Jeśli posiadacie płytką pralkę i szukacie płytkiej suszarki, to znajdziecie ją tylko w asortymencie firm Beko i Candy Hoover. Obie firmy oferują kilka modeli, które w ramach danej marki różnią się właściwie tylko designem, ponieważ dedykowane są do konkretnej linii pralek (więcej szczegółów przeczytacie TUTAJ).

Na wielu stronach sieci sprzedażowych pojawiają się rysunki, zdjęcia, opisy sugerujące, że głębokość tych urządzeń to 46 cm, ale jest to głębokość mierzona po blacie i ona nie uwzględnia wypukłości frontu i tyłu urządzeń.

Rzeczywista głębokość uwzględniająca wypukłości urządzenia w przypadku suszarek Candy/Hoover  to 48,7 cm, a  płytkie suszarki Beko mają całkowitą głębokość 52,9 cm (wyjątek stanowią modele DF7312GXW i MDF7312XW, które mają całkowitą głębokość 50,9 cm).

Suszarki tych dwóch marek różnią się nie tylko wymiarami. Oto najważniejsze różnice:

  • czas suszenia- suszarki Beko suszą pełny załadunek 7 kg w programie bawełna przez 179 minut, a płytkie suszarki Candy Hoover przez  230/244 minuty;
  • odprowadzanie wilgoci z ubrań– Candy, Hoover nie można podpiąć do kanalizacji, czyli zawsze wilgoć z ubrań będzie się zbierała w specjalnym pojemniku na drzwiach suszarki, a płytkie suszarki Beko oferują nam zarówno opcję odprowadzania wilgoci z ubrań do szuflady jak i do kanalizacji;
  • głośność – suszarki Beko są też cichsze (65dB)od urządzeń a Candy Hoover o 2 dB (67dB);
  • program do suszenia wełny- suszarki Beko nie oferują w płytkich modelach suszarek programu do suszenia wełny, a Candy Hoover owszem;
  • kierunek otwierania drzwi suszarki- suszarki Beko otwierają się w prawą stronę a suszarki Candy Hoover w lewą stronę (tylko w modelach Beko MDF444CX i MDF7444CXM istnieje opcja obustronnego montażu drzwi).

Teraz kiedy znacie już różnice – wybór należy do Was.

Pamiętajcie też o tym, że suszarkę można postawić nie tylko na lub obok pralki. Z racji tego, że suszarka potrzebuje tylko zasilania, warto się zastanowić nad postawieniem jej w garderobie lub w szafie w przedpokoju. Jeśli ustawicie ją w szafie, to na czas suszenia należy zostawić otwarte drzwi szafy, bo suszarka podczas cyklu suszenia oddaje sporo ciepła na zewnątrz!

Film o suszarkach slim


------------------------- TU BĘDZIE BLOK REKLAMOWY -------------------------