Najpopularniejsze Pralki Do Zabudowy

Najczęściej pralkę ustawiamy w łazience lub w specjalnym pomieszczeniu gospodarczym. Czasami jednak ze względu na brak miejsca takie ustawienie nie jest możliwe. Zdarza się też tak, że nie chcemy, aby nasza łazienka miała charakter pralni tylko salonu kąpielowego i wówczas decydujemy się na montaż  pralki w zabudowie meblowej  lub na zamontowanie jej w kuchni. W tym artykule zaprezentuje Ci najciekawsze pralki do zabudowy, jakie według mnie są aktualnie dostępne na rynku!

Jeśli od początku masz zamiar zabudować urządzenie piorące, to warto zdecydować się na pralkę do zabudowy, bo są one przystosowane do bezpiecznego montażu wewnątrz szafek -zarówno pod względem wymiarów, jak i rodzaju obudowy.

O ile w łazience z powodzeniem możesz zdecydować się na szafkę bez drzwiczek, o tyle w kuchni zamaskowanie pralki do zabudowy może okazać się konieczne. Dzięki temu nie tylko nie zaburzysz harmonii aranżacji, ale też ograniczysz w pewnym stopniu hałas wypełniający kuchnię w czasie cyklu prania.

Wybierając pralkę do zabudowy zwróć uwagę: na głębokość urządzenia, załadunek, dostępne programy, klasę energetyczną i głośność urządzenia.

Oto trzy najpopularniejsze pralki do zabudowy o najlepszych parametrach (marzec 2024).

Pralka do zabudowy Whirlpool BI WMWG 91485 EU

Whirlpool Bi Wmwg 91485 Eu

Pralka Whirlpoola BI WMWG 91485 EU to model o załadunku 9 kg, a jego maksymalna prędkość wirowania to 1400 obr/min. Jego  szerokość to 59,5 cm i głębokość 54,5 cm, wysokość 81,5cm.. Klasa energetyczna to B – pralka zużywa na 100 cykli prania 56 kWh i 50l  wody na cykl prania. Sercem pralki jest silnik SenseInverter, który gwarantuje cichą pracę  (głośność wirowania 70 dB) i niezawodność.

Urządzenie posiada technologię 6. Zmysł , dzięki której pralka automatycznie wykrywa wielkość oraz rodzaj załadunku i wybiera takie parametry prania, które zapewnią właściwe rezultaty i optymalne zużycie energii.

Inna ciekawa technologia to FreshCare+ z parą, dzięki której pranie pozostawione w pralce utrzymuje higieniczną czystość, aż do 6 godzin po skończonym cyklu prania.

Dodatkowo działanie pary wodnej minimalizuje zagniecenia tkanin (łatwiej jest je więc wyprasować) oraz eliminuje bakterie, zapewniając większą higienę pranych materiałów.

Silnik inwerterowy SenseInverter pozwala na wykonanie aż 6 specjalnych ruchów bębna, które są indywidualnie dostosowywane do różnych typów tkanin i faz pracy urządzenia. Taki proces zapewnia perfekcyjne rezultaty oraz idealną pielęgnację odzieży, dbając o zachowanie jej kształtu i kolorów.

Pralka oferuje następujące programy:

  • Bawełna, białe, ciemne kolory, delikatne, kołdra, mieszane, płukanie, pranie ręczne, sport, syntetyki,
  • Program Kolory pozwala skutecznie prać różnokolorowe materiały w jednym cyklu bez obaw o mieszanie się kolorów.
  • Program Szybki– 30 minut
  • Programy do prania wełny zostały przetestowane i zatwierdzone przez The Woolmark Company.

Aktualną cenę urządzenia możesz sprawdzić TUTAJ.

Pralka Whirlpool Bi Wmwg 91485 Eu

 

Pralka do zabudowy Electrolux EW7N7F348SIP PerfectCare 700

Pralka Electroluxa EW7N7F348SIP to model o załadunku 8 kg, poziom głośności wirowania 69 dB. Wymiary urządzenia to 81,9×59,6×54 cm (wxszxgł). Klasa energetyczna B -zużycie prądu na 100 cykli to 54 kWh. Zużycie wody na 1 cykl prania bawełna ECO to 45 l. Maksymalna prędkość wirowania to 1400 obr/min.

Ten model pralki posiada niezwykle cichy i wytrzymały silnik inwerterowy oraz  system SteamCare, który pod koniec każdego prania kieruje do bębna parę, aby zmniejszyć o  ilość zagnieceń i ograniczyć konieczność prasowania. Inne ciekawe funkcje w tym urządzeniu to:

Electrolux Ew7N7F348Sip

  • SensiCare– dzięki czujnikom urządzenie w ciągu pierwszej minuty prania automatycznie dostosowuje parametry cyklu do wielkości ładunku, aby skrócić czas prania oraz zużycie wody i energii. Oznacza to, że nawet najmniejszy ładunek nie będzie prany zbyt długo, dzięki czemu ubrania długo zachowają swój atrakcyjny wygląd.
  • TimeManager®– pozwala na skrócenie czasu trwania cyklu, gdy tego potrzebujesz. Dzięki tej funkcji możesz zaplanować cykl tak, aby pranie było gotowe własnie wtedy, kiedy tego potrzebujesz!
  • SoftPlus-zapewnia wstępne namoczenie i równomierne rozłożenie prania w bębnie. Dzięki temu detergent dociera do każdego włókna, a wyprane rzeczy są bardziej miękkie i dłużej pachnie świeżością
  • Wyjątkowy program odświeżania parowego FreshScent, który dedykowany jest do 1kg  bawełny, syntetyków, tkanin delikatnych i polega na odświeżaniu parą z dodatkiem specjalnego środka zapachowego, który dodaje sie do przegródki na płyn zmiękczający, aby wzmocnić efekt świeżości. Odświeżając ulubione ubrania przy użyciu pary, możesz zaoszczędzić do 40 litrów wody na cykl, wydłużając jednocześnie żywotność odzieży.

Oprócz programu FreshScent pralka oferuje bardzo wiele przydatnych programów prania: Eco 40-60, Bawełna,Syntetyki, Delikatne, Higieniczne 60C, Kołdry, Szybki 14 minut, Sportowe, Outdoor (do tkanin nieprzemakalnych, oddychających), kołdra, szybki 14 min, sport, odzież zewnętrzna, Denim (odzież dżinsowa), Wełna/Jedwab, wirowanie/odprowadzanie wody, płukanie.

Jej aktualną cenę możesz sprawdzić TUTAJ.

Electrolux Ew7N7F348Sip

Pralka do zabudowy Candy CBW 48TWME-S

Kolejny hit sprzedażowy to model marki Candy CBW48TWME-S. Jej pojemność to 8 kg, a wymiary to 82x60x54 (wxszxgł). Maksymalna prędkość wirowania to 1400 obr/min. Głośność podczas wirowania 75 dB. Klasa energetyczna to A – pralka zużywa na 100 cykli prania 47 kWh Na jeden cykl prania ECO zużywa 44l wody.

Pralka posiada silnik inwerterowy, elektroniczny programator z wyświetlaczem, automatykę wagową, dzięki której precyzyjnie dobiera odpowiednią ilość wody do załadunku. W tym modelu możesz wybrać też jeden z trzech stopni zabrudzenia tkaniny dzięki czemu pralka dopasuje intensywność prania, temperaturę oraz czas jego trwania.

Pralka oferuje aż 16 różnych programów prania, w tym aż 9 szybkich!   Oprócz popularnych programów do prania bawełny czy tlanin delikatnych, pralka oferuje profram Mix 20 stopni, jeans, jedwab, odzież niemowlęca, szybki 14 min, szybki 30 min, szybki 44 min, szybki 59 min oraz program do prania wełny z certyfikatem Woolmark.

Pralka posiada technologię Mix  Power System+, która pozwala na usunięcie trudnych zabrudzeń w niskiej temperaturze. System najpierw rozpuszcza środek piorący w wodzie, a dopiero potem uwalnia go bezpośrednio na ubrania, dzięki czemu pranie w 20°C pozwoli Ci uzyskać takie efekty, jak w przypadku prania w temperaturze 40°C

Aktualną cenę produktu możesz sprawdzić TUTAJ.

Pralka Candy Cbw 48Twme-S

Jeśli oprócz pralki do zabudowy planujesz zakup suszarki do zabudowy, to zajrzyj TUTAJ.
Obserwuj