Według mnie suszarka kondensacyjna to genialny wynalazek dzięki, któremu nie tylko szybko wysuszysz swoje ubrania, ale też zyskasz porządek w mieszkaniu, bo zniknie z niego rozstawiona druciana suszarka. Ręczniki będą mięciutkie jak w hotelu, a większość rzeczy nie będzie wymagała już prasowania. To właśnie dzięki suszarce kondensacyjnej pozbędziesz się „kotów na podłodze”, jakie tworzą się z mikrowłókien, jakie wypadają z ubrań na podłogę podczas tradycyjnego suszenia ubrań. Posiadając suszarkę  te oderwane włókna znajdziesz w filtrze suszarki, a nie na swojej podłodze. Pojawienie się suszarki kondensacyjnej w naszym domu rozwiązuje też problem nadmiernej wilgoci z suszonych ubrań, która sprzyja rozwojowi pleśni i w konsekwencji- alergii, kaszlu, zmian  skórnych.

Fanami suszarek stają się wszyscy właściciele zwierzaków domowych, które gubią sierść.  Wystarczy bowiem wrzucić ubrania do suszarki, a specjalny system filtrów usunie sierść z odzieży. Zabrudzenia zbierają się w jednym miejscu, dzięki czemu łatwo je usuniesz.

Suszarka slim – idealne rozwiązanie do małych łazienek

Wielu klientów zastanawia się , czy jeśli mają małą łazienkę, to czy zmieszczą w niej suszarkę? Rozwiązaniem tego problemu są suszarki slim! One idealnie pasują dla małej powierzchni.

Wszystkim, którzy szukają suszarki slim chciałabym przedstawić nowe płytkie suszarki marki Amica. Są to: AD3S72LHB, AD3S72LEB i AD3S72LTG, które na tle starszych modeli prezentują się niezwykle elegancko.

Nowe Suszarki Slim Od Amiki

Wysokość tych suszarek to 85 cm, szerokość 60 cm, a głębokość 46 cm. Głębokość mierzona jest po blacie. Uwzględniając wypukłości tyłu i przodu – całkowita głębokość urządzenia to 52,5 cm. Wszystkie trzy modele to urządzenia bardzo energooszczędne z technologią pompy ciepła w klasie energetycznej A++ o załadunku do 7 kg. Według danych z etykiety energetycznej roczne zużycie to 211 kWh, a czas  suszenia 7 kg bawełny to 178 minut.  Głośność suszarek to 65 dB, a ich klasa kondensacji to B.

Kiedyś mało kto kupował suszarkę do ubrań! Suszarki były drogie i energożerne, bo suszyły przy pomocy powietrza ogrzanego grzałką, Na szczęście zastosowanie w suszarkach technologii pompy ciepła zmieniło wszystko!

 • Technologia pompy ciepła-  pozwala na lepszą efektywność przy niższej temperaturze suszenia. A niższa temperatura to niższe koszty energii – z HeatPump (pompą ciepłą) aż 4-krotnie! To warunki bardziej naturalne i przyjazne dla suszonej odzieży, dlatego wiesz, że Twoje ubrania są bezpieczne i nie zniszczą się. To prawie tak, jakby suszyć ubrania na sznurku w słoneczny dzień. Tylko bezpieczniej, szybciej i możesz to robić w domu, nawet zimą!

Kolejnym rewolucyjnym rozwiązaniem w suszarkach okazał się system czujników wilgoci.

 • DrySensor- to specjalny system czujników wilgotności i temperatury sam dopasuje warunki do rodzaju i kondycji suszonych ubrań! A nawet skróci czas programu w trakcie jego trwania, gdy wyczuje taką potrzebę. Optymalne warunki to optymalne zużycie energii i gwarancja bezpieczeństwa Twojej odzieży, która nie jest narażona na zbyt długie oddziaływanie ciepłego powietrza. Automatycznie oszczędzasz na rachunkach, a Twoje ubrania się nie niszczą!

Płytka suszarka- programy i funkcje

Nowe suszarki slim Amiki dbają o Twoje ubrania dzięki konkretnym funkcjom takim jak:

 • Mniej zagnieceń- dzięki funkcji Mniej zagnieceń pranie wyjęte nawet po 2 godzinach po zakończonym cyklu suszenia jest dużo mniej pogniecione.
 • Program Suszenie Czasowe– program suszy niezależnie od poziomu wilgotności wsadu i będzie działać dokładnie tak, jak go ustawisz. Masz także kontrolę nad czasem jego trwania.
 • Poziom suszenia– suszarka Amica pozwala wybrać 1 z 3 poziomów suszenia. Teraz z łatwością dobierzesz program do rodzaju tkaniny, nie martwiąc się o to, że będzie niedosuszona

Płytkie suszarki oferują też masę ciekawych programów suszenia i odświeżania:

 • Program BabyPro – program umożliwiający skuteczne, a zarazem delikatne suszenie ubranek niemowlęcych i dziecięcych. Maksymalna higiena w trosce o wrażliwą skórę.
 • Program Odświeżanie – 22-minutowy program, który przedmuchuje i napowietrza wsad. Zaledwie moment i uzyskujesz efekt podobny do wywieszenia suchej odzieży na świeżym powietrzu.
 • Program Wełna odświeżanie– ten program przywraca świeżość wełnianych ubrań, bez obaw o mechacenie czy kurczenie.
 • Program Szybki 34’- idealnie wysuszone koszule w 34 minuty? To możliwe dzięki programowi wyróżniającemu się krótkim cyklem suszenia.
 • Program sport– specjalny program do suszenia odzieży sportowej. Skutecznie wysuszy nawet delikatne ubrania z mikrofibry, gwarantując bezpieczeństwo wymagającym tkaninom.
 • Program koszule – ustawienia programu pozwalają na delikatne obchodzenie się z odzieżą z tkanin wymagających specjalnego traktowania takich jak koszule i bluzki.

Wyjątkowa suszarka slim Amica AD3S72LTG

Suszarki slim Amica AD3S72LTG różni się od pozostałych modeli nie tylko kolorem, ale też dodatkowymi programami i funkcjami. Ta suszarka ma na panelu sterowania Eco Bar – wskaźnikowi poboru energii elektrycznej- dzięki niemu odczytasz, jakie jest zużycie dla wybranego przez Ciebie programu co pozwoli ci dobrać parametry prania zgodnie z preferencjami. Pełna wiedza = optymalny wybór, oszczędność i dbanie o środowisko! Dodatkowe programy w tym modelu to:

 • Program Higieniczny – program przeznaczony do suszenia prania z zachowaniem najwyższej higieny i dodatkowej ochrony tkanin.
 • Program Outdoor– program do suszenia odzieży wymagającej specjalnego traktowania: odzieży wierzchniej, sportowej czy wodoodpornej.
 • Program Pościel – wybierz program pościel, by skutecznie wysuszyć największe prześcieradła, poszewki, koce czy narzuty. Korzystaj z funkcji mniej zagnieceń i zyskaj na łatwiejszym prasowaniu,
 • Program Ręczniki– program stworzony do suszenia grubszych materiałów bawełnianych. Dokładnie i równomiernie suszy ręczniki, pozostawiając je miękkie i puszyste.

W modelu AD3S72LTG można też ustawić oprócz celu suszenia – do szafy, do prasowania, extra suszenia dodatkowy parametr jakim jest Stopień wysuszenia. Poziom wilgotności uzyskany po suszeniu można podnieść o 3 stopnie w stosunku do ustawienia standardowego. Dzięki temu można uzyskać jeszcze bardziej suche pranie. Oprócz ustawienia standardowego (poziom 1) do wyboru jest także 2 (niski), 3 (średni), 4 (wysoki). Po dokonaniu wyboru zapali się wskaźnik świetlny odpowiedniego poziomu suszenia.

Więcej o nowych suszarkach możecie się dowiedzieć na stronie Suszarki do ubrań – suszarki do prania wolnostojące – atrakcyjne ceny, opinie – Amica

Pralka I Suszarka Amica

Artykuł powstał we współpracy z firmą Amika

 

 

 

Obserwuj