Wybierając zmywarkę do zabudowy w pełni zintegrowaną, czyli bez widocznego panelu sterowania, warto się zastanowić, czy zmywarka ta nie powinna być wyposażona w zawiasy ślizgowe.

Co to są zawiasy ślizgowe?

Zawiasy Ślizgowe - Zdjęcie Prezentuje Zasadę Ich Działania

Zawiasy ślizgowe to rozwiązanie, które w miarę otwierania zmywarki przesuwają jej front meblowy coraz bardziej ku górze, tak aby nie kolidował on z innymi elementami przylegającej zabudowy.

Przesuwne zawiasy w zmywarce zostały opracowane pod kątem dopasowania do wszystkich drzwi i cokołów, bez konieczności przeróbek mebli.

Zobacz, jak działają zawiasy ślizgowe!

Zawiasy ślizgowe – korzyści

Zmywarka Montowana Na Wysokości Wyposażona W Zawiasy Ślizgowe

Zawiasy ślizgowe zapewniają większą swobodę w zabudowie zmywarki z niskim, nawet 5 cm cokołem lub gdy zmywarka jest montowana na wyższym poziomie. Dzięki temu, że zawiasy ślizgowe w miarę otwierania zmywarki, przesuwają front meblowy ku górze, wyeliminowane zostają duże szczeliny pomiędzy frontem meblowym znajdującym się poniżej.

Montując zmywarkę do zabudowy z zawiasami ślizgowymi w klasyczny sposób, czyli na podłodze nie trzeba już wycinać szczeliny w cokole meblowym, co zawsze wygląda mało estetycznie!

Jakie zmywarki mają zawiasy ślizgowe?

Na rynku jest wiele zmywarek do zabudowy z zawiasami ślizgowymi. Natomiast, co warte jest odnotowania, to fakt, że każda marka nazywa to rozwiązanie inaczej. W marce:

  • Amica zawiasy ślizgowe zostały nazwane Sliding Door; zmywarki marki Amica z takimi zawiasami znajdziesz TUTAJ.
  • Bosch i Siemens nazywają zawiasy ślizgowe Vario; jeśli chcesz znaleźć modele zmywarek Bosch z takimi zawiasami wejdźTUTAJ; jeśli natomiast szukasz z takim rozwiązaniem zmywarek Siemens wejdźTUTAJ.
  • Electrolux  wszystkie zmywarki do zabudowy w pełni zintegrowane wyposaża w zawiasy ślizgowe i to rozwiązanie w Electrolux nazywa się Perfect Fit; ich zmywarki z Perfect Fit znajdziesz TUTAJ.
  • AEG również wszystkie zmywarki do zabudowy w pełni zintegrowane posiadają zawiasy ślizgowe; zmywarki AEG z tymi zawiasami znajdziesz TUTAJ.
  • ASKO zawiasy ślizgowe mają następujące zmywarki: ASKO DSD544D, ASKO DSD746U, ASKO DSD544K/1, ASKODSD545KXXL.
  • Beko zawiasy ślizgowe zostały nazwane zawiasami SlidingFit; zmywarki Beko z zawiasami ślizgowymiznajdzieszTUTAJ.
  • Whirlpool to rozwiązanie nazywa się przesuwne zawiasy (sliding hinges); zmywarki Whirlpool z zawiasami ślizgowymi znajdzieszTUTAJ.
  • Samsung operuje się zwykłym pojęciem zawiasów ślizgowych; zmywarki Samsunga z zawiasami ślizgowymi znajdziesz TUTAJ.

Moja zmywarka z zawiasami ślizgowymi Electrolux

Ja od kilku lat korzystam ze zmywarki Electrolux EEC767310L , która posiada zawiasy ślizgowe (jak wszystkie ich modele) i jestem z niej bardzo zadowolona. Jeśli chcesz poznać ją bliżej, to zapraszam do obejrzenia filmu.

 

Jeśli masz do mnie jakieś pytania pisz na bok@paniagd.pl

Obserwuj