Lodówki Z Kostkarką Do Lodu Bez Podłączenia Wody
Lodówki Z Kostkarką Do Lodu Bez Podłączenia Wody
Lodówki Z Kostkarką Do Lodu Bez Podłączenia Wody
Lodówki Z Kostkarką Do Lodu Bez Podłączenia Wody

Lodówki z kostkarką do lodu bez podłączenia wody

Często jestem pytana, czy są dostępne na rynku lodówki z kostkarką do lodu bez potrzeby podłączenia ich do wody. Oczywiście, że są takie lodówki z kostkarką!

Jeżeli chcecie sprawić sobie lodówkę z automatyczną kostkarką, ale woda w sieci jest niskiej jakości lub podłączenie urządzenia do sieci nie jest możliwe, to idealnym rozwiązaniem będzie wybór lodówki z kostkarką bez podłączenia wody!

W takim urządzeniu pojemnik na wodę jest wyjmowany, tak aby można go było łatwo utrzymać w czystości. Zazwyczaj jest umiejscowiony na bocznej ścianie chłodziarki. Rozwiązanie ze zbiornikiem na wodę zapewnia szybką i łatwą instalację lodówki.

Wybierając lodówkę z pojemnikiem na wodę będziecie mogli ją ustawić niemal w dowolnym miejscu. Nie będziecie musieli też pamiętać o regularnej wymianie filtra, bo to rozwiązanie nie wymaga stosowania filtra wody, a to przekłada się oczywiście na oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy (taki filtr kosztuje 100 – 150 zł).

Zwróćcie szczególną uwagę na to, że w niektórych modelach lód można pobierać za pomocą specjalnego podajnika na froncie lodówki, a w innych lodówkach kostki lodu gromadzą się w specjalnej szufladzie zamrażarki i trzeba go wyciągać manualnie.

Zaletą podajnika na froncie lodówki jest dodatkowa funkcja kruszenia lodu oraz opcja dozowania schłodzonej wody.

 

Lodówki z kostkarką bez podłączenia wody – ranking Pani AGD

Oto najciekawsze według mnie lodówki z kostkarką bez podłączenia wody:

Side by side – lodówki z kostkarką bez podłączenia wody

 

Zdjęcie Przedstawia Przykład Lodówki Z Kostkarką Bez Podłączenia Wody Typu Side By Side

 

Wiele firm oferuje lodówki z kostkarką i dystrybutorem wody typu side by side, które nie wymagają podłączenia do wody. Czerpią one wodę z uzupełnianego ręcznie pojemnika wewnątrz lodówki, a przykładem takiego rozwiązania są, na przykład:

Zdjęcie Przedstawia Przykład Lodówki Z Kostkarką Bez Podłączenia Wody Typu Side By Side - Lodówkę Lg Gslv91MbacWedług mnie najciekawszym modelem lodówki z kostkarką bez konieczności podłączenia wody wśród side by side jest model marki LG – GSLV91MBAC, który jest urządzeniem o najniższym zużyciu energii (224 kWh rocznie, klasa energetyczna C) i najcichszym – 33 dB. Jego wymiary to 179 x 91,3 x 73,5 cm.

Na bocznej ścianie chłodziarki umiejscowiony jest  specjalny zbiornik na wodę, który należy uzupełniać samemu. Pojemnik na wodę jest wyjmowany, tak aby można go było w prosty sposób utrzymać w czystości. Zaletą takiego rozwiązania ze zbiornikiem na wodę jest szybka i łatwa instalacja lodówki z kostkarką oraz fakt, że urządzenie nie wymaga stosowania filtra do wody, który kosztuje około 150 zł i wymaga wymiany co pół roku.

Pojemnik na wodę możemy napełniać bezpośrednio kranówką lub przefiltrowaną wodą z dzbanka, a nawet ulubioną wodą źródlaną lub mineralną! W kostkarce zastosowano lampę UVnano, która likwiduje 99,99 % bakterii z dyszy wody przy pomocy światła ultrafioletowego.

W tej lodówce znajdziecie też sprawdzone już rozwiązania takie  jak technologia DoorCooling+, która polega na tym, że otwierając lodówkę z jej szczelin wydobywa się kurtyna chłodnego powietrza, która chroni przed wzrostem temperatury i zapewnia równomierne chłodzenie, dzięki czemu napoje są zimniejsze, a żywność pozostaje na dłużej świeża.

Lg Gslv91MbacNo i oczywiście nadal stosowany jest LinearCooling – widzicie, że przy każdej półce są otwory nawiewu chłodnego powietrza, które pozwalają na utrzymanie wahań temperatury w granicach 0,5 °C, co gwarantuje świeżość i smak produktów na dłużej.

W dolnej części lodówki mamy też specjalną szufladę FreshBalancer na warzywa i owoce, w której możemy ustawić odpowiednią wilgotność, większą dla warzyw i mniejszą dla owoców, tak aby pozostały na dłużej świeże.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest sterowanie lodówką smartfonem przy pomocy aplikacji LG ThinQ, bo możemy z dowolnego miejsca kontrolować temperaturę. Będąc w sklepie na zakupach możemy, na przykład uruchomić funkcję szybkiego mrożenia i chłodzenia, a w razie problemów z funkcjonowaniem nawet zdiagnozować usterkę.

Multidoor – lodówki z kostkarką bez podłączenia wody

Według mnie multidoor to najpraktyczniejsza konstrukcja dużej lodówki. U góry mamy szeroką, ustawną część chłodzącą i na dole za kolejna parą drzwi, mamy zamrażarkę z praktycznymi szufladami. W tym segmencie, lodówki z kostkarką, które nie wymagałyby podłączenia do wody nie są tak licznie reprezentowane, ale wciąż jest w czym wybierać, na przykład:

Zdjęcie Przedstawia Wnętrze Luksusowej Lodówki Typu Multidoor - Lodówki Z Kostkarką Automatyczną
Lodówki Z Kostkarką Do Lodu Bez Podłączenia Wody

Zdjęcie Przedstawia Wnętrze Luksusowej Lodówki Typu Multidoor - Lodówki Z Kostkarką Automatyczną

Według mnie najciekawszym sprzętem w tej kategorii produktów jest multidoor z kostkarką marki Hitachi R-WB640VRU0X.

Kostki lodu wytwarzane są automatycznie i w sposób ciągły. Wystarczy napełnić pojemnik z wodą, który znajduje się obok szuflady próżniowej! Gdy chcesz szybko uzyskać kostki lodu należy włączyć tryb szybkiego mrożenia, który umożliwia przygotowanie lodu około 24 % szybciej.

Ten model oprócz automatycznej kostkarki do lodu posiada specjalną szufladę próżniową, która utrzymuje świeżość produktów bez konieczności mrożenia oraz kłopotliwego pakowania w folię czy pudełka. Oryginalny system konserwacji próżniowej Hitachi odprowadza powietrze w celu utrzymania ciśnienia na poziomie około 0,8 atm, czyli poniżej poziomu ciśnienia atmosferycznego. W tej szufladzie próżniowej możesz też wybrać odpowiednią temperaturę do przechowywania na poziomie -1 °C dla ryb i mięs lub 1 °C dla serów.

Lodówka z kostkarką bez podłączenia wody Hitachi oferuje też łatwe otwieranie drzwi dzięki technologii AutoDoor. Wystarczy zbliżyć się do lodówki i wówczas uchwyty podświetlą się automatycznie, a na drzwiach pojawią przyciski, które wystarczy musnąć palcem, aby drzwi lodówki otworzyły się automatycznie!

Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest tzw. komora uniwersalna, co oznacza, że lewa dolna część zamrażarki może być zarówno zamrażarką, ale również strefą do przechowywania produktów w temp. 3 °C, 1 °C jak i -3 °C. W zależności od naszych bieżących potrzeb możemy modyfikować w niej temperaturę. Optymalne przechowywanie żywności gwarantują również szuflady z regulowaną wilgotnością.

Wymiary urządzenia to 184 x 90 x 72 cm, klasa energetyczna F, pojemność chłodziarki 372 l, zamrażarki 197 l, a głośność urządzenia to 42 dB. Aktualną cenę produktu możesz sprawdzić TUTAJ.

 

Lodówka dwudrzwiowa z kostkarką bez podłączenia wody

Zdjęcie Przedstawia Dwudrzwiową Lodówkę Z Kostkarką Bez Podłączenia Wody

Zdjęcie Przedstawia Wnętrze Dwudrzwiowej Lodówki Z Kostkarką Bez Podłączenia Wody

Jeśli nie macie miejsca na dużą lodówkę typu multidoor czy side by side, a marzycie o automatycznej kostkarce, to też mam dla Was propozycję. Będzie to dwudrzwiowa lodówka marki Liebherr.

Firma Liebherr jako jedyna ma w swojej ofercie lodówki o szerokości 60 cm z automatyczną kostkarką.  Jest to aż 6 modeli (dane na maj 2024 r.), ale tylko Liebherr CNsfc 574i Plus NoFrost nie wymaga podłączenia do wody.

Kostkarka lodu w tym modelu zasilana jest wodą z pojemnika, który umiejscowiony jest  na bocznej, wewnętrznej ścianie chłodziarki. Dzięki funkcji MaxIce można wyprodukować dziennie nawet 1,5 kg kostek lodu. Rozdzielacz kostek lodu umożliwia podział przegródki szuflady w dowolny sposób, w zależności od zapotrzebowania.

Lodówka z kostkarką bez podłączenia wody Liebherr ma szerokość 59,7 cm, wysokość 201,5 cm i głębokość 67,5 cm. Jej klasa energetyczna to C (163 kWh/rocznie), a głośność to 35 dB. Pojemność chłodziarki to 268 l a zamrażarki 104 l.

Ważne!!! Do końca roku 2024 trwa promocja, która polega na tym, że kupując wolnostojącą, energooszczędną chłodziarko-zamrażarkę Liebherr w klasie A, B lub C otrzymasz 10 lat gwarancji od producenta. szczegóły promocji TUTAJ.

Ten model Liebherra ma dwa całkowicie oddzielne obiegi chłodnicze tzw. DuoCooling, dzięki czemu pomiędzy komorą chłodzenia oraz komorą zamrażania nie następuje wymiana powietrza. Artykuły spożywcze nie wysychają i nie przenoszą się zapachy. To zaś oznacza mniej wyrzucania jedzenia, rzadsze zakupy, a w związku z tym większe oszczędności.

We wnętrzu tego modelu jest też specjalna szuflada EasyFresh, w której możemy przechowywać luzem owoce i warzywa. Dzięki szczelnemu zamknięciu w szufladzie zwiększa się wilgotność powietrza, a tym samym produkty pozostają na dłużej świeże.

Zapach niektórych produktów spożywczych może być niekiedy odbierany jako niezbyt przyjemny. Dla lodówki Liebherr to jednak nie problem. Dzięki filtrowi z węglem aktywowanym FreshAir we wnętrzu zawsze panuje świeże powietrze. Filtr znajduje się bezpośrednio na drodze strumienia powietrza w obudowie wentylatora i w ten sposób neutralizuje w znacznym stopniu zapachy. Wskaźnik przypomina o wymianie filtra. Aktualną cenę produktu możesz sprawdzić TUTAJ.

Lodówka do zabudowy z kostkarką bez podłączenia do wody

Icnd 5133 Plus Nofrost

Liebherr ICNd 5133 Plus NoFrost

Lodówka do zabudowy z kostkarką bez podłączenia do wody w ofercie Liebherr to model ICND 5133. Model wyposażony jest w kostkarkę IceMaker Wassertank – ze zbiornikiem na wodę. Nie ma konieczności stałego podłączenia do źródła wody. To idealne rozwiązanie w sytuacji, gdy woda w sieci jest niskiej jakości lub podłączenie urządzenia do sieci wodociągowej nie jest możliwe. Zbiornik można łatwo wyjąć i napełnić.

Model posiada również funkcje DuoCooling oraz EasyFresh o których wspominałam wyżej. Lodówka do zabudowy z kostkarką bez podłączenia wody Liebherr pasuje do zabudowy meblowej o szerokości – 56 – 57, wysokości 177,2 – 178,8 cm (dzięki regulowanym nóżkom) i głębokość 55,0 cm. Jej klasa energetyczna to D (182 kWh/rocznie), a głośność to 34 dB. Pojemność chłodziarki to 183 l a zamrażarki 71 l. Tak jak powyższy model dzięki funkcji MaxIce można wyprodukować dziennie nawet 1,5 kg kostek lodu!

Aktualną cenę tego modelu możecie sprawdzić TUTAJ.

Lodówki Liebherr to nie są tanie urządzenia, ale to takie „mercedesy” wśród lodówek i według mnie warte są swojej ceny. Oprócz świetnej kostkarki mają doskonałe parametry techniczne i wnętrze wykonane w najwyższej klasie.

Jeśli rozważacie zakup lodówki marki Liebherr, to bardzo polecam Wam zakupy w sklepie  13VIP.PL – u autoryzowanego partnera producenta. Zyskujesz bezpieczeństwo, dodatkowe bonusy jak przedłużona gwarancja do 10 lat czy inne akcje promocyjne. Kupując lodówkę Liebherr w tym sklepie możecie liczyć na fachową obsługę, idealny dobór urządzenia (nawet drogą online- wystarczy umówić się na konsultację), dodatkowe opcje dostawy premium, z wniesieniem, podłączeniem i odbiorem starego sprzętu. A dodatkowo korzystając z kodu rabatowego PANIAGD otrzymacie prezent w postaci zestawu porcelany bądź akcesoriów kuchennych.

 

Mam nadzieję, że któraś z moich propozycji przypadła Wam do gustu. Jeśli macie jakieś pytania piszcie!

 

Obserwuj