Zeolith
Zeolith
Otwór Zasysający I Wydmuchowy Systemu Zeolith
Otwór zasysający i…

Czym jest Zeolith?

Zeolith to niezwykły minerał, który posiada naturalną zdolność absorbowania wilgoci i zamieniania jej w gorące powietrze, dlatego firma BSH chcąc udoskonalić proces suszenia zastosowała go w swoich zmywarkach.

Zastosowany w zmywarkach Zeolith ma postać małych, białych kuleczek, które wypełniają specjalny zasobnik w podstawie zmywarki (szczegóły zobaczysz w moim filmie).  Zmywarki z suszeniem Zeolith zasysają wilgoć z komory zmywarki za pomocą specjalnego otworu, który znajduje się wewnątrz komory zmywarki po prawej stronie.

Wilgoć trafia do zasobnika z Zeolithem, gdzie  zamienia się w gorące powietrze i wraca do komory zmywarki za pomocą otworu wydmuchowego w prawym dolnym rogu. Silny, gorący  strumień powietrza skutecznie osusza wszystkie naczynia, nawet te z najbardziej trudnych do suszenia materiałów.

Opatentowana technologia Zeolit nie tylko perfekcyjnie suszy, ale również dba o środowisko, ponieważ cały cykl wymaga o 20% mniej energii.

Zeolith jest też niesamowity dlatego, że:

  • wystarcza na cały cykl życia zmywarki, bo to jest minerał, który się nie zużywa!
  • jest bezobsługowy- nie wymaga żadnego specjalnego traktowania, aby działał prawidłowo.

Jedyne o czym muszą pamiętać użytkownicy zmywarek z Zeolithem, to że naczynia należy ustawiać  zgodnie z instrukcją obsługi, tak aby umożliwić prawidłowy przepływ  wydmuchiwanego powietrza  oraz o tym, aby nie stawiać naczyń wrażliwych na wysoką temperaturę bezpośrednio przed otworem wydmuchowym.

Zmywarki z technologią Zeolith w marce Bosch

Jeśli szukasz zmywarki do zabudowy o szerokości 45 cm z technologią Zeolith, to pełną listę artykułów znajdziesz TUTAJ.

Jeśli szukasz zmywarki do zabudowy o szerokości 60 cm z technologią Zeolith, to pełną listę artykułów znajdziesz TUTAJ.

W zeszłym roku korzystając gościnności showroomu BSH testowałam i filmowałam zmywarkę  Bosch SMV6ZDX49E z technologią Zeolith. Gdybyście chcieli poznać ten model bliżej, to zapraszam na mój kanał YT.

Zmywarki z technologią Zeolith w marce Siemens

Jeśli szukasz zmywarki do zabudowy o szerokości 45 cm z technologią Zeolith, to pełną listę artykułów znajdziesz TUTAJ.

Jeśli szukasz zmywarki do zabudowy o szerokości 60 cm z technologią Zeolith, to pełną listę artykułów znajdziesz TUTAJ.

 

Podsumowanie

Jeżeli w swojej kuchni masz sporo naczyń z tworzyw sztucznych, to warto kupić sobie zmywarkę z technologią Zeolith, po to, aby po zmywaniu w zmywarce nie męczyć się z dodatkowym ręcznym wycieraniem naczyń. Dzięki technologii Zeolith zyskasz naczynia gotowe do wyjęcia ze zmywarki tuż po zakończonym cyklu zmywania przy jednoczesnym mniejszym zużyciu energii w porównaniu do tradycyjnego systemu suszenia w zmywarce!


Obserwuj