Kuchnie bezuchwytowe to bardzo popularny trend w dziedzinie designu wnętrz, za którym podążają również producenci AGD oferując bezuchwytowe sprzęty AGD.

Jakie są walory kuchni bezuchwytowej ?

Estetyka minimalistyczna

Jednym z głównych powodów popularności kuchni bezuchwytowych jest ich minimalistyczny design. Bez widocznych uchwytów fronty szafek prezentują się gładko i elegancko, nadając kuchni nowoczesny i ekskluzywny wygląd. Ten minimalistyczny styl doskonale współgra z trendami we współczesnym wzornictwie wnętrz, gdzie mniej znaczy więcej.

Łatwość utrzymania czystości

Brak uchwytów oznacza również łatwiejsze utrzymanie czystości. Bezuchwytowe fronty nie gromadzą kurzu i brudu wokół uchwytów, co sprawia, że kuchnia wygląda zawsze schludnie i elegancko. Wystarczy wilgotna szmatka, by oczyścić fronty z ewentualnych plam czy zabrudzeń, co oszczędza czas i wysiłek potrzebny na konserwację.

Bezpieczeństwo dla dzieci

Kuchnie bezuchwytowe mogą być również bardziej bezpieczne dla dzieci. Brak wystających uchwytów zmniejsza ryzyko przypadkowego zaczepienia się czy zranienia, co jest istotne szczególnie w rodzinach z małymi dziećmi. Bezuchwytowe fronty stanowią gładką, jednolitą powierzchnię, która może być bardziej bezpieczna dla najmłodszych domowników.

Meble Bezuchwytowe

Meble Nolte

Bezuchwytowe sprzęty AGD

Sprzęty AGD do mebli bezuchwytowych oferuje kilka firm takich jak Miele, Liebherr, Bosch, Siemens czy Whirlpool.

Lodówki do mebli bezuchwytowych

Największy wybór lodówek do mebli bezuchwytowych oferuje renomowana firma Liebherr. Funkcja AutoDoor jest doskonałym uzupełnieniem szafek kuchennych bez uchwytów, ponieważ dzięki niej urządzenia Liebherr otwierają i zamykają się w pełni automatycznie. Możesz dowolnie ustawić kąt otwarcia drzwi i czas do zamknięcia lodówki. Dzięki funkcji AutoDoor otwierasz lodówkę pukając lub na polecenie głosowe. A w razie potrzeby otwierasz i zamykasz ją po prostu ręką lub smartfonem. Ułatwia to również otwieranie dużych i ciężkich drzwi.

 • Otwieranie na polecenie głosowe: wystarczy użyć Amazon Alexa, aby otworzyć lodówkę całkowicie bez użycia rąk. Dzięki temu uchwyty i fronty urządzeń pozostają czyste, nawet jeśli dłonie się trochę lepią.Urządzenie i SmartSpeaker muszą mieć połączenie z aplikacją SmartDevice.
 • Otwieranie pukając: Zapukaj dwukrotnie by aktywować automatyczne otwieranie drzwi chłodziarki lub zamrażarki. Działa to na całej powierzchni drzwi zewnętrznych i wewnętrznych. Przy okazji: gdy masz zajęte ręce, możesz zapukać także stopą. Czułość czujnika można ustawić zależnie od potrzeb za pomocą regulatora w postaci suwaka na urządzeniu.
 • Otwieranie za pomocą Smartfona: Aplikacja SmartDevice umożliwia również automatyczne otwieranie i zamykanie drzwi. Poza sterowaniem głosowym w aplikacji SmartDevice można ustawić jeszcze inne właściwości funkcji AutoDoor: czas do zamknięcia drzwi lub kąt otwarcia drzwi (co najmniej 70°).

Oto produkty Liebherr z technologią AutoDoor:

 • Liebherr SIFNAd 5188 – zamrażarka (wysokość 177,2 cm, klasa B, NoFrost, kostkarka automatyczna)
 • Liebherr IRBAc 5190–  chłodziarka (wysokość 177,2 cm, klasa C, BioFresf)
 • Liebherr IRBAb 4170 chłodziarka (wysokośc 121,6 cm, kalsa B, BioFResh, HydroBreez)
 • Liebherr IRBAc 5171 chłodziarka z wewnętrzną zamrażarką (wysokość 177 cm, klasa C, BioFresh Professional)

Firma Miele ma w swojej ofercie lodówki z Push2Open, która polega na tym, ze wystarczy lekko docisnąć drzwi lodówki a ona sama się uchyli. Niestety to rozwiązanie znajdziecie tylko w modelach za ok. 40 tysięcy złotych!  Na szczęście tak samo działające rozwiązenia znajdziecie w lodówkach do zabudowy marki Whirlpool.

 

Sprzęty Agd Bez Uchwytów

AutoDoor Liebherr

W lodówkach Whirlpool nazwa tego rozwiązania jest wręcz identyczna jak w Miele Push to open  i tak jak w Miele, aby otworzyć lodówkę, wystarczy nacisnąć jej drzwi i delikatnie pociągnąć do siebie. To bezuchwytowe, eleganckie rozwiązanie pasuje do każdego nowoczesnego wnętrza. Zapewnia lekkość w otwieraniu drzwi lodówki, prosty montaż, możliwość odwrócenia kierunku otwierania drzwi lodówki oraz unikalny przesuwany system.

 • WH SP70 T262 P 9  – chłodziarko-zamrażarka  (193,5x69x55,1), głośność 32 dB, pełny NoFrost., cenę sprawdzisz TUTAJ.
 • WHC20 T573 P– chłodziarko-zamrażarka  (193,5x54x54,5), klasa D, głośność 32 dB, pełny NoFrost., cenę sprawdzisz TUTAJ

Zmywarki do mebli bezuchwytowych

W ofercie Bosch i Siemens jest kilka zmywarek z funkcją  OpenAssist, która pozwala na zainstalowanie frontów meblowych bez uchwytu. Zmywarkę można teraz łatwo i wygodnie otworzyć poprzez delikatne naciśnięcie frontu nawet z zajętymi dłońmi. Impuls aktywuje zwolnienie zatrzasku i drzwi uchylają się łagodnie i cicho.

Openassist - Otwieranie Bezuchwytowe

 • Bosch SBD6ECX00E (60 cm, wysokość 86,5 cm – XXL, klasa B, głośność 42 dB, 9 l/cykl, wyświetlanie czasu i przebiegu programu na podłodze, Szuflada na sztućce, Efiicient Dry- automatyczne otwieranie drzwi pod koniec programu dla lepszych rezultatów suszenia, zdalne sterowanie HomeConnect )
 • Bosch SPT4EMX24E (45cm, zawiasy ślizgowe, szuflada na sztućce, głośność 44 dB, klasa energetyczna C, programy: Garnki (70 st. C), Auto (45-65 st. C), 1 godzina (65 st. C), Eco (50 st. C), Cichy (50 st. C), Ulubiony; Efiicient Dry- automatyczne otwieranie drzwi pod koniec programu dla lepszych rezultatów suszenia, zdalne sterowanie HomeConnect)
 • Siemens SX87ZX06CE ( 60 cm, Klasa  B, głośność: 40 dB, technologia Zeolith, szuflada na sztućce, wyświetlanie czasu i przebiegu programu na podłodze, HomeConnect.
 • Siemens SN85EX11CE ( 60 cm, Klasa  B, głośność 40 dB, 9l/cykl, szuflada na sztućce, automatyczne otwieranie drzwi na koniec programu, Home Connect.
 • Siemens SN95EX07CE-  (60 cm, Klasa  B, głośność 42 dB, 9l/cykl, szuflada na sztućce, sideLight boczne oświetlenie informuje o aktywności zmywarki, zawiasy ślizgowe, wew. oświetlenie, HomeConnect.

Podobną funkcjonalność oferują również wybrane zmywarki Miele. W Miele ta technologia nazywa się Knock2open i polega na automatycznym otwieraniu się drzwiczek po dwukrotnym stuknięciu. Listę produktów z ta technologią możecie zobaczyć TUTAJ. Ich ceny zaczynają się od 12 tysięcy złotych.

Piekarniki bezuchwytowe

Piekarniki bezuchwytowe ma w swojej ofercie głównie firma Miele. Wszystkie urządzenia Miele ArtLine charakteryzują się minimalistycznymi, bezuchwytowymi frontami. Otwieranie drzwi zapewnia technologia Touch2Open, która polega na łatwym otwieraniu drzwiczek urządzenia przy pomocy dotykowego
przycisku znajdującego się na panelu sterowania. Dzięki funkcji SoftOpen drzwiczki urządzenia otwierają się delikatnie a ich końcowa pozycja jest amortyzowana.

Piekarniki Bezuchwytowe

Bezuchwytowe sprzęty AGD

Najtańszy piekarnik bezuchwytowy Miele z linii ArtLine kosztuje ok. 13.000 zł. Jeżeli szukacie czegoś tańszego bez uchwytu, to alternatywą może być piekarnik firmy Whirlpool z W Collection W11I OM1 4MS2 H, który ma całkowicie gładką powierzchnię, bo uchwyt jest wpuszczony w głąb piekarnika.

Piekarni Whirlpool Bezuchwytowy

Podsumowanie

Bezuchwytowe kuchnie to połączenie elegancji, funkcjonalności i wygody. Ich minimalistyczny design doskonale wpisuje się w nowoczesne trendy w projektowaniu wnętrz, jednocześnie oferując praktyczne korzyści, takie jak łatwość utrzymania czystości i większe bezpieczeństwo dla dzieci. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, takim jak automatyczne otwieranie, kuchnie bezuchwytowe stają się nie tylko elementem estetycznym, ale także inteligentnym udogodnieniem w każdym domu.

W przypadku braku zasilana funkcje automatyczne realizowane za pomocą poleceń głosowych, aplikacji czy pukania nie są dostępne, ale zawsze sprzęty można otworzyć i zamknąć ręcznie!

Obserwuj