Funkcja pary w pralkach to już dzisiaj standard!  Para może być dodatkową funkcją w pralce, tak jak extra płukanie czy odplamianie, może być fazą konkretnego cyklu prania np.  antyalergicznego  bądź extra higienicznego, a może być też samodzielnym cyklem Odświeżanie parowego!

Korzyści z pary w pralce

Właściwości pary wodnej:

  • Para  dodana na początku cyklu prania zmiękcza zanieczyszczenia, dzięki czemu łatwiej będzie się ich pozbyć;  możemy zrezygnować z chemicznych odplamiaczy!
  • Para dodawana na końcu cyklu prania zmiękcza i wygładza tkaniny, dzięki czemu czemu nie musimy stosować płynów zmiękczających i oszczędzamy sporo czasu na prasowaniu. Sprawdza się świetnie nawet prz grubych tkaninach jak jeans czy sztruks. Pranie nie jest zbite i sztywne jak po praniu klasycznym.
  • Para połączona w z praniem w temp. min. 60 C to idealne pranie dla alergików- usuwa alergeny i bakterie Staphylococcus aureus i Escherichia coli, sprawiając, że ubrania stają higienicznie czyste.
  • Samo działanie pary bez cyklu prania i bez jakichkolwiek detergentów to tzw. cykl odświeżania – idealny do ubrań po tzw. jednokrotnym założeniu lub do ubrań wyciągniętych z szafy po dłuższym nienoszeniu w celu pozbycia się zapachu szafy czy worka foliowego, w którym były przechowywane. Para w programie odświeżanie neutralizuje brzydkie zapachy, wygładza tkaniny przez rozluźnienie włókien, oraz usuwa alergeny takie jak kurz i roztocza. Odświeżając ulubione ubrania przy użyciu pary, możesz zaoszczędzić do 40 litrów wody na cykl, wydłużając jednocześnie żywotność odzieży!

Nie każda pralka parowa oferuje wszystkie ww. opcje działania pary, dlatego  poniżej przedstawiam Wam konkretne marki i ich możliwości.

Funkcja pary w pralkach Amica

Steampower-Pro1.Jpg

Firma oferuje aż 28 pralek pralek z funkcją pary tzw. SteamPower Pro, która działa tu jako dodatkowa funkcja, czyli możemy dołożyć parę do wybranych programów prania np. sport, antyroztocza czy ubrania dziecięce.

Działanie pary w pralkach Amica polega na tym, ze dodatkowy podzespół czyli wytwornica pary generuje parę wodną, która jest wtłaczana do zespołu piorącego pralki dwukrotnie (na początku i na końcu procesu prania), dzięki czemu odzież staje się miękka, przyjemna w dotyku, zostają zneutralizowane nieprzyjemne zapachy i giną groźne drobnoustroje. Ponadto para sprawia, że tkanina poddana jej działaniu rozprostowuje się, a co za tym idzie jest mniej pognieciona po procesie wirowania, co ułatwia dalsze prasowanie.

Oto lista pralek Amiki z funkcją pary: LISTA URZĄDZEŃ.

Funkcja pary w pralkach ASKO

Para pomaga błyskawicznie odświeżyć odzież, bez konieczności stosowania detergentów czy płynów do płukania. Po 20 minutach działania pary w programie Odświeżania parowego, pozostaje tylko krótki czas suszenia, zanim będzie można użyć odświeżonej odzieży. Para jest bardzo skutecznym i delikatnym środkiem do pielęgnacji koszul, marynarek i spodni. Można parować zarówno włókna naturalne, takie jak bawełna i len, jak i tworzywa sztuczne. Para znalazła swoje zastosowanie również  w programie koszule. Specjalny program do koszul kończy się krótkim cyklem parowym, aby zredukować zmarszczki i zagniecenia, które mogą pojawić się na tkaninach po wirowaniu.

Para w pralkach Beko

Funkcja pary w pralkach Beko nazywa się SteamCure. W zależności od wybranego programu, para zostanie zaaplikowana na początku, by usprawnić usuwanie zabrudzeń, albo na końcu, by ułatwić Ci późniejsze prasowanie.

Oto lista pralek z technologią SteamCure – LISTA URZĄDZEŃ.

Para w pralkach Electrolux

Steamcare.jpg
Pseewm210Ke00002.Png

W pralkach marki Electrolux technologia pary kryje się pod pojęciem Steam Care i działa w ten sposób, że pod koniec każdego prania kieruje do bębna parę, aby zmniejszyć o jedną trzecią ilość zagnieceń. W znacznym stopniu ogranicza to potrzebę późniejszego prasowania.

Dodatkowo oprócz Steam Care niektóre modele oferują Program parowy kaszmir, który odświeża wełnę i kaszmir oraz Antyalergiczny program parowy, który przebiega w temp. 60C z dodatkiem pary i dodatkowym płukaniem przez co umożliwia pełne usunięcie pozostałości detergentu oraz pyłków i alergenów, co jest szczególnie ważne w przypadku skóry wrażliwej.

Wiele pralek Electrolux oferuje też wyjatkowy  program odświeżania parowego FreshScent, który dedykowany jest do 1kg  bawełny, syntetyków, tkanin delikatnych i polega na odświeżaniu parą z dodatkiem specjalnego środka zapachowego, który dodaje się do przegródki na płyn zmiękczający, aby wzmocnić efekt świeżości. Odświeżając ulubione ubrania przy użyciu pary, możesz zaoszczędzić do 40 litrów wody na cykl, wydłużając jednocześnie żywotność odzieży.

Funkcja pary w pralkach LG

Marka LG słynie z swoich pralek parowych. Wiele modeli tej marki posiada program prania Alergy Care dedykowany dla alergików, dla małych dzieci, w którym zastosowano technologię pary.  Firma chwali się badaniami, które wykazują, że w tym cyklu usuwanych jest aż 99,9% alergenów pochodzących z roztoczy domowych.

Para w pralkach Haier

Funkcja Pary W Pralkach

Firma Haier oferuje nam w swoich pralkach innowacyjny program Refresh, który odświeża nawet najdelikatniejsze tkaniny – w tym wełnę i jedwab, koronki, sztuczne futra a nawet odzież skórzaną – wykorzystując technologię mikropary. Ta wysoce skuteczna technologia usuwa zapachy, drobny kurz i alergeny, jednocześnie zmniejszając ilość zagnieceń i zmiękczając tkaniny.

Oto modele pralek z programem Refresh: HW120-B14979HW80-B14979HW100-B14979, HW90-B14979,HW100-B14959U1, HW80-B14959U1, HW90-B14959U1.

Para w pralkach Bosch i Siemens

Funkcja pary w pralkach Bosch i Siemens nazywa się Iron Assist. Program parowy delikatnie wygładza zagniecenia ze świeżo wypranych i wysuszonych tekstyliów w zaledwie 20 minut. Para może również usuwać zagniecenia z np. z wcześniej noszonej koszuli lub t-shirtu. Program przystosowany jest do usuwania zagnieceń z pięciu koszul lub koszulek. Z opcją Speed Perfect można efektywnie usuwać zagniecenia nawet z jednej koszuli. Rezultatem jest do 50%* 1 mniej zagnieceń, a tym samym mniej prasowania.*Test Nr. E-0323-PT-22 niemieckiego instytutu do badań tekstyliów i włókien w Denkendorf (DITF) z 12.07.22, odnośnie redukcji zagnieceń w ubraniach bawełnianych (koszulki i koszule) w programie IronAssist i bez niego, zgodnie z DIN EN ISO 15487.

Oto lista urządzeń z funkcją IronAssist.

Para w pralkach Whirlpool

Qaas.jpg
Funkcja Pary W Pralkach

Firma Whirlpool oferuje w swoich pralkach następujące technologie z wykorzystaniem pary:

  • Steam Refreshto program, w którym możesz odświeżyć swoje ubrania bez nastawiania prania. W tym specjalnym cyklu odświeżania pralka generuje parę, która wnika we włókna, usuwając z nich nieprzyjemne zapachy i wygładzając zagniecenia. Ubrania są gotowe do ponownego założenia już po 20 minutach.
  • Steam Hygieneto dodatkowa opcja odkażania, którą można aktywować po wcześniejszym wybraniu programu prania. Para wodna wprowadzana jest do bębna przez 20 minut w trakcie trwającego cyklu prania. Powoduje to usuwanie do 99,9% najczęstszych bakterii. Jest to rozwiązanie idealne dla osób o wrażliwej skórze i jednocześnie przyjazne dla środowiska.
  • FreshCare+– to dodatkowa opcja, która pozwala zachować świeże ubrania nawet do 6 godzin po zakończeniu cyklu, ponieważ bęben pralki kołysze pranie regularnymi, wolnymi ruchami naprzemiennie  z działaniem pary – umożliwiając w ten sposób cyrkulację powietrza wewnątrz włókien.

Oto lista pralek, które oferują wszystkie 3 technologie – LISTA URZĄDZEŃ.

Para w pralkach Samsung

Samsung w swoich niektórych modelach oferuje funkcję prania higienicznego z zastosowaniem pary! Program z funkcją pary zapewnia wysoką skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń, bez konieczności użycia funkcji Prania wstępnego. Rozwiązanie to usuwa głęboko osadzony brud, a także 99,9% bakterii* i nieaktywnych alergenów pochodzących z roztoczy kurzu domowego znajdujących się w ubraniach i pościeli.** Cykl Higieniczna para minimalizuje obecność roztoczy kurzu domowego, sierści kotów i psów, pyłków traw i grzybów. Wybierając ten program pralka uwolni parę z dołu bębna nasycając nią tkaniny.

Oto lista urządzeń Samsunga oferujących higieniczną parę.

Funkcje pary w pralkach


Obserwuj