Tegoroczne targi elektroniki użytkowej w Berlinie IFA zdominowały dwa przekazy:

  • Bądź eko – nie marnuj wody, energii i żywności
  • Bądź smart -komunikuj się ze swoim sprzętem zdalnie lub głosowo

Technologie EKO

Na wielu stoiskach  producenci zwracali naszą uwagę na proekologiczną technologię, jaką jest autodozowanie detergentu. Technologię tą stosuje się zarówno w pralnictwie jak w zmywarkach.  Polega ona na tym, że w zależności od programu, załadunku, stopnia zabrudzenia urządzenia same pobierają właściwą ilość detergentu. Dzięki autodozowaniu oszczędzamy wodę, energię i detergent a w konsekwencji również środowisko!

Bardzo wymowną prezentację przygotowała firma Liebherr uświadamiając nam, jak wiele wyrzucamy jedzenia – w Polsce to aż 25% zakupionej żywności,  a dzięki właściwemu przechowywaniu, prawie połowa z tych odpadów nie musiałaby lądować w koszu! Nowe technologie prezentowanie na IFA w chłodnictwie przede wszystkim pomagają nam przedłużyć świeżość produktów.

 

SMART

Mcim03262460-2720X1530-16-9-Intelligentdry-Wm1.Jpg

Technologie SMART oznaczają  komunikację ze sprzętem AGD przy użyciu telefonu czy za pomocą  głosu.

Firma Candy przedstawiła pralkę, której wystarczy przesłać zdjęcie naszej brudnej odzieży, jaką zamierzamy wyprać, a ona sama dobierze właściwy program prania.

 

Komunikacja ze sprzętem na odległość to nie wszystko. Teraz również sprzęty mogą komunikować się ze sobą. Dzięki nowoczesnej technologii czujników i odpowiedniemu zaprojektowaniu urządzeń, pralka i suszarka potrafią łączyć się „online”. Pralka przesyła do suszarki parametry ostatniego prania (informuje o tym jaki program został włączony do ostatniego cyklu, jaki był poziom zapełnienia bębna i jaki jest wskaźnik wilgoci po wirowaniu). Dzięki temu suszarka może automatycznie dopasować optymalne parametry suszenia. Opcja ta dostępna jest w suszarkach Bosch i Siemens wyposażonych w system Home Connect 2.0. My musimy tylko przełożyć  pranie z pralki do suszarki!

Samoczyszcząca się suszarka!

Marki Bosch i Siemens zaprezentowały suszarki z innowacyjną technologią usuwania kłaczków!  Modele z AutoClean nie mają już tradycyjnego  filtra przy drzwiach, gdzie zbierały się  kłaczki z ubrań i który trzeba było opróżniać po każdym suszeniu. Teraz kłaczki są automatycznie wdmuchiwane do dolnej części urządzenia, gdzie wymiennik ciepła jest regularnie spłukiwany i kłaczki  są bezpiecznie przechowywane w specjalnym kolektorze, który wymaga opróżnienia jedynie 8 do 10 razy w roku* lub po maksymalnie 20 cyklach.

Urządzenie oczywiście automatycznie  zasygnalizuje  nam konieczność czyszczenia filtra wyświetlając specjalną ikonę na  panelu sterowania. Już wkrótce dostępne będą 2 modele Boscha z technologią AutoClean. Będą to modele  o symbolach WTX87KH0PLWTX87MH0PL.

Automatyczny system czyszczenia w suszarkach

Innowacje

Na IFA zawsze znajdę też coś, co mnie zaskoczy. Tym razem były to produkty marki Midea: zlewozmywak, którego prawa komora to mała zmywarka czy pralka i suszarka- małe urządzenia o załadunku 3 kg, które w małym wnętrzu można powiesić na ścianie…

 

Midea Zlewozmywak Ze Zmywarką Wqp6-8303A
Midea zlewozmywak ze zmywarką…
Midea Pralka I Suszarka Mini Size
Midea Pralka i Suszarka mini…

Produkty designerskie

Oczywiście  na targach IFA nie zabrakło pięknych designerskich produktów, które świadczą o tym, że AGD jest piękne i może stanowić ozdobę każdego wnętrza!

 

Lodówki Samsunga Bespoke
Lodówki Samsunga Bespoke
Lodówka Samsunga We Współpracy Z Artystami
Lodówka Samsunga we…
Liebherr Z Osobistą Grafiką
Liebherr z osobistą grafiką

Nowe odkurzacze pionowe na IFA 2019

Na IFA marki Miele i Samsung z dumą  zaprezentowały nowe odkurzacze pionowe.

Przekrój Odkurzacza Samsung Powerstick Jet
Przekrój odkurzacza Samsung…
Stoisko Samsunga Na Ifa 2019
Stoisko Samsunga na IFA 2019
Modele Powerstick Jet
Modele Powerstick Jet
Obserwuj