie taką ma pojemność)- jednak według informacji, jaką otrzymałam od Beko minimalna głębokość pralki, na której można postawić płytką suszarkę to 36cm (głębokość liczona po blacie).

bez-tytulu.png

Płytkie suszarki Candy Hoover

W ofercie firmy Candy Hoover jest aktualnie 8 modeli, 7 w marce Candy i 1 w marce Hoover. Firma Candy Hoover komunikuje, że ich płytkie suszarki mają głębokość 46,5 cm, ale w rzeczywistości – uwzględniając wszelkie wypukłości drzwi, pokręteł trzeba doliczyć dodatkowe 2-3 centymetry!

Candy oferuje trzy modele w serii urządzeń Rapido, które pasują wizualnie do pralek z serii o tej samej nazwie Rapido
RO4 H7A2TCERX-S– 7 kg załadunku, klasa energetyczna A++, głębokość 46,5 cm, kolor antracyt, głośność 67 dB, aktualną cenę sprawdzisz TUTAJ
RO4H7A1TCEXS- 7 kg załadunku, klasa energetyczna A+, głębokość 46,5 cm, głośność 67 dB, aktualną cenę sprawdzisz TUTAJ
RO4H7A1TEX-S-7 kg załadunku, klasa energetyczna A+, głębokość 46,5 cm, głośność 67 dB, aktualną cenę sprawdzisz TUTAJ

kolejne trzy modele w serii Smart Pro, które pasują wizualnie do pralek z serii o tej samej nazwie Smart Pro

CSO4 H7A2DE-S – 7 kg załadunku, klasa energetyczna A++, głębokość 46,5 cm, głośność 67 dB, aktualną cenę sprawdzisz TUTAJ
CSO4 H7A1TCEX-S – 7 kg załadunku, klasa energetyczna A+, głębokość 46,5 cm, głośność 67 dB, aktualną cenę sprawdzisz TUTAJ
CSO4H7A2DE-S – 7 kg załadunku, klasa energetyczna A++, głębokość 46,5 cm, głośność 67 dB, aktualną cenę sprawdzisz TUTAJ

jeden model w linii Smart Slim
CR4 H7A1DE-S- 7 kg załadunku, klasa energetyczna A+, głębokość 46,5 cm, głośność 67 dB, aktualną cenę sprawdzisz TUTAJ

W ofercie marki Hoover jest tylko jedna płytka suszarka -to model NDP4 H7A2TCBEX-S. Jej załadunek to 7 kg, klasa energetyczna to A++, głębokość 46,5 cm, głośność 67 dB. Cenę sprawdzisz TUTAJ.

Według informacji z działu technicznego Candy każdą z ww. płytkich suszarek Candy lub Hoover można ustawić na płytkiej pralce Candy lub Hoover o głębokości 44 cm czy nawet 40 cm!

Oba urządzenia należy połączyć przy użyciu specjalnego łącznika Candy WSK1102/1 SLM FM, który gwarantuje ich bezpieczną i stabilną pracę.

Łącznik do płytkich urządzeń można nabyć w sklepach Media Expert, Media Markt czy Euro RTV.

Płytkie suszarki Amica

W 2023 roku gamę płytkich suszarek wzbogaciła o dwa modele marka Amica. Są to Amica ADS71LD oraz Amica ADS71LH. Suszarki  mają te same parametry, ale różnią się designem. Wymiary płytkich suszarek Amiki to wysokość 84,5cm, szerokość 59,6 cm a głębokość podstawy to 46,5 cm, ale po uwzględnieniu wypukłości z tyłu i przodu to 53 cm! Maksymalny załadunek to 7 kg.

Płytkie suszarki Amiki to urządzenia w technologii pompy ciepła, więc suszą delikatnie i energooszczędnie. Klasa energetyczna obydwu urządzeń to A+. Na 160 cykli suszenia 7 kg bawełny suszarka zużyje 276 kWh, czyli na jeden cykl suszenia zużyje 1,72 kWh, co przy założeniu, że koszt 1 kWh kosztuje ok. 1 zł oznacza, że cykl suszenia będzie Cię kosztował ok. 1,72 zł.). Czas trwania cyklu suszenia 7 kg bawełny wynosi 188 minut. Głośność suszarek to 65 dB, a klasa kondensacji to B. Płytkie suszarki Amiki oprócz technologii pompy ciepła wyposażone zostały również w czujniki wilgoci i temperatury.

Porównanie płytkich suszarek Beko, Candy, Hoover i Amica

Zasadniczą różnicą pomiędzy urządzeniami tych firm są wymiary suszarek.

Suszarki Candy i Hoover są najpłytsze  ze wszystkich płytkich suszarek.  Drugą istotną różnicą jest czas suszenia, bo płytkie suszarki Beko o załadunku 7 kg suszą pełny załadunek w standardowym programie bawełna przez 169 minut , Amica przez 188 minut,  a suszarki Candy Hoover przez 230-244 minuty. Poza tym płytkich suszarek Candy, Hoover nie można podpiąć do kanalizacji, czyli zawsze wilgoć z ubrań będzie się zbierała w specjalnym pojemniku na drzwiach suszarki, a płytkie suszarki Beko jak i Amiki oferują nam zarówno opcję odprowadzania wilgoci zarówno do szuflady jak i do kanalizacji. Różnice w głośności są też znaczne! Beko ma w swojej ofercie najcichsze płytkie suszarki o głośności 64 dB i 65 dB, głośność suszarek Amiki  to 65 dB,  a Candy i Hoovera są niestety najgłośniejsze – 67 dB.

Jeśli dla kogoś ważny jest kierunek otwierania drzwi suszarki, to musicie wiedzieć, że suszarki Beko i Amiki otwierają się w prawą stronę a suszarki Candy Hoover w lewą stronę. Tylko w modelach Beko MDF444CX i MDF7444CXM istnieje opcja obustronnego montażu drzwi.

Płytkie suszarki do zabudowy

Na rynku są też dostępne płytkie suszarki do zabudowy. W swojej ofercie ma je marka Beko, Candy oraz Hoover.

 • Hoover BHTD H7A1TCE-So załadunku 7 kg, klasie energetycznej A+,  wymiary urządzeń :82,5×59,6×46,7 cm (wxszxgł),  z wypukłościami 48,7 cm.
 • Candy CBTD 7A1TE-S o załadunku 7 kg, klasie energetycznej A+ , wymiary urządzeń :82,5×59,6×46,7 cm (wxszxgł),  z wypukłościami 48,7 cm.
 • Candy BCTD H7A1TE-S– o załadunku 7 kg, klasie energetycznej A+ , wymiary urządzeń :82,5×59,6×46,7 cm (wxszxgł), z wypukłościami 48,7 cm.
 • Beko DIH7452TA o załadunku 7 kg, klasie energetycznej A++, o wymiarach 84,6×59,7×45,9 (wxszxgł), z wypukłościami 50,8 cm.

 

Więcej szczegółów na temat suszarek do zabudowy przeczytasz TUTAJ.

 

Jeśli ten artykuł był dla Was pomocny, będę wdzięczna za subskrypcję mojego kanału na YT ! Was to nic nie kosztuje, a mi bardzo pomaga w rozwoju mojego projektu!   Co tydzień filmuję coś nowego!  Zapraszam na mój KANAŁ PANI AGD NA YT

Płytkie suszarki