Z racji mojego doświadczenia zawodowego, nie tak łatwo wzbudzić mój zachwyt, ale obok tych płyt gazowych nie da się przejść obojętnie. Według mnie to najpiękniesze płyty gazowe!

Electrolux KGV7539IK

Remote-Jpg-1.Png
Remote-Jpg-3.Png

Zauważyliście, że ta płyta jest inna niż wszystkie?

Nie ma tu żadnych pokręteł, ponieważ ta płyta gazowa sterowana jest tak, jak indukcyjna. Wystarczy przesunąć palcem po suwaku dedykowanym do konkretnego pola i już możemy rozpocząć gotowanie. Takie rozwiązanie to nie tylko wygoda, ale również gwarancja precyzyjnego ustawienia wielkości płomienia.
Powierzchnia płyty wykonana z hartowanego szkła, a żeliwny ruszt jest jej prawdziwą ozdobą. Szerokość tej płyty to 75 cm, więc można poszaleć z gotowaniem. Płytę można zamontować na równi z blatem lub na blacie.
Płyta gazowa Electrolux KGV7539IK posiada funkcję Hob2Hood co oznacza, że możemy ją sparować z okapem electroluxa i wówczas rozpoczynając gotowanie na płycie okap bedzie uruchamiał się automatycznie (okap też musi posiadać funkcję Hob2Hood). Więcej na temat funkcji Hob2Hood możecie dowiedzieć się TUTAJ.

Płyta ma jeszcze Timer, więc możemy sobie ustawić czas gotowania na każdym palniku. Wskaźnik ciepła resztkowego informuje nas o tym, czy palniki nadal są gorące, co może nas uchronić przed ewentualnym poparzeniem. Płyta posiada również blokadę bezpieczeństwa, która uniemożliwia przypadkowe włączenie lub zmianę ustawień.

Aktualną cenę tego produktu możecie sprawdzić TUTAJ.

Amica PG9711SRW Q-TYPE

21049-Pg9711Srw.jpg
21049-5906006210496-Pgingp5-0Zpzsaw-Pg9711Srw-.Jpg

Innym urządzeniem, które bardzo mi się podoba jest  płyta  gazowa na białym szkle marki Amica PG9711SRW Q-TYPE. Płyta jest pięciopolowa i ma szerokość 89 cm. Żeliwne ruszty są mocne i w pełni stabilne, dzięki czemu możesz przesunąć garnek bez obaw, że wraz z garnkiem przesunie się ruszt.

Dzięki aż 9 poziomom mocy i intuicyjnym pokrętłom precyzyjnie dopasujesz wielkość płomienia do rodzaju przygotowywanych dań. Mniejszy płomień, na poziomie 2-3, jest idealny do duszenia potraw, poziomy 6-7 są optymalne dla gotowania warzyw, a 8-9 do smażenia mięsa czy ryb. Gotujesz, dusisz, podgrzewasz czy smażysz – dostosuj wielkość płomienia do swoich potrzeb i optymalnie wykorzystuj energię!

Ten model płyty posiada również palnik Booster, dzięki któremu przygotujesz potrawy w krótszym czasie, przez co np. warzywa zachowają więcej cennych substancji odżywczych, niż w przypadku długotrwałego gotowania.

W każdym pokrętle jest elektryczna zapalarka gazu, więc wystarczy jedną ręką przekręcić pokrętło, a palnik zapłonie!

Palniki tej płyty są płaskie, dzięki czemu nie tylko efektownie wyglądają, ale również łatwo się je czyści. Ponad powierzchnię szklanej tafli wystaje jedynie górna część palnika, co również zwiększa efektywność grzania.

Aktualną cenę urządzenia możesz sprawdzić TUTAJ.

SMEG P106ES

Bez-Tytulu.jpg

Kolejna piękność to sześciopolowa płyta gazowa wykonana z polerowanej stali szlachetnej marki Smeg. Jej szerokość to 100 cm. Ruszty i palniki są wykonane również ze stali szlachetnej i pokryte są specjalną powłoką Evershine, która gwarantuje dożywotni połysk tych elementów.

Aktualną cenę produktu możesz sprawdzić TUTAJ.

Obserwuj