Czy to prawda, że pralka pożera skarpetki? Może nie tyle „pożera”, bo pralka to żaden potwór, ale rzeczywiście piorąc możemy stracić skarpetkę i to nie jedną! Jak to się dzieje?

Bardzo często podczas składania wypranej bielizny nie jesteśmy w stanie skompletować skarpetek. Najczęściej przyczyną takiego stanu rzeczy jest to, że nie wrzuciliśmy do prania obydwu skarpetek, tylko jedna z nich leży na dnie kosza z brudną bielizną, albo gdzieś pod łóżkiem.

Pralka Pożera Skarpetki
Jeśli natomiast macie pewność, że wrzuciliście do prania obydwie skarpetki, a po rozładowaniu pralki nie możecie odnaleźć jednej z nich, to najprawdopodobniej wciągnęła ją pralka! Trudno w to uwierzyć, ale pralka podczas wirowania może wciągnąć do swego wnętrza dziecięcą skarpetkę czy tzw. skarpetkę stópkę przez szczelinę między gumowym fartuchem pralki a bębnem.

„Pożartej” skarpetki nie da się samemu wyciągnąć z pralki, no chyba, że jej fragment jest widoczny w szczelinie i jest za co ją złapać, w przeciwnym razie może to zrobić jedynie serwisant

Taka pożarta skarpetka nie musi, ale może też zaszkodzić pralce:
-może zablokować odpływ wody
-może spaść na grzałkę i doprowadzić do pożaru…

Czy Pralka Pożera Skarpetki?

Jak zatem uchronić się przed pożeraniem skarpet przez pralkę? Warto zakupić i stosować specjalne woreczki siateczkowe do prania. Ich koszt to zaledwie kilka złotych. Najczęściej w zestawie mamy kilka worków w różnych rozmiarach. Te woreczki posłużą Ci nie tylko do prania małych skarpetek  ale też do biustonoszy, rajstop, bielizny, firanek, koronek.

Pamiętaj, że te woreczki chronią nie tylko prane tkaniny, ale też twoją pralkę przed uszkodzeniem! Woreczki możesz kupić TUTAJ.

Jeśli chcesz się dowiedzieć się więcej, jak robić pranie, aby ubrania służyły nam jak najdłużej zajrzyj TUTAJ.

Obserwuj