Fajowe.jpg

Najchętniej kupowanymi pralkami są urządzenia slim, ponieważ przy niewielkim metrażu naszych mieszkań każdy centymetr podłogi jest na wagę złota.  Poza tym wiele płytkich pralek oferuje całkiem przyzwoity załadunek np. pralka Candy o głębokości 34 cm ma załadunek  6 kg odzieży  i dlatego często nawet osoby, które mogłyby postawić w swojej łazience pełnogabarytowe urządzenie, decydują się na slima, bo jeśli można mieć płytsze urządzenie, które jest tak samo pojemne, to czemu nie wybrać takiej opcji?!

Klienci rzadko decydują się od razu na zakup pralki i suszarki, a szkoda! Niestety świadomośc tego jak fantastycznym urządzeniem jest suszarka jest nadal bardzo mała. Część klientów dopiero po jakimś czasie dojrzewa do zakupu suszarki. Najczęstszym powodem ich decyzji jest irytacja ciągłym widokiem prania i konieczność przestawiania drucianej suszarki z kąta w kąt. Do zakupu często motywują nas też znajomi lub rodzina, której zachwyt nad suszarką zaczyna nam się udzielać.

No i co wtedy? Zaczynamy się zastanawiać nad miejscem dla suszarki!

Crs-Blizzard-Colonna-Portalavatrice-000.Jpg
1.Jpg

W małych pomieszczeniach najlepszym sposobem montażu suszarki jest ustawienie jej na pralce w tzw. słupku, bo wtedy oszczędzamy  miejsce na podłodze. Taki słupek możemy ustawić zarówno z urządzeń pełnogabarytowych jak i płytkich. Niektórzy łączą takie urządzenia za pomocą specjalnego łącznika, a niektórzy ustawiają sprzęty w specjalnej zabudowie meblowej.

Warunkiem koniecznym do ustawienia suszarki na pralce za pomocą łącznika, nie jest taki sam wymiar urządzeń! Pralka i suszarka mogą się różnić głębokością. Ważne jest tylko to, aby ta różnica nie była zbyt duża (max.10 cm).

Słupek stworzony z urządzeń jednej marki i z tej samej serii gwarantuje nam ładny efekt wizualny. Niemniej jednak najważniejszy jest aspekt praktyczny, tym bardziej, że nie zawsze możemy dobrać urządzenie w ten sposób.

Jeśli posiadacie płytką pralkę i szukacie płytkiej suszarki, to znajdziecie ją tylko w asortymencie firm Beko i Candy Hoover. Obie firmy oferują kilka modeli, które w ramach danej marki różnią się właściwie tylko designem, ponieważ dedykowane są do konkretnej linii pralek (więcej szczegółów przeczytacie TUTAJ).

Natomiast różnice pomiędzy płytkimi suszarkami Beko a Candy Hoover są już znaczące. Oto one:

  • wymiary suszarek– Candy Hoover komunikuje głębokość suszarek na poziomie 46 -46,5cm, ale to jest głębokość mierzona po blacie, a rzeczywista głębokość uwzględniająca wypukłości urządzenia 48,7 cm. Większość płytkich suszarek Beko ma całkowitą głębokość 52,9 cm (wyjątek stanowią modele DF7312GXW i MDF7312XW, które mają całkowitą głębokość 50,9 cm).
  • czas suszenia- suszarki Beko suszą pełny załadunek 7 kg w programie bawełna przez 179 minut, a płytkie suszarki Candy Hoover przez  230/244 minuty;
  • odprowadzanie wilgoci z ubrań– Candy, Hoover nie można podpiąć do kanalizacji, czyli zawsze wilgoć z ubrań będzie się zbierała w specjalnym pojemniku na drzwiach suszarki, a płytkie suszarki Beko oferują nam zarówno opcję odprowadzania wilgoci z ubrań do szuflady jak i do kanalizacji;
  • głośność – suszarki Beko są też cichsze (65dB)od urządzeń a Candy Hoover o 2 dB (67dB);
  • program do suszenia wełny- suszarki Beko nie oferują w płytkich modelach suszarek programu do suszenia wełny, a Candy Hoover owszem;
  • kierunek otwierania drzwi suszarki- suszarki Beko otwierają się w prawą stronę a suszarki Candy Hoover w lewą stronę (tylko w modelach Beko MDF444CX i MDF7444CXM istnieje opcja obustronnego montażu drzwi).

Teraz kiedy znacie już różnice – wybór należy do Was. Wszystkie symbole płytkich suszarek, jakie są dostępne na rynku znajdziecie TUTAJ. W razie pytań, wątpliwości piszcie na bok@paniagd.pl.

Zapraszam Was też na mój kanał YT, gdzie możecie obejrzeć wiele filmików o suszarkach.

Obserwuj