Strona główna Blog Suszarki do ubrań Najpłytsze suszarki kondensacyjne do ubrań

Kategorie

Najpłytsze suszarki kondensacyjne do ubrań

2020-01-08

Jeśli poszukujecie suszarki slim, czyli płytkiego urządzenia, to na rynku jest zaledwie kilka modeli, które będą odpowiadały Waszym wymaganiom. Płytkie suszarki ma w swojej ofercie tylko firma Beko i firma Candy Hoover. Najpłytsze urządzenia ma firma Candy Hoover- ich głębokość to 46-46,5 cm, ale dane te dotyczą tylko głębokości blatu suszarki, więc musicie doliczyć 2-3 cm, bo wymiar ten nie uwzględnia wypukłości na tylnej ścianie urządzenia ani grubości drzwi bębna.

Jeżeli chodzi o suszarki slim marki Beko- to 2 najpłytsze modele mają głębokość 50,8 cm, a pozostałe 6 modeli  ma głębokość 52,9 cm. Wymiary te uwzględniają  już wszystkie wypukłości-tak jak to widzicie na rysunku.

 

Wymiary płytkiej suszarki Beko

sssss.png

Płytkie suszarki Beko

beko-plytkie-modele.jpg

Oto aktualna oferta płytkich suszarek Beko- to 8 modeli. Suszarki  mają prawie identyczne specyfikacje, różnią się głównie wyglądem zewnętrzym, bo dopasowane sa do konkretnych serii pralek Beko.

 

Oto modele pasujące wyglądem do pralek Beko z serii Superia- głębokość tych modeli to 52,9 cm!

  • Beko DF7434RXA -aktualną cenę sprawdzisz TUTAJ
  • Beko EDF7434GXA-aktualną cenę sprawdzisz TUTAJ
  • Beko MDF7434RXC-aktualną cenę sprawdzisz TUTAJ
  • Beko DF7434XRA- aktualną cenę sprawdzisz TUTAJ

 

Wszystkie ww. modele suszarek Beko to urządzenia o załadunku 7 kg, w klasie energetycznej A++ i o głośności 65 dB. 

Oczywiście są to modele z pompą ciepła dzięki, której suszą delikatnie i energooszczędnie. Oferują bardzo wiele programów suszenia: bawełny, syntetyków, jeansu, odzieży outdooroweji sportowej, koszul a nawet puchu. Dzięki programowi Daily - wysuszysz 4 kg prania już w godzinę! Modele mają identyczną specyfikację, a różnią się jedynie kolorem drzwiczek.

suszarki-beko-do-pralek-premium.jpg

Suszarki Beko, które pasują wizualnie do pralek Beko z Premium to:

MDF7444CX- aktualną cene możecie sprawdzić TUTAJ

MDF7444CXM- aktualną cenę możecie sprawdzić TUTAJ

 

Modele nie różnią się niczym od ww. modeli Beko oprócz designu, ich głębokość to również 52,9 cm.

sqs-jwdijqidjpi.jpg
9d6eb6a3fc832137c36b2446dbfe9fc2-max.jpg

A oto modele płytkich suszarek Beko, które pasują do najprostszych pralek Beko z serii BX. Te modele posiadają gorszą klasę energetyczną niż ww. modele, czyli mają klasę A+ zamiast A++ i zużywają 276 kWh przy założeniu 160 cykli suszenia, mają znacznie mniejszy wyświetlacz, ale za to są płytsze od wyżej opisanych modeli, bo ich głębokość to 50,8 cm.

 

DF7312GXW- aktualną cenę możesz sprawdzić TUTAJ

MDF7312XW- aktulną cenę możesz sprawdzić TUTAJ

 

 

Montaż płytkiej suszarki na płytkiej pralce

Jeśli chcecie połączyć płytką pralkę Beko z płytką suszarką Beko w słupku, to do tego celu służy łącznik Beko PSKS, który możecie nabyć TUTAJ, (koszt ok. 100 pln).

Jeśli macie jakieś wątpliwości, odnośnie użycia łącznika, to tabelka z wymiarami urządzeń powinna rozwiać Wasze wątpliwości. Wymiary płytkich suszarek Beko są dopasowane do pralek Beko, stąd minimalny wymiar pralki (podany w tabelce) na jakiej można postawić płytką suszarkę to 41,5cm (Beko nie ma płytszych pralek 7kg – a suszarka slim właśnie taką ma pojemność)- jednak według informacji, jaką otrzymałam od Beko minimalna głębokość pralki, na której można postawić płytką suszarkę to 36cm (głębokośc liczona po blacie).

 

bez-tytulu.png

Płytkie suszarki Candy i Hoover

artykul-suszarki-najplytsze.gif

Firma Candy Hoover komunikuje, że ich płytkie suszarki mają głębokość 46,5 cm, ale w rzeczywistości - uwzględniając wszelkie wypukłości drzwi, pokrętła mają 48,7 cm.

  • Candy Rapido RO4 H7A2TEX-S- aktualną cenę sprzwdzisz TUTAJ
  • Candy CSO4 H7A1DE-S- aktualną cenę sprawdzisz TUTAJ 
  • Candy GVS4 H7A1TCEX-S -aktualną cenę sprawdzisz TUTAJ
  • Candy CSO4 H7A1TBE-S- aktualną cenę sprawdzisz TUTAJ
  • Hoover DXO4 H7A1TCEX-S- aktualna cenę sprawdzisz TUTAJ

Wszystkie modele mają technologie pompy ciepła, załadunek 7 kg, klasę energetyczną  A+ (Candy RO4 H7A2TEX-S ma A++), głośność urządzeń to 67 dB.

artykul-candy-slupek-2.gif

Według informacji z działu technicznego Candy każdą z ww. płytkich suszarek Candy lub Hoover można ustawić na płytkiej pralce Candy lub Hoover o głębokości 44 cm czy 40 cm!  Oba urządzenia należy połączyć przy użyciu specjalnego łącznika Candy WSK1102/1 SLM FM, który gwarantuje ich bezpieczną i stabilną pracę. Łącznik do płytkich urządzeń można nabyć w sklepach Media Expert, Media Markt czy Euro RTV.


Suszarki slim marek Beko, Candy i Hoover pozwalają ustawić  stopień wysuszenia tkanin: wilgotne do prasowania, suche do szafy i extra suche. Jeśli po zakończeniu suszenia nie będziesz mógł/mogła wyciągnąć od razu wysuszonego prania to dzięki  funkcji antyzagnieceniowej, suszarka będzie aktywować ruchy bębna do kilku godzin, aby nie doszło do trwałych zagnieceń.


Urządzenia slim Hoovera i Candy  korzystają z technologii SmartTouch, która umożliwia interakcję z urządzeniem za pośrednictwem aplikacji App na smartfonach z Androidem, wyposażonych w funkcję NFC (Near Field Communication).

Płytkie suszarki Beko vs płytkie suszarki Candy Hoover

Zasadniczą różnicą pomiedzy urządzeniami tych dwóch firm są wymiary suszarek.

Urządzenia Candy i Hoover są jednak płytsze od suszarek Beko. Drugą istotną różnicą jest czas suszenia, bo suszarki Beko suszą pełny załadunek w standardowym programie bawełna przez 179 minut a suszarki Candy Hoover przez 230-244 minuty. Poza tym płytkich suszarek Candy, Hoover nie można podpiąć do kanalizacji, czyli zawsze wilgoć z ubrań będzie się zbierała w specjalnym pojemniku na drzwiach suszarki, a płytkie suszarki Beko oferują nam zarówno opcję z szufladą jak i kanalizacją. Płytkie suszarki  Beko są też cichsze od Candy i Hoovera o 2 dB.

Jeśli dla kogoś ważny jest kierunek otwierania drzwi suszarki, to musicie wiedzieć, że suszarki Beko otwierają się w prawą stronę a suszarki Candy Hoover w lewą stronę. Tylko w modelach Beko MDF444CX i MDF7444CXM istnieje opcja obustronnego montażu drzwi.

 

Płytkie suszarki do zabudowy

Na rynku są też dostępne dwie suszarki do zabudowy o głębokości 46,7 cm ( z wypukłościami 48,7 cm) to Hoover HBTDWH7A1TCE-S i Candy CBTD 7A1TE-S o załadunku 7 kg, klasie energetycznej A+ i technologią pompy ciepła. Wymiary urządzeń :82,5x59,6x46,7 cm (wxszxgł). Więcej szczegółów na temat tych suszarek przeczytasz TUTAJ.

 

Jeśli ten artykuł był dla Was pomocny, będę wdzięczna za subskrypcję mojego kanału na YT ! Was to nic nie kosztuje, a mi bardzo pomaga w rozwoju mojego projektu!   Co tydzień filmuję coś nowego!  Zapraszam na mój KANAŁ PANI AGD NA YT

Płytkie suszarki08 Styczeń, 2020   |   134736
  |   Średnia ocena na podstawie 0 głosów.

Nasze marki