Strona główna Blog Zmywarki Jak mądrze korzystać ze zmywarki?

Kategorie

Jak mądrze korzystać ze zmywarki?

2022-02-20

W tym artykule chciałabym Wam przekazać informacje, jak należy korzystać ze zmywarki, aby jak najmniej płacić za jej eksploatację, oczywiście bez uszczerbku na jakości zmywania! 

  • nie opłukuj naczyń przed zmywaniem, wystarczy papierowym ręcznikiem kuchennym zrzucić z talerzy resztki jedzenia, a zmywarka już zadba o resztę! W razie potrzeby skorzystaj z mycia wstępnego.
  • korzystaj z programu ECO- który jest najbardziej ekonomiczny! To nic, że trwa 4-5 h.  Dzięki dłuższemu cyklowi mycia, woda nie musi być podgrzewana tak bardzo, jak dzieje się to w przypadku krótszych programów. A do tego, Twoje naczynia są namydlane dłużej, co oznacza, że zmywarka nie potrzebuje tyle energii na ich umycie, jak ma to miejsce w przypadku innych programów. W ten sposób, spada zarówno zużycie energii, jak i wody. Naucz się pakować zmywarkę wieczorem i uruchamiać program ECO na noc, zamiast puszczać krótkie-bardziej energożerne programy w ciągu dnia! 
  • nie kupuj tabletek wieloskładnikowych- zmywarki ich nie potrzebują. Sól, nabłyszczacz + proszek do zmywania lub jednofunkcyjne tabletki to najtańsze i najlepsze rozwiązanie. Nie przepłacaj!
  • nawet jeśli zmywarka posiada opcję połowy załadunku staraj się wypełniać ją do pełna, bo opcja połowy załadunku nie redukuje zużycia wody i energii o połowę tylko o ok. 30%.
  • pamiętajmy, że uruchamianie dodatkowych funkcji  podczas zmywania takich jak np. skracanie cyklu, extra higiena- podnoszenie temperatury, extra power-podnoszenie ciśnienia wody w programach mycia garnków , to wszystko powoduje wzrost zużycia energetycznego. Nie sugeruję, żeby z tych funkcji całkowicie zrezygnować, ale żeby używać ich świadomie!
  • sprawdź w instrukcji obsługi, ile Twoja zmywarka zużywa wody i energii w konkretnym cyklu zmywania. Spójrz, jak duże mogą być różnice w poszczególnych cyklach na przykładzie poniższej tabelki!

Tabela programów zmywarki Whirlpool WCIO 3T341 PES

obraz-2022-02-20-102303.png


20 Luty, 2022   |   1878
  |   Średnia ocena na podstawie 0 głosów.

Podobne artykuły

Nasze marki