Wybierając zmywarkę do zabudowy w pełni zintegrowaną, czyli bez widocznego panelu sterowania, warto się zastanowić, czy nie powinna być wyposażona w zawiasy ślizgowe.

Co to są zawiasy ślizgowe?

Zawiasy Ślizgowe W Zmywarce

Zawiasy ślizgowe to rozwiązanie, które w miarę otwierania zmywarki przesuwają jej front meblowy coraz bardziej  ku górze, tak aby nie kolidował on z innymi elementami przylegającej zabudowy.

Przesuwne zawiasy zmywarki zostały opracowane pod kątem dopasowania do wszystkich drzwi i cokołów, bez konieczności przeróbek mebli.

Zobacz, jak działają zawiasy ślizgowe!

Korzyści z zawiasów ślizgowych

Zmywarka Montowana Na Wysokości

Zawiasy ślizgowe  zapewniają większą swobodę w zabudowie zmywarki z niskim, nawet 5 cm cokołem lub, gdy zmywarka jest montowana na wyższym poziomie. Dzięki temu, że front meblowy zmywarki przesuwa się ku górze w miarę otwierania, wyeliminowane zostają duże szczeliny pomiędzy  frontem meblowym znajdującym się poniżej.

Montując zmywarkę do zabudowy z zawiasami ślizgowymi w klasyczny sposób, czyli na podłodze nie trzeba już wycinać szczeliny w cokole meblowym, co zawsze wyglądało mało estetycznie!

Jakie zmywarki mają zawiasy ślizgowe?

Na rynku jest wiele zmywarek do zabudowy z zawiasami ślizgowymi, ale każda marka nazywa to rozwiązanie inaczej.

  • w marce amica zwiasy ślizgowe nazywają się SlidingDoor, listę zmywarek Amiki z takimi zawiasami znajdziesz TUTAJ.
  • W marce Bosch i Siemens nazywają się zawiasami  ślizgowymi Vario. Jeśli chcesz znaleźć zmywarki Bosch z takimi zawiasami wejdź TUTAJ, jeśli szukasz z takim rozwiązaniem zmywarek Siemens wejdź TUTAJ.
  • w marce electrolux wszystkie zmywarki do zabudowy w pełni zintegrowane posiadają zawiasy ślizgowe. To rozwiązanie w Electroluxie nazywa się Perfect Fit . Listę ich zmywarek z PerfectFit znajdziesz TUTAJ.
  • w marce AEG wszystkie zmywarki do zabudowy w pełni zintegrowane posiadają zawiasy ślizgowe. Listę ich zmywarek znajdziesz TUTAJ
  • w marce Asko zawiasy ślizgowe mają następujące zmywarki: Asko DSD544D, Asko DSD746U, Asko DSD544K/1, DSD545KXXL.
  • w marce Beko zawiasy ślizgowe nazywają się zawiasy SlidingFit. Listę zmywarek Beko z zawiasami ślizowymi znajdziesz TUTAJ.
  • w marce Whirlpool to rozwiązanie nazywa się przesuwne zawiasy (sliding hinges). Listę zmywarek z zawiasami ślizgowymi znajdzieszTUTAJ.
  • firma Samsung operuje zwykłym pojęciem zawiasów ślizgowych. Listę zmywarek Samsunga z zawiasami ślizgowymi znajdziesz TUTAJ.

Jeśli masz do mnie jakieś pytania pisz na bok@paniagd.pl

Obserwuj