Jeśli posiadacie płytką pralkę i szukacie płytkiej suszarki, to znajdziecie ją tylko w asortymencie firm Beko, Candy Hoover oraz Amica (od 2023). Beko oferuje najszerszy asortyment  płytkich suszarek ok. 20 modeli, Candy/Hoover ma w swoim portfolio 8 płytkich suszarek, a Amica 2 modele.

Na wielu stronach sieci sprzedażowych pojawiają się rysunki, zdjęcia, opisy sugerujące, że głębokość tych urządzeń to 46 cm, ale jest to głębokość mierzona po blacie i ona nie uwzględnia wypukłości frontu i tyłu urządzeń.

Rzeczywista głębokość uwzględniająca wypukłości urządzenia w przypadku suszarek Candy/Hoover  to 48,7 cm, a  najpłytsze suszarki Beko mają całkowitą głębokość 50,8 cm – to modele DF7312GXW i MDF7312XW. Pozostałe płytkie suszarki Beko mają głębokość od 52,9 cm do 56,8 cm. Całkowita głębokość płytkich suszarek Amica wynosi 53 cm. Więcej szczegółów o płytkich suszarkach poszczególnych marek  znajdziesz TUTAJ.

Płytkie suszarki Beko, Candy/Hoover i Amica różnią się nie tylko wymiarami.

Oto najważniejsze różnice pomiędzy płytkimi suszarkami:

  • czas suszenia- suszarki Beko suszą pełny załadunek 7 kg w programie bawełna przez 169 minut, a płytkie suszarki Candy Hoover przez  230/244 minuty, Amica 188 minut.
  • odprowadzanie wilgoci z ubrań– Candy, Hoover nie można podpiąć do kanalizacji, czyli zawsze wilgoć z ubrań będzie się zbierała w specjalnym pojemniku na drzwiach suszarki, a płytkie suszarki Beko i Amica oferują nam zarówno opcję odprowadzania wilgoci z ubrań do szuflady jak i do kanalizacji;
  • głośność – suszarki Beko są też cichsze (64-65dB) od urządzeń, Candy Hoover o 2 dB (67dB); głośność płytkich suszarek Amiki to 65 dB.
  • kierunek otwierania drzwi suszarki- suszarki Beko otwierają się w prawą stronę a suszarki Candy Hoover w lewą stronę (tylko w modelach Beko MDF444CX i MDF7444CXM istnieje opcja obustronnego montażu drzwi).
  • Beko ma w swoim asortymencie płytkie suszarki w klasie energetycznej A+++, a Candy/Hoover i Amica nie ma tak energooszczędnych modeli,
  • tylko w płytkich suszarkach Beko np. DS8524RTDCXST czy B5T67249WDC znajdziesz funkcje odświeżania parowego! Ona ułatwi Ci prasowanie i usunie z suchych ubrań nieprzyjemne zapachy jedzenia czy dymu papierosowego.

Teraz kiedy znacie już różnice – wybór należy do Was.

Pamiętajcie też o tym, że suszarkę można postawić nie tylko na lub obok pralki. Z racji tego, że suszarka potrzebuje tylko zasilania, warto się zastanowić nad postawieniem jej w garderobie lub w szafie w przedpokoju. Jeśli ustawicie ją w szafie, to na czas suszenia należy zostawić otwarte drzwi szafy, bo suszarka podczas cyklu suszenia oddaje sporo ciepła na zewnątrz!

Film o suszarkach slim


Obserwuj