Jeśli masz małą łazienkę a Twoim marzeniem jest posiadanie suszarki do ubrań, to możesz sobie sprawić suszarkę w wersji slim. Przez ostatnie lata jedynymi oferentami płytkich suszarek były firmy Beko oraz Candy Hoover.  W 2022 roku gamę płytkich suszarek wzbogaciły również modele marki Amica: ADS71LD oraz ADS71LH. Suszarki mają te same parametry różnią sie tylko designem- maja inny knob i drzwi. Wymiary płytkich suszarek Amiki to wysokość 84,5cm, szerokość 59,6 cm a głębokość mierzona po blacie to 46,5 cm, ale po uwzględnieniu wypukłości z tyłu i przodu to 53 cm! Maksymalny załadunek to 7 kg.

Suszarka Slim

Płytkie suszarki Amiki to urządzenia w technologii pompy ciepła, więc suszą delikatnie i energooszczędnie. Klasa energetyczna obydwu urządzeń to A+. Na 160 cykli suszenia 7 kg bawełny suszarka zużyje 276 kWh, czyli na jeden cykl suszenia zużyje 1,72 kWh, co przy założeniu, że koszt 1 kWh kosztuje ok. 1 zł oznacza, że cykl suszenia będzie Cię kosztował ok. 1,72 zł.). Czas trwania cyklu suszenia 7 kg bawełny wynosi 188 minut. Głośność suszarek to 65 dB, a klasa kondensacji to B. Płytkie suszarki Amiki oprócz technologii pompy ciepła wyposażone zostały również w czujniki wilgoci i temperatury.

Dry Sensor

Specjalny system czujników wilgotności i temperatury sam dopasowuje warunki do rodzaju i kondycji suszonych ubrań! A nawet skróci czas programu w trakcie jego trwania, gdy wyczuje taką potrzebę. Optymalne warunki to optymalne zużycie energii i gwarancja bezpieczeństwa Twojej odzieży, która nie jest narażona na zbyt długie oddziaływanie ciepłego powietrza. Automatycznie oszczędzasz na rachunkach, a Twoje ubrania się nie niszczą! W płytkich suszarkach Amica możesz wybrać 1 z 3 poziomów suszenia. Teraz z łatwością dobierzesz program do rodzaju tkaniny, nie martwiąc się o to, że będzie niedosuszona.

Kolorowy wyświetlacz LED

Obsługa suszarki ma być prosta – dlatego urządzenia Amica wyposażone są w duże, czytelne, kolorowe wyświetlacze. Łatwo i wygodnie znajdziesz na nich wszelkie potrzebne informacje, parametry i opcje dodatkowe. A jeśli zawieruszy Ci się gdzieś instrukcja obsługi, to nic nie szkodzi. Wszystko zobaczysz na wyświetlaczu. Zawsze będziesz wiedzieć, jak suszyć najlepiej!

Programy suszenia

Nowe suszarki Amiki oferują wiele programów suszenia m.in.

  • Program odświeżanie: 22-minutowy program, który przedmuchuje i napowietrza wsad. Zaledwie moment i uzyskujesz efekt podobny do wywieszenia suchej odzieży na świeżym powietrzu;
  • Bawełna Extra Suche: Twoje bawełniane koszule czy spodnie będą idealnie suche i gotowe do użycia. Wystarczy włożyć je do suszarki i wybrać program Bawełna Extra Suche, by cieszyć się świeżo upranymi i w pełni suchymi ubraniami;
  • Program Sport: specjalny program do suszenia odzieży sportowej. Skutecznie wysuszy nawet delikatne ubrania z mikrofibry, gwarantując bezpieczeństwo wymagającym tkaninom;
  • Program Delikatne: ustawienia programu pozwalają na delikatne obchodzenie się z odzieżą z tkanin takich jak jedwab;
  • Program Koszule: ustawienia programu pozwalają na delikatne obchodzenie się z odzieżą z tkanin wymagających specjalnego traktowania takich jak koszule i bluzki;
  • Program suszenie czasowe: suszysz dokładnie tak, jak chcesz, bo sam decydujesz o temperaturze oraz czasie suszenia. Program nie korzysta z czujników wilgoci i temperatury – niezależnie od poziomu wilgotności wsadu działa tak, jak go ustawisz. Docenisz to zwłaszcza przy odświeżaniu ubrań, które leżały dłużej w szafie albo przy suszeniu grubych koców. Ty decydujesz, suszarka pracuje!

Paneli Sterowani Suszarki Amica

Funkcje w płytkich suszarkach Amica:

  • Mniej zagnieceń:  dzięki tej funkcji pranie wyjęte nawet po 2 godzinach po zakończonym cyklu suszenia jest dużo mniej pogniecione.
  • ChildLock: funkcja wyjątkowo przydatna dla rodzin z dziećmi, pozwalająca zablokować przyciski funkcyjne. Dzięki temu unikniesz przypadkowej zmiany ustawień lub wyłączenia pralki.
  • Opóźnienie startu: funkcja dzięki której można opóźnić czas rozpoczęcia programu wybierając opcję 3 godzin, 6 godzin lub 9 godzin.

Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest oświetlenie wewnętrzne bębna, bo to poprawia komfort przy załadunku i rozładunku urządzenia.

Jak dbać o suszarkę?

Ikony Na Panelu Sterowania

Korzystając z suszarki musisz pamiętać o regularnym opróżnianiu szuflady ze skroplinami, chyba że podepniesz suszarkę bezpośrednio do kanalizacji. Dodatkowo należy po każdym suszeniu opróżniać filtr kłaczków, który znajduje się przy bębnie. Nie zapominajcie również o regularnym czyszczeniu wymiennika ciepła. Suszarki przypomną Wam o tych czynnościach wyświetlając na panelu sterowania specjalne ikony.

Zestaw pralka i suszarka Amica

Montaż Pralki I Suszarki Amica

Jeżeli jesteś na etapie zakupu kompletu urządzeń: płytkiej pralki i suszarki, to idealnym uzupełnieniem do suszarek slim będą następujące modele pralek: DWAC712DL oraz GWAC712DL.oraz TWAC712DL.  One pasują zarówno wizualnie, ale też gabarytowo pod względem wymiarów i wielkości załadunku. Urządzenia można ustawić albo obok siebie albo suszarkę można ustawić na pralce.  Pamiętajcie tylko, że takie ustawienie wymaga zastosowania specjalnego łącznika. W celu nabycia łącznika należy skontaktować się z działem obsługi klienta.

Jeśli macie już pralkę Amiki i zastanawiacie się, czy nowe płytkie suszarki można na niej postawić, to wystarczy zerknąć na tabelkę obok.

 

Jeśli chcielibyście poznać płytkie suszarki innych marek zapraszam do lektury artykułu o napłytszych suszarkach na rynku.

 

 

Obserwuj