Projekt-Bez-Tytulu-2021-04-02T152819-904.Png

Wielkanoc to piękne święta, którym towarzyszy wiosenna pogoda i budząca się różnorodnymi barwami przyroda. Stoły wręcz uginają się pod wielkanocnymi babami czy wędlinami. Jest też druga strona wielkanocnej sielanki – zbyt duża ilość marnowanego jedzenia. Według ostatnich badań Polacy marnują rocznie prawie 5 milionów ton żywności. Niestety najbardziej przyczyniają się do tego gospodarstwa domowe[1]. Na zmniejszeniu tej skali powinno zależeć wszystkim, szczególnie, że to bardzo poważny problemem ekonomiczny i społeczny. Na szczęście w tej walce poza samodyscypliną, możemy wspomóc się nowoczesnymi rozwiązaniami, m.in. systemami próżniowego pakowania żywności. Zapakuj próżniowo pozostałości po wielkanocnym ucztowaniu i przechowuj do momentu, kiedy znów będziesz miał ochotę na kawałek babki, czy białej kiełbasy. Dzięki odpowiedniemu przechowywaniu możesz zachować smak i świeżość wielkanocnych przysmaków nawet do 5x dłużej.

Pomocna próżnia

Eee.jpg
Vs1192X-Pt12.Jpg

Pionierem w tej dziedzinie jest marka FoodSaver, która już w 1987 roku zaprezentowała pierwsze urządzenia wykorzystujące próżnię. Zgrzewarki FoodSaver swoje działanie opierają na mechanicznym usuwaniu powietrza ze specjalnych pojemników lub foliowych worków. Tym samym produkty spożywcze nie mają kontaktu z powietrzem czy wilgocią, co pozwala na znaczące wydłużenie ich przydatności do spożycia – nawet pięciokrotnie.

Zalety urządzeń marki FoodSaver nie ograniczają się wyłączenie do przechowywania żywności. Każdy, kto gotuje, doceni ich pomoc podczas przygotowywania potraw, bowiem rozwiązanie to idealnie sprawdza się w procesie marynowania. Wielogodzinny proces może zostać ograniczony do kilkudziesięciu minut, ponieważ w warunkach próżni składniki marynaty szybciej łączą się z np. mięsem.

Systemy próżniowego pakowania żywności FoodSaver – pozwalają znacznie dłużej cieszyć się pełnym smakiem, aromatem i wartościami odżywczymi naszego jedzenia. Niezwykle ważnym aspektem jest możliwość przechowywania próżniowo pakowanej żywności w temperaturze poniżej zera stopni Celsjusza, co pozwala przedłużyć jej termin przydatności do spożycia do nawet 3 lat, co przedstawia poniższa grafika.

Ww.png

Więcej informacji na temat systemów pakowania próżniowego FoodSaver można znaleźć TUTAJ.

 

[1] wg analiz Instytutu Ochrony Środowiska Państwowego Instytutu Badawczego i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w ramach projektu PROM

 

Informacja prasowa FoodSaver

Obserwuj