Niektórzy uważają, że prawdziwą głębię smaku uzyskuje się tylko gotując na gazie.

Dodatkowym argumentem przemawiającym za zakupem płyty gazowej jest cena gazu i fakt, że płytę gazową można kupić już za ok. 300 złotych.

Z drugiej strony płyta indukcyjna kusi nas swoją energooszczędnością i bezpieczeństwem.

W tej technologii zmienne pole elektromagnetyczne wytwarza ciepło tylko w garnku, co gwarantuje szybkość działania i eliminuje straty energii. Łatwo ją utrzymać w czystości, bo płyta nagrzewa się tylko nieznacznie od nagrzanego naczynia, a w razie wykipienia czegokolwiek, łatwo zetrzeć  to z gładkiej powierzchni szkła ceramicznego.

KOMPROMIS POMIĘDZY GAZEM A INDUKCJĄ

 

Okazuje się, że wcale nie trzeba wybierać pomiędzy gazem a indukcją! Na rynku istnieją bowiem tzw. płyty „mieszane” czyli gazowo- indukcyjne.

Decydując się na ich zakup, mamy do dyspozycji dwa źródła energii i stajemy się niezależni w przypadku przerw w dostawie jednego z nich.

Do wyboru mamy zarówno płyty o szerokości 60 cm jak i 90 cm. Największą ofertę płyt mieszanych ma w swojej ofercie firma TEKA, ale pojedyncze modele znajdziemy też pod marką Smeg,Electrolux, MPM, Freggia. Ich poziom cenowy zaczyna się od 1300 złotych w górę.

Mi osobiście najbardziej podobają się modele marki TEKA, a w szczególności model JZC 96324 ABC o szerokości 90 cm, który ma 4 pola indukcyjne i 2 palniki gazowe. Płyta Teki ma żeliwne ruszty, automatyczną zapalarkę w pokrętle, wygodne sterowanie multislider, timer i precyzyjną regulację płomienia ExactFlame, dzięki której możesz  z łatwością i niespotykaną dotąd precyzją kontrolować intensywność płomienia.  Poziom płomienia możesz ustawić od 1 do 9, w zależności od typu potrawy, jaką chcesz przyrządzić.  Aktualną cenę płyty możesz sprawdzić TUTAJ.

Płyta Indukcyjna Czy Gazowa? Płyta Indukcyjna Czy Gazowa?

Wszystkie płyty „mieszane” wykonane są ze szkła ceramicznego, a nie ze szkła hartowanego jak 95% wszystkich płyt gazowych na szkle. Szkło ceramiczne jest bardziej odporne na zarysowania, pęknięcia i temperaturę!

 

ŁĄCZENIE PŁYT GAZOWYCH I INDUKCYJNYCH

Ciekawym rozwiązaniem dylematu gaz czy indukcja jest zakup kilku płyt o szerokości 30 cm. Możemy wówczas dowolnie łączyć płyty o różnym zasilaniu np. płytę z palnikami gazowymi, płytę z polami indukcyjnymi czy grillem. Zaleca się dobór płyt jednego producenta, tak aby uzyskać elegancki i harmonijny wygląd.

Płyty Aeg Domino

 

Jeśli  nadal nie podjęliście decyzji o tym, jaką płytę gazową wybrać, to warto odwiedzić mój konfigurator płyt gazowych  i w kilku krokach skonfigurować swoją wymarzoną płytę! Link do konfiguratora TUTAJ.

 

Obserwuj