Jesień i zima to czas kiedy  chętnie nosimy płaszcze i kurtki puchowe! Niemniej jednak ich czyszczenie nie jest tak proste jak ich noszenie, dlatego większość z nas oddaje je pralni chemicznej, gdy są brudne. No chyba, że ma się do tego celu super sprzęt w domu! Suszarka do ubrań Electrolux z technologią 3DSense świetnie sobie poradzi z suszeniem kurtek puchowych i nie tylko!. Ja od kilku miesięcy testuję model Electrolux EW9H189BP  i muszę Wam powiedzieć, że z takim sprzętem można z powodzeniem zrezygnować z usług pralni chemicznej! Przynajmniej w kwestii kurtek puchowych! Ta suszarka do ubrań to model z najwyższej serii suszarek Electroluxa czyli Perfect Care 900. Jest to model w najwyższej klasie energetycznej A+++ (roczne zużycie 195 kWh), o załadunku 9 kg, w klasie kondensacji A,  która pełny załadunek w programie bawełna wysuszy w 208 minut. Głośność  tej suszarki to 62dB. Oczywiście jest to suszarka do ubrań z pompą ciepła jak większość suszarek na rynku, ale wyróżnia ją wiele unikalnych technologii.

Technologia Cyclone Care

Suszarka Do Ubrań Electrolux Z Technologią 3Dsense Ew9H188Spc

Technologia CycloneCare jest wyjątkowa dla suszarek z serii 900. Polega na tym, że do bębna wdmuchiwanych jest kilka strumieni powietrza, które pod wpływem ruchów wirowych bębna tworzą spiralę/cyklon ciepłego powietrza, który gwarantuje łagodne i równomierne suszenie ze wszystkich stron! Taki sposób suszenia jest szczególnie istotny dla delikatnych tkanin jak np. jedwab, bo chroni jego kształt, strukturę i wygląd. W suszarkach z niższych serii bez CyclonCare przepływ powietrza jest prosty i jednokierunkowy.

Technologia 3DSense

Inną ciekawą technologią dostępną tylko w wybranych modelach z serii 900 jest technologia 3DSense. Suszarki z tą technologią nie badają wilgotności tkanin tylko powierzchniowo, ale głęboko skanują włókna tkanin i na tej podstawie dostosowują swoje ustawienia, aby zapewnić równomierny efekt suszenia.  Technologia 3DSense sprawdza się szczególnie przy suszeniu grubych swetrów czy  wielowarstwowych kurtek. Według przeprowadzonych badań przez firmę Electrolux kurtka puchowa wysuszona w suszarce z technologią 3DSense zachowuje  wygląd i izolację termiczną o 30% lepiej niż kurtka suszona na wolnym powietrzu. W moim filmie poniżej możecie zobaczyć, jak technologia 3DSense poradziła sobie z wysuszeniem płaszczyka puchowego mojej córki.

Technologia DelicateCare

Wyższe modele suszarek z serii 800 i 900 różnią się też od modeli z niższych serii technologią DelicateCare. Ona polega na tym, że za każdym programem suszenia kryje się nie tylko konkretna temperatura suszenia ale również odpowiednie ruchy bębna. Wszystko po to, aby zapewnić optymalną pielęgnację tkaniny  i zachować jej dobry wygląd na dłużej. Dla przykładu suszenie wełny w suszarkach electroluxa nie odbywa się w koszu tylko bezpośrednio w bębnie. Mimo, że na wyposażeniu suszarki jest kosz, to nie używa się go do suszenia wełny! On służy do suszenia butów, pluszaków czy bardzo delikatnej bielizny. Sweterki wełniane rzucamy zwyczajnie do bębna, bo one w bębnie wysuszą się tak, jakby leżały na płasko. Jak to możliwe? Bęben w programie wełna obraca się znacznie szybciej niż w programie bawełna, ponieważ chodzi w nim o to, aby siła odśrodkowa „przylepiła” wełnę do ściany bębna. To daje taki efekt, jakby wełna suszyła się nieruchomo na płasko. Obracając się w bębnie, uderzając o jego ściany mogłaby się naciągnąć i mechacić.

Suszarka do ubrań Electrolux – programy suszenia

Programy Suszenia W Suszarce Electrolux

Oprócz programu suszenia kurtek puchowych, suszarka oferuje jeszcze program suszenia bawełny, syntetyków, tkanin delikatnych, wełny, odzieży sportowej, pościeli XL, jeansu, oraz odzieży turystycznej , wodoodpornej, oddychającej, program szybki do wysuszenia ok. 3kg odzieży i program MixCare do rutynowego suszenia bez sortowania odzieży – czyli bawełny i mieszanek bawełny i tkanin syntetycznych. Jeżeli masz też pralkę electroluxa z programem prania MixCare to możesz zrobić pranie i suszenie 5 kg załadunku w czasie poniżej 3h.

Dodatkowe funkcje w suszarce Electrolux

Z dodatkowych funkcji w suszarce mamy do dyspozycji  m.in. ochronę przed zagnieceniami– od 30minut  do 2 godzin. Ona uruchamia się po zakończeniu cyklu suszenia i polega na tym, że suszarka kołysze co jakiś czas ubrania, aby nie doprowadzić do stałych zagnieceń. Suszarka do ubrań Electrolux oferuje też opcję suszenia na czas, czyli program w którym to my decydujemy, ile suszarka ma suszyć, a nie czujnik wilgoci. Suszenie na czas służy do dosuszania ubrań, do suszenia pojedynczych rzeczy i do suszenia rzeczy przy użycia specjalnego kosza. Jeśli będziecie chcieli odświeżyć sobie ubrania po dłuższym przechowywaniu w szafie lub workach próżniowych, to warto skorzystać z programu odświeżanie. Niezwykle przydatna jest też opcja „Obroty Plus”, która zwiększa częstotliwość ruchów rewersyjnych bębna, aby ograniczyć splątywanie się ubrań i zapewnić równomierny efekt wysuszenia. Osobiście nigdy nie korzystałam z funkcji „bardzo ciche” , w której urządzenie pracuje wolniej i dłużej, ale za to ciszej, bo moja suszarka stoi w pralni i nie słyszę w ogóle jej pracy.

 

Jak dbać o suszarkę do ubrań?

Suszarka Do Ubrań Electrolux Z Technologią 3Dsense!

Szczotka do czyszczenia wymiennika ciepła w suszarce

 

Suszarkę można podpiąć bezpośrednio do kanalizacji, ale jeśli nie mamy takiej opcji, to po każdym suszeniu należy opróżniać szufladę ze skroplinami.  Bardzo istotne jest też  regularne czyszczenie  filtra kłaczków, który jest przy bębnie  oraz czyszczenie wymiennika ciepła, który kryje się w dolnej części suszarki, za specjalnymi drzwiczkami.

Wymiennik można wyczyścić albo przy pomocy starej szczoteczki do zębów lub takim specjalnym grzebieniem o symbolu M4YM3001, który w niektórych modelach jest na wyposażeniu. Jeśli go nie ma, to możecie go dokupić TUTAJ. Pamiętajcie, że niedrożne filtry powodują wydłużenie cyklu suszenia i wzrost zużycia energii!

 

 

Sterowanie suszarką przy pomocy aplikacji Electrolux Care

Testowaną przeze mnie suszarką Electrolux można też sterować przy pomocy aplikacji Electrolux Care. Uruchomienie aplikacji sprawiło mi trochę problemów, ale w końcu się udało! Warto z niej korzystać przede wszystkim ze względu na dodatkowe programy suszenia, których nie ma na panelu sterowania. Są to: kołdra, jedwab, łatwe prasowanie, mikrofibra, ręczniki, polar, odzież robocza, koszule, odnowa nieprzemakalności, suszenie na wieszaku. Niezwykle praktycznym benefitem związanym z korzystania z aplikacji są komunikaty wysyłane na telefon o zakończonym cyklu suszenia. Dzięki nim mogę od razu rozładować suszarkę, co jest niezwykle ważne, bo im szybciej wyciągniemy i poskładamy ubrania, tym mniej mamy później prasowania.

Ta suszarka to świetny sprzęt. Polecam ją każdemu. Żadna z suszarek, jakie testowałam do tej pory, nie suszyła tak precyzyjnie ubrań jak ta!  Jeżeli nie jesteś jeszcze decydowana/ zdecydowany,  jaki model suszarki Electrolux wybrać, to zajrzyj TUTAJ.

Aktualną cenę urządzenia możecie sprawdzić TUTAJ.

 

Obserwuj