Pralka Electrolux – jaką wybrać? Aby odpowiedzieć Wam na to pytanie, opiszę Wam  najpierw ich asortyment.

W ofercie firmy Electrolux jest 5 linii pralek: TimeCare 500, oraz  cztery linie urządzeń PerfectCare 600,700,800 i 900.

Seria Time Care 500 to podstawowa seria urządzeń tzw. modele bazowe, o prostych sterownikach, małych wyświetlaczach, które oferują prostą automatykę wagową i możliwość skrócenia cyklu prania.

Produkty z linii PerfectCare,  to urządzenia (pralki, suszarki, pralko-suszarki), w których zastosowano rozwiązania technologiczne, które mają jeden cel: jak największą troskę o jakość pranych i suszonych tkanin. To technologie, które chronią nawet najdelikatniejsze włókna, minimalizują zagniecenia, optymalizują czas prania, a nawet w przypadku systemu 3DSense głęboko skanują tkaniny, żeby równomiernie i w pełni je wysuszyć.

W  ramach danej serii są modele w różnych klasach energetycznych, z silnikami standardowymi lub inwerterowymi – czyli takimi, które cechuje większa żywotność i cichszą pracą, modele piorące i odwirowujące z różną głośnością. Pralki mogą różnić się też kolorystyką, wielkością wyświetlaczy i to wszystko w ramach jednej serii!  Produkty z danej serii charakteryzuje zawsze jakaś wyjątkowa technologia. Przy czym musicie wiedzieć, że wyższe serie mają zarówno technologie tych niższych serii i dodatkowo „swoją”- unikalną! Idealnie obrazuje to rysunek poniżej. Cechy podkreślone na czerwono występują tylko w wybranych modelach danej serii.

Pralka Electrolux PerfectCare 600

W serii PerfectCare 600 mamy ok. 27 pralek slim o 3 różnych głębokościach: 37,2 cm, 41,1 cm i 48,2 cm i ok. 28 pralek pełnogabarytowych. Charakterystyczną technologią dla tej serii urządzeń jest  System SensiCare, który wykorzystuje czujnik ciężaru i dostosowuje zużycie wody, energii i czas do wielkości załadunku. Czyli nawet jeśli masz pralkę o maksymalnym załadunku 8 kg, a pierzesz tylko 4 to pralka dostosuje do niego cykl. Zapewnia to oszczędność czasu i pieniędzy, a także chroni ubrania, bo zapobiega zbyt długiemu praniu.

Pralki Electrolux PerfectCare 700

Linia pralek PerfectCare 700– to 7 modeli wolnostojących pełnogabarytowych o załadunku 8 i 9 kg i 3 modele do zabudowy o załadunku 7 i 8 kg, które oprócz systemu SensiCare –ważącego ubrania posiada również technologię SteamCare – czyli pielęgnacji parą, który działa w ten sposób, że pod koniec każdego prania kieruje do bębna parę, aby wygładzić ubrania. Według informacji od producenta  ta technologia zmniejsza ilość zagnieceń o jedną trzecią, co w znacznym stopniu ogranicza potrzebę późniejszego prasowania.

Para w w pralkach electroluxa nie służy tylko do wygładzania tkanin. Niektóre modele dodatkowo oferują Program parowy kaszmir, który odświeża wełnę i kaszmir oraz Antyalergiczny program parowy, który przebiega w temp. 60C z dodatkiem pary i dodatkowym płukaniem przez co umożliwia pełne usunięcie pozostałości detergentu oraz pyłków i alergenów, co jest szczególnie ważne w przypadku skóry wrażliwej.

Wszystkie pralki z linii PerfectCare 700 oferują też wyjątkowy program odświeżania parowego FreshScent, który polega na odświeżaniu parą z dodatkiem specjalnego środka zapachowego, który dodaje się do przegródki na płyn zmiękczający, aby wzmocnić efekt świeżości. Odświeżając ulubione ubrania przy użyciu pary, możesz zaoszczędzić do 40 litrów wody na cykl, wydłużając jednocześnie żywotność odzieży.

Pralki PerfectCare 800

Kolejna seria urządzeń to Perfect Care 800- to 15 wolnostojących pralek pełnogabarytowych  o załadunku 8,9 i 10 kg i 1 pralka do zabudowy, które oprócz ważenia załadunku i technologii wygładzania parą oferują technologię UltraCare, która polega na wstępnym mieszaniu detergentów z wodą  i ich uaktywnieniu zanim trafią one do bębna

Efektem jest dokładne, równomierne, szybkie i delikatne pranie.

Pralki Electrolux PerfectCare 900

Pralka Electrolux Seria 900

Najwyższa seria pralek Electrolux to PerfectCare 900- w tej serii urządzeń są trzy pełnogabarytowe pralki o załadunku 10 kg,9 kg i 8 kg. Te pralki mają wszystkie opisywane wcześniej przeze mnie technologie czyli SensiCare, SteamCare, UltraCare  i na dodatek mają technologię ColourCare, która w wyjątkowy sposób chroni kolory – zmiękczając wodę.

Technologia ColourCare polega na tym, że pralki zostały wyposażone w złoże żywicy jonowymiennnej, które zapewnia odpowiednią twardości wody oraz filtr, który usuwa z wody zanieczyszczenia

Zapewne wiecie, że twarda woda z wysoką zawartością minerałów zmniejsza skuteczność działania detergentów, powoduje sztywność tkanin i przyczynia się do ich kurczenia oraz blaknięcia kolorów. ColourCare oczyszcza wodę, zapewniając maksymalną skuteczność działania detergentów nawet w niskiej temperaturze. Pozwala to na delikatne i jednocześnie dokładne pranie. Efektem jest większa trwałość kolorów tkanin. Aby aktywować filtr wymiany jonowej, który zmiękcza wodę,  wystarczy wsypać sól do specjalnej przegródki w pralce (oczywiście sól nie styka się odzieżą). Efektem ColourCare jest większa trwałość kolorów tkanin. Kolory zachowują swoją intensywność, a czerń nie szarzeje.

Ja przez dobrych kilka miesięcy testowałam model z linii Perfect Care 900 EW9F149SP. To genialny sprzęt dla wszystkich osób, które mają twardą wodę! Jeśli chcielibyście przeczytać moją recenzję tego modelu to zajrzyjcie TUTAJ.

 

Jaką Pralkę Electrolux Wybrać
Remote-Jpg-1.Png

Oprócz technologii, które Wam opisałam chciałabym jeszcze wspomnieć o technologii AutoDose -automatycznego dozowania detergentu, która dostępna jest  w 4 pralkach – w 2 pralkach w serii 600- EW6F348SPA i EW6F348BSPA oraz w 2 modelach serii 800: EW8F169ASPA i EW8F169SPA. Do pralki przelewa się zapas płynnego detergentu i na podstawie wagi prania i stopnia zabrudzenia pralka dobiera właściwą jego ilość. Dzięki tej technologii nie przedozowujemy detergentu – czyli chronimy naszą skórę i środowisko, bo pralka aby wypłukać jego nadmiar musiałaby pobierać dodatkową wodę  i uruchamiać dodatkowe płukania.

Jeżeli jesteście fanami używania kapsułek do prania, to warto wybrać pralkę Electroluxa z unikalną szufladą UniversalDose, która wykorzystuje strumień wody do zmiękczania kapsułek i aktywuje je o 60% szybciej w porównaniu do użycia w bębnie. Ja aktualnie testuję model z szufladą UniversalDose Electrolux EW8F249PSPC i muszę Wam powiedzieć, że dzięki tej pralce przekonałam się do stosowania kapsułek. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, o tej pralce- przeczytaj moją recenzję.

Inną ciekawą funkcjonalnością dostępną aż w 10 modelach, w różnych seriach urządzeń  jest Connectivity– możliwość zdalnego  sterowania pralką przy pomocy aplikacji My Electrolux. Aplikacja to nic innego jak rozszerzony panel sterowania przy pomocy którego zyskasz dostęp do dodatkowych programów i funkcji, których nie ma na panelu sterowania! Aplikacja oferuje również funkcję Asystenta Programu, który pomoże Ci w wybraniu prawidłowego programu prania! Z tej funkcjonalności często korzystam, kiedy chce wyprać nietypowy załadunek: buty, zasłony czy pluszaki! Asystent zawsze dobrze mi podpowie! Po zakończeniu cyklu prania otrzymasz komunikat na telefon przypominający o konieczności wyciągnięcia prania.  Chcesz zobaczyć modele z Connectivity, kliknij TUTAJ.

Jaką pralkę Electroluxa wybrać?

Często pytacie mnie o to, jaką pralkę Electroluxa polecam? Ja dla siebie wybrałabym model EW8F169ASPA z serii PerfectCare 800 z autodozowaniem detergentu, zdalnym sterowaniem, parą która wygładza, odświeża i sprawia, że ubrania stają się wolne od alergenów. Mój wybór podyktowany jest tym, że mam w domu alergików, więc często korzystam z programów antyalergicznych. Poza tym posiadając ten model nie musiałabym się zastanawiać nad ilością dozowanego detergentu, no i dzięki parze zaoszczędziłabym sporo czasu na prasowaniu! A Wy, co byście wybrali?

Obserwuj