Pralka Electrolux EW9F149SP  to urządzenie, które chroni kolory bardziej niż jakakolwiek inna na rynku! Dlaczego? Ponieważ sama zmiękcza wodę!

Pralka Electrolux Z Filtrem Jonowym

Filtr zmiękczający wodę w pralce Electrolux

Jak zapewne wiecie, woda zawiera niekorzystne dla prania substancje mineralne. Im wyższa zawartość substancji mineralnych, tym twardsza jest woda .Twarda woda może zmniejszać skuteczność działania detergentu, powodować sztywność tkanin i przyczyniać się do ich kurczenia oraz blaknięcia kolorów. Znając ten problem firma Electrolux  stworzyła pralkę, która sama zmiękcza wodę. Jak ona to robi?

System ColourCare

Pralka Electrolux została wyposażona w złoże żywicy jonowymiennnej, które zapewnienia odpowiednią twardości wody oraz filtr, który usuwa z wody zanieczyszczenia. Oczyszczona i  miękka woda gwarantuje ochronę tkanin, żywe kolory i dobrą skuteczność prania w niskiej temperaturze. Ogromną zaletą miękkiej wody jest również to, że nie musimy stosować tak dużej ilości detergentu jak w przypadku twardej wody. Poza tym miękka woda to gwarancja, że wpralce nie będzie osadzał się kamień.

Musimy jednak pamiętać, że zdolność żywicy do zmiękczania wody kończą się po kilku cyklach prania! Na szczęście to złoże można zregenerować przy pomocy soli, takie j samej, jaką stosuje się do zmywarki!  W szufladzie na detergenty jest specjalna  przegródka na tą sól. Przed pierwszym uruchomieniem pralki należy ją uzupełnić! Pralka bedzie sama pobierała sobie sól do zregenerowania złoża. Tą technologię, która oczyszcza i zmiękcza nazywa się System ColourCare  i znajdziecie ją tylko w najwyższej serii urządzeń Electrolux PerfectCare 900.

Pralka Electrolux EW9F149SP – parametry

Zanim przedstawię Wam inne ciekawe technologie pralki Electrolux EW9F149SP,  poznajcie jej parametry techniczne. Jej maksymalny załadunek  to 9 kg, klasa energetyczna A, zużycie energii w 100 cyklach bawełna eco to 49 kWh, a głośność wirowania to 72 dB, zużycie wody 49 litrów,. Maksymalna prędkość obrotów 1400 /min. Wymiary to  85 x 60 x 65,8 cm (wxszxgł).

Najciekawsze technologie

Pralka Electrolux System SteamCare

Funkcja Pary W Pralce Electrolux

Pranie wyprane z dodatkiem pary i bez.

Inną ciekawą technologią w tej pralce Electrolux jest System SteamCare, który pod koniec każdego prania kieruje do bębna parę, aby zmniejszyć ilość zagnieceń. Według informacji od producenta  jest to aż  jedna trzecia zagnieceń mniej! Zastosowanie technologii pary w znacznym stopniu ogranicza potrzebę późniejszego prasowania. Aby skorzystać z tej funkcji wystarczy na panelu sterowania wybrać Plus Para.  Trzeba też pamiętać, że ta opcja wydłuża cykl prania. Poza tym im mniejszy będzie załadunek, tym lepszy będzie efekt wygładzenia. Parę można dodać do tylko w programach prania bawełny, syntetyków i dżinsu.

Pralka Electrolux System Sensi Care

Najbardziej ekonomiczne jest pranie w którym wykorzystujemy maksymalny załadunek w danym programie, np. bawełna 9 kg czy syntetyki 4 kg. Na szcęście piorąc nawet  małe wsady nie musimy obawiać się o rachunki, ani o nasze tkaniny.  System SensiCare dostosowuje parametry cyklu prania do ładunku. Inteligentne czujniki skracają czas, ograniczają zużycie wody i energii, aby zapobiec zbyt długiemu praniu ubrań. Dzięki SensiCare ubrania dłużej zachowują swój atrakcyjny wygląd. Czas trwania programu podany na wyświetlaczu odpowiada średniemu/dużemu ładunkowi.  Po naciśnięciu start funkcja SensiCare System rozpoczyna wykrywanie wielkości załadunku. W ciągu 30 sekund określa czas trwania programu. Jeśli bęben jest przepełniony pokaże się nam komunikat MAX . Warto wówczas wyjąć kilka rzeczy, bo w przeciwnym razie efekt prania może być niezadawalający. Sensi Care działa tylko, jeśli nie skracaliśmy programu  używając funkcji Time Manager.

Pralka Electrolux Funkcja Ultra Care

Rozpoczynając pranie możecie się zdziwić, że na panelu sterowania wyświetli się Wam komunikat MIX. Pojawienie się tego komunikatu oznacza, że uruchomiła się funkcja Ultra Care, która służy ochronie tkanin. Polega ona na tym, że detergent i płyn mieszany jest najpierw z wodą a potem dopiero dozowany do prania. W ten sposób dociera on do każdego włókna. Ubrania dobrze się dopierją i wolne są od śladów z resztek detergentów.

Programy parowe w pralce Electrolux

Pralka Electrolux - Program Parowy Freshscent

Środek zapachowy do Fresh Scent w pralce Electrolux

Bardzo często pierzemy rzeczy, które wystarczyłoby odświeżyć parą. Sami zastanówcie się, ile odzieży wrzucacie do prania, tylko dlatego, że wydaje się nam że warto je przeprać, bo są już nieświeże. Używając pary można usunąć brzydki zapach z odzieży a poza tym ją wygładzić. W pralce electroluxa są dwa programy parowe:  FreshScent i Kaszmir. Pierwszy służy do odświeżenia bawełny, syntetyków i tkanin delikatnych np. z koronką z czy cekinami. Aby jeszcze wzmocnić efekt świeżości warto dodać specjalnego zapachu Steam Fragrance . Użycie łagodnego środka zapachowego opracowanego przez firmę ELECTROLUX pozwala uzyskać efekt „świeżo wypranej” odzieży przy jednoczesnym usunięciu niepożądanych zapachów i zagnieceń. To naprawdę działa i pięknie pachnie!

Drugi program parowy to Kaszmir- krótki program umożliwiający odświeżenie (bez prania) do 1 kg odzieży z wełny i kaszmiru. Ja już wielokrotnie odświeżałam tak odzież i zawsze gorąco polecam korzystanie z tego rozwiązania! Używając pary można zaoszczędzić ponad 40 litrów wody w cyklu prania,a do tego wydłużyć żywotność odzieży. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o programach parowych w pralkach, to zajrzyj TUTAJ.

Pralka Electrolux Program Outdoor

Pralka Electrolux, Która Zmiękcza Wodę!

Nikwax środki do prania i impregnowania odzieży wodoodpornej

Program Outdoor to wyjątkowy program do prania odzieży sportowej, turystycznej a także tkanin nieprzemakalnych, oddychających, hydrofobowych. W tym programie  można nie tylko wyprać, ale też zregenerować tkaniny nieprzemakalno-oddychające. Ja przygotowując się do sezonu zimowego wielokrotnie prałam i impregnowałam odzież zimową moich dzieci. Efekt był niesamowity! Z ubrań, które chłonęły wodę jak gąbkę, po praniu przemieniły się w wodoodporne ubrania! Do prania i impregnacji stosowałąm produkty Nikwax. Środek piorący wlewa się do przegródki na proszki i płyny do prania a środek impregnujący  do przegródki na płyn zmiękczający. Po skończonym praniu najlepiej wysuszyć ubrania w suszarce w  programie outdoor. Jeśli suszarka takowego nie posiada, to można je wysuszyć w programie syntetyki.

Pralka Electrolux Program MixCare 49 minut

Podczas testowania tej pralki bardzo chętnie korzystałam z  programu MixCare 49 minut. Ten program został stworzony z myślą o praniu codziennym, średnio zabrudzonych tkanin bawełnianych i mieszanych do 5 kg. Dzięki technologii ColourCare ten program zapewnia optymalne efekty prania już w temperaturze 30°C i w ciągu maksymalnie 49 minut. Krótki czas prania i niska temepratura chroni tkaniny przed blaknięciem kolorów i mechaceniem. W przypadku małego wsadu prania (do 2 kg) program trwa tylko 39 minut, co przekłada się na proporcjonalne zmniejszenie zużycia wody i energii.  W połączeniu z suszarką serii 900 – cały cykl prania i suszenia można zakończyć w ciągu mniej niż 3 godziny.

Pralka Electrolux, Która Zmiękcza Wodę!

 

Pralka Electrolux – podsumowanie

Po kilku miesiącach testów mogę Wam powiedzieć, że  ta pralka Electrolux oprócz tego że świetnie pierze, odświeża i regeneruje tkaniny to jeszcze sama dba o siebie! Przypomni nam o konieczności uzupełnienia soli, o konieczności jej wyczyszczenia  i  będzie nas informować, jak długo możemy dołożyć jej pranie. Tym urządzeniem możemy też sterować przy pomocy aplikacji MyElectrolux. Aplikacja umożliwia nam zdalne sterowanie pralką za pomocą smartfona. Nie chodzi tu tylko o możliowść uruchomienia pralki będąc poza domem, ale przede wszystkim o to, że z poziomu aplikacji mamy dostęp do programów prania, których nie ma na panelu sterowania. Tych programów jest całkiem sporo:  sportowe, pościel XL, kołdra, jedwab, łatwe prasowanie, antyalergiczny, ręczniki, mikrofibra, autoczyszczenie. Bardzo przydatnym benefitem płynącym z korzystania z aplikacji są komunikaty o zakończonym cyklu prania, jakie otrzymuję na telefon. Dzięki nim wiem, kiedy przyjść do pralni, aby przełożyć pranie z pralki do suszarki. Jesli nadal nie jesteście zdecydowani, jaką pralke Electroluxa wybrać, to polecam Wam przeczytać mój inny artykuł „Jaką pralke Electroluxa wybrać?”

Aktualną cenę tego produktu możesz sprawdzić TUTAJ. Do końca sierpnia możesz ją kupić z 15% rabatem na stronie www.electrolux.pl wpisując kod rabatowy PANIAGD15.

Jeśli chcesz zobaczyć film o tej pralce i jak przebiegły testy programów Outdoor i FreshScent oraz funkcji pary, to koniecznie obejrzyj poniższy film.

 

Obserwuj