Lodówka Z Kostkarką Bez Podłączenia Do Wody - Ranking Pani Agd
Lodówka Z Kostkarką Bez Podłączenia Do Wody - Ranking Pani Agd
Lodówka Z Kostkarką Bez Podłączenia Do Wody - Ranking Pani Agd
Lodówka Z Kostkarką Bez Podłączenia Do Wody - Ranking Pani Agd

Często pytacie mnie, czy lodówka z kostkarką musi być podłączona do wody? Oczywiście, że nie! Jeżeli chcesz sprawić sobie lodówkę z automatyczną kostkarką, ale woda w sieci jest niskiej jakości lub podłączenie urządzenia do sieci nie jest możliwe, to idealnym rozwiązaniem będzie lodówka z kostkarką bez podłączenia wody!

Pojemnik na wodę jest wyjmowany, tak aby można go było utrzymać w czystości i zazwyczaj jest umiejscowiony na bocznej ścianie chłodziarki. Rozwiązanie ze zbiornikiem na wodę  zapewnia szybką i łatwą instalację lodówki.

Wybierając lodówkę z pojemnikiem będziecie mogli ją ustawić niemal w dowolnym miejscu. Nie będziecie musieli też pamiętać o regularnej wymianie filtra wody (to rozwiązanie nie wymaga stosowania filtra wody), co przekłada się na oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy, bo taki filtr kosztuje ok. 100-150 zł.

Zwróćcie szczególną uwagę na to, że w niektórych modelach lód można pobierać za pomocą specjalnego podajnika  na froncie lodówki, a w innych lodówkach kostki lodu gromadzą się w specjalnej szufladzie zamrażarki i trzeba go wyciągać manualnie.

Zaletą podajnika na froncie lodówki jest dodatkowa funkcja kruszenia lodu oraz opcja dozowania schłodzonej wody.

 

Lodówka z kostkarką bez podłączenia do wody – ranking Pani AGD

Oto najciekawsze według mnie lodówki z kostkarką bez podłączenia wody:

Side by side – lodówka z kostkarką bez podłączenia wody

Side By Side - Lodówka Z Kostkarką Bez Podłączenia Wody

Side By Side - Lodówka Z Kostkarką Bez Podłączenia Wody
Side By Side - Lodówka Z Kostkarką Bez Podłączenia Wody

Side By Side - Lodówka Z Kostkarką Bez Podłączenia Wody

Side by Sidy bez podłączania wody ma wiele firm: Gorenje np. NRS9182VB , NRS9182VX,  NRS9181VX,  Samsung RS68A8520S9, RS68A8540B1, Hisense RS650N4AC2, RS694N4TFE, RS694N4TIE, RS650N4AF2,  oraz marka LG – ich modele to LG GSLV71MCLE, LG GSJV71PZTE i LG GSXV91MBAE (już wkrótce w sprzedaży!).

Wyjątkowo ciekawym modelem jest LG GSXV91MBAE. To lodówka side by side  w klasie energetycznej E (348 kWh/rocznie), o pojemności chłodziarki 416l i zamrażarki 219l, głośność tego modelu to 36 dB, a jego kolor to inox.

Lodówka z kostkarką bez podłączenia wody marki LG posiada specjalne przeszklone drzwi, w które wystarczy dwa razy zapukać, aby zobaczyć zawartość lodówki bez konieczności jej otwierania! Jeżli zastanawiasz się nad sensownością tego rozwiązania, to musisz wiedzieć, że ponoć codziennie otwieramy lodówkę średnio 80 razy, a ok. 30 razy tylko po to aby sprawdzić, co jest w środku. Posiadając taką lodówkę nie będziesz musiał jej otwierać, aby się o tym przekonać.

Ten side by side LG posiada też tzw. podwójne drzwi- Door in Door, które umożliwiają wygodny dostęp do często wyjmowanych artykułów, takich jak sosy, keczupy, przekąsek, napojów i w zasadzie wszystkich tych rzeczy, po które często sięgamy. To rozwiązania jest nie tylko praktyczne, ale przede wszystkim ekonomiczne, bo redukuje straty zimnego powietrza, jakie powstają zawsze podczas otwierania standardowej lodówki, czyli całych, dużych drzwi chłodziarki. Dzięki czemu urządzenie nie pobiera dodatkowo energii, aby wyrównać temperaturę i tym samym my nie ponosimy większych kosztów z tytułu użytkowania.

Nowością  jest zastosowanie w kostkarce lampy UVnano, która likwiduje do 99,99% bakterii z dyszy wody przy pomocy światła ultrafioletowego. Funkcja UVnano działa automatycznie raz na godzinę lub można aktywować ją w dowolnym momencie za pomocą naciśnięcia przycisku.

 

Side By Side - Lodówka Z Kostkarką Bez Podłączenia Wody
Side By Side - Lodówka Z Kostkarką Bez Podłączenia Wody

W tej lodówce znajdziecie też sprawdzone już rozwiązania, takie jak technologia DoorCooling+. Polega ona na tym, że po zamknięciu drzwi lodówki z szczelin w górnej części lodówki wydobywa się strumień chłodnego powietrza, który zapewnia równomierne i szybsze chłodzenie, dzięki czemu w całej przestrzeni lodówki uzyskiwana jest równomierna temperatura, tak aby żywność pozostała dłużej świeża. Oprócz DoorCooling+ przy każdej półce są otwory nawiewu chłodnego powietrza, które pozwalają na utrzymanie wahań temp. w granicach 0,5°C.

W dolnej części lodówki mamy też specjalną szufladę FreshBalancer na warzywa i owoce, w której możemy ustawić odpowiednią wilgotność, większą dla warzyw i mniejszą dla owoców, tak aby pozostały na dłużej świeże i soczyste.

Multidoor z kostkarką bez doprowadzenia wody

Multidoor Z Kostkarką Bez Doprowadzenia Wody
Multidoor Z Kostkarką Bez Doprowadzenia Wody

Kolejną ciekawą lodówką z kostkarką bez podłączenia wody jest multidoor marki Beko GN1416231JXNPojemnik na wodę do kostkarki  znajduje się w chłodziarce pomiędzy szufladami EverFresh, a kostki lodu zbierają się w górnej szufladzie zamrażarki.

Według mnie multidoor to napraktyczniejsza konstrukcja dużej lodówki. U góry mamy  szeroką, ustawną część chłodzącą i na dole za  kolejna parą drzwi mamy zamrażarkę z praktycznymi szufladami. Oprócz praktycznej konstrukcji Beko oferuje też ciekawe technologie takiej jak  Active Fresh Blue Light, który  pomaga owocom i warzywom kontynuować proces fotosyntezy, zachowując poziom witaminy C, naturalny smak i składniki odżywcze owoców i warzyw, a także zapewniając ich świeżość do 30% dłużej, czy EverFresh+, która umożliwia precyzyjne sterowanie temperaturą i wilgotnością, tak aby zminimalizować skraplanie w szufladach i tym samym przedłuża świeżość przechowywanych produktów.

Chłodziarko-zamrażarka z kostkarką do lodu marki Beko to urządzenie w technologii NoFrost, więc nie trzeba go rozmrażać, a jego szczegółowe wymiary to: wysokość 182 cm, szerokość 90,8 cm a głębokość to 75 cm. Klasa energetyczna F, pojemność chłodziarki to 367 l a zamrażarki to 196 l a głośność to 39 dB.

Aktualną cenę produktu możesz sprawdzić TUTAJ.

 

 

Multidoor Z Kostkarką Bez Doprowadzenia WodyAlternatywą do multidoora Beko może być też model LG GMX844MCBF z dystrybutorem wody i automatyczną kostkarką. Jego parametry to: wymiary 1787x 835 x 734 (wys. x szer. x gł.), klasa energetyczna F, głośność 40dB.

Na bocznej ścianie chłodziarki umiejscowiony jest  specjalny zbiornik na wodę, który należy uzupełniać samemu. Pojemnik na wodę jest wyjmowany, tak aby można go było utrzymać w czystości. Zaletą takiego rozwiązania ze zbiornikiem na wodę jest szybka i łatwa instalacja lodówki oraz fakt, że urządzenie nie wymaga stosowania filtra do wody, który kosztuje ok. 150 zł i wymaga wymiany co pół roku. Pojemnik na wodę możemy napełniać kranówką jest czysta lub przefiltrowaną wodę z dzbanka a nawet ulubioną wodę źródlaną lub mineralną!

Jeżeli zależy Ci na tym,  aby mechanizm kostkarki zajmował jak najmniej cennego miejsca w chłodziarce, to docenisz technologię LG Slim SpacePlus Ice System. To rozwiązanie polega na tym, że system wytwarzania lodu jest wbudowany w drzwi lodówki, dzięki czemu zapewnia dużo miejsca i jednocześnie pozwala na przechowywanie produktów na drzwiach!

Inną wyjątkowa technologią w tym modelu jest InstaView Door- in- Door. Wystarczy dwukrotnie zapukać w elegancki szklany panel, aby zajrzeć do wnętrza komory szybkiego dostępu i znaleźć w niej ulubione przekąski i napoje bez otwierania drzwi, oszczędzając zimne powietrze oraz wydłużając czas świeżości produktów.

Aktualną cenę modelu sprawdzisz TUTAJ.

Luksusowy multidoor – lodówka z kostkarką automatyczną

Luksusowy Multidoor - Lodówka Z Kostkarką Automatyczną
Luksusowy Multidoor - Lodówka Z Kostkarką Automatyczną

Luksusowy Multidoor - Lodówka Z Kostkarką Automatyczną

Ostatnia propozycja to przepiękny multidoor z kostkarką marki Hitachi R-WB640VRU0X.

Kostki lodu wytwarzane są automatycznie i w sposób ciągły. Wystarczy napełnić pojemnik z wodą, który znajduje się obok szuflady próżniowej!  Gdy chcesz szybko uzyskać kostki lodu należy włączyć tryb szybkiego mrożenia, który umożliwia przygotowanie lodu około 24% szybciej.

Ten model oprócz automatycznej kostkarki do lodu posiada specjalną szufladę próżniową, która utrzymuje świeżość produktów bez konieczności mrożenia oraz kłopotliwego pakowania w folię czy pudełka. Oryginalny system konserwacji próżniowej Hitachi odprowadza powietrze w celu utrzymania ciśnienia na poziomie ok. 0,8 atm, czyli poniżej poziomu ciśnienia atmosferycznego.W tej szufladzie próżniowej możesz też wybrać odpowiednią temp. do przechowywania na poziomie -1°C dla ryb i mięs lub 1°C dla serów.

Lodówka z kostkarką bez podłączenia wody Hitachi oferuje również łatwe otwieranie drzwi dzięki technologii AutoDoor. Wystarczy zbliżyć się do lodówki i wówczas uchwyty podświetlą się automatycznie, a na drzwiach pojawią przyciski, które wystarczy musnąć palcem, aby drzwi lodówki otworzyły się automatycznie!

Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest tzw. komora uniwersalna, co oznacza, że  lewa dolna część zamrażarki może być zarówno zamrażarką,  ale również strefą do przechowywania produktów w temp. 3°C, 1°C jak i -3°C. W zależności od naszych bieżących potrzeb możemy modyfikować w niej temperaturę. Optymalne przechowywanie żywności gwarantują również szuflady z regulowaną wilgotnością.

Wymiary urządzenia to 184x90x72 cm (wxszxgł), klasa energetyczna F , pojemność chłodziarki 372l, zamrażarki 197l, a głośność urządzenia to 42 dB. Aktualną cenę produktu możesz sprawdzić TUTAJ.

 

Dwudrzwiowa lodówka z kostkarką bez podłączenia wody

Dwudrzwiowa Lodówka Z Kostkarką Bez Podłączenia Wody

Dwudrzwiowa Lodówka Z Kostkarką Bez Podłączenia Wody

Jeśli nie masz miejsca na dużą lodówkę typu multidoor czy side by side, a marzysz o automatycznej kostkarce, to też mam dla Ciebie propozycję- będzie to dwudrzwiowa lodówka Liebherr CNsfd 5743 Plus NoFrost.  Firma Liebherr to jedyny producent lodówek o standardowej szerokości 60 cm z automatyczną kostkarką. Polecany przeze mnie model jest najtańszą ofertą spośród pięciu modeli o szerokości 60 cm. Pozostałe możecie zobaczyć TUTAJ.

Kostkarka lodu w tym modelu zasilana jest wodą z pojemnika, który znajduje się na bocznej, wewnętrznej ścianie chłodziarki. Dzięki funkcji MaxIce można wyprodukować dziennie nawet 1,5 kg kostek lodu. Rozdzielacz kostek lodu umożliwia podział przegródki szuflady w dowolny sposób, np.: kostki lodu z lewej, lody z prawej.

Lodówka z kostkarką bez podłączenia wody Liebherr ma szerokość 59,7 cm, wysokość 201,5 i głębokość 67,5 cm. Jej klasa energetyczna to D (203kWh/rocznie), a głośność to 35 dB. Pojemność chłodziarki to 268 l a zamrażarki 104 l.

Ten model Liebherra ma dwa całkowicie oddzielne obiegi chłodnicze tzw. DuoCooling, dzięki czemu pomiędzy komorą chłodzenia oraz komorą zamrażania nie następuje wymiana powietrza. Artykuły spożywcze nie wysychają i nie przenoszą się zapachy. To zaś oznacza mniej wyrzucania jedzenia, rzadsze zakupy, a w związku z tym większe oszczędności.

We wnętrzu tego modelu jest też specjalna szuflada EasyFresh, w której możemy przechowywać luzem owoce i warzywa. Dzięki szczelnemu zamknięciu w szufladzie zwiększa się wilgotność powietrza a i tym samym produkty pozostają na dłużej świeże.

Zapach niektórych produktów spożywczych może być niekiedy odbierany jako niezbyt przyjemny. Dla lodówki Liebherr to jednak nie problem: dzięki filtrowi z węglem aktywowanym FreshAir we wnętrzu zawsze panuje świeże powietrze. Filtr znajduje się bezpośrednio na drodze strumienia powietrza w obudowie wentylatora i w ten sposób neutralizuje w znacznym stopniu zapachy. Wskaźnik przypomina o wymianie filtra.

Aktualną cenę produktu możesz sprawdzić TUTAJ.

Mam nadzieję, że któraś z moich propozycji przypadła Wam do gustu. Jeśli macie jakieś pytania piszcie!

Zobacz również:

Obserwuj