Suszarka-Electrolux-Aranz.png
Suszarki-Amica-Aranz-7.Jpg
Suszarki-Amica-Aranz-9.Jpg

Projektowanie i aranżacja przestrzeni w naszych domach przyprawia nas czasem  o ból głowy, bo to w końcu nie taka prosta sprawa!

Jeśli mamy małe mieszkanie, to liczymy praktycznie każdy centymetr miejsca i godzinami rozważamy różne opcje ustawień sprzętów i  mebli.

Często też z braku miejsca rezygnujemy z możliwości posiadania dodatkowych niezwykle praktycznych urządzeń jak np. suszarka do ubrań czy zmywarka. A jednak wcale nie musi tak być!

Jeśli planujesz zakup mieszkania lub remont łazienki, możesz zaoszczędzić 60 cm miejsca stawiając suszarkę na pralce.  No i oczywiście posiadając suszarkę do ubrań pozbędziesz się wiecznie rozstawionej, tradycyjnej suszarki, o którą zawsze się potykasz, a Ty i Twoi goście nie będziecie musieli już patrzeć na rozwieszone skarpetki czy bieliznę….

Montaż suszarki na pralce jest bardzo prosty o ile pralka i suszarka są tej samej marki, bo każdy producent ma w swojej ofercie dedykowane łączniki do swoich sprzętów o odpowiednich wymiarach i w różnych wersjach np. z wysuwaną szufladą na pranie lub bez.

Jeśli urządzenia są różnych marek, to sprawa się komplikuje. Nie ma bowiem uniwersalnego łącznika do wszystkich modeli pralek i suszarek. W takiej sytuacji najlepiej kupić łącznik tej samej marki co suszarka, bo wówczas będziemy mieli pewność że będzie on miał odpowiedni rozstaw pod nóżki suszarki. Warto też zastrzec sobie możliwość zwrotu łącznika, gdyby był jednak jakiś problem z montażem na pralce, ale na 99% powinno się udać!

Źródło:pinterest
źródło:Pinterest
Pralka I Suszarka Do Zabudowy Hoover
Pralka i suszarka do zabudowy…

Alternatywą do zakupu łącznika może być też zrobienie specjalnej półki meblowej dla suszarki lub nawet specjalnej szafy meblowej, w której schowamy dwa wolnostojące urządzenia. Pamiętajmy tylko, że na czas suszenia drzwi szafy muszą pozostać otwarte, bo suszarka oddaje dużo ciepła do otoczenia.

Jeśli zależy Ci, aby urządzenia zmieściły się w standardowej zabudowie meblowej o szerokości 60 cm, to musisz zdecydować się na zakup pralki i suszarki do zabudowy, bo tylko one ze względu na swoje gabaryty zmieszczą się w takiej zabudowie. Urządzenia do zabudowy można ustawić zarówno obok siebie jak i w pionie. Ustawienie urządzeń do zabudowy w tzw. słupku nie wymaga zastosowania łącznika. Aktualnie w ofercie rynkowej są tylko dwie suszarki do zabudowy, szczegółów możecie dowiedzieć się TUTAJ.

Chowając pralkę i suszarkę za frontami meblowymi łazienka nabierze bardziej charakteru pokoju kąpielowego, a nie pralni!

Oto przykładowy filmik: jak połączyć pralkę i suszarkę marki Electrolux.


Obserwuj