Jeśli tak jak ja notorycznie zapominacie o uruchomieniu okapu podczas gotowania/smażenia  i przypominacie sobie o tym dopiero wtedy, gdy już wszyscy wiedzą co smażyliście na obiad, to okap z funkcją samoczynnego uruchamiania będzie idealnym produktem dla Was!!!!.

Na czym polega funkcja samoczynnego uruchomienia okapu?

Oka-Eluxa-2.Jpg

Samoczynne uruchamianie okapu w polega na tym, że w momencie rozpoczęcia gotowania na płycie indukcyjnej lub gazowej zapala się oświetlenie nad płytą, a okap uruchamia się samoistnie.

Co ważne- praca okapu zmienia się w zależności od intensywności gotowania, więc nie musicie zmieniać ustawień ręcznie. Dzięki temu rozwiązaniu możecie się skupić wyłącznie na gotowaniu.

Warunkiem koniecznym do współpracy okapu z płytą jest funkcja Bluetooth w obydwu urządzeniach, tak aby można je było ze sobą sparować!

Płyty i okapy z funkcją Bluetooth znajdziecie w ofercie takich marek jak: Electrolux i AEG, Faber, Bosch, Samsung czy Siemens.

Hob2Hood w produktach marki Electrolux i AEG

W marce Electrolux i AEG funkcja komunikacji pomiędzy płytą a okapem nazywa się to Hob2Hood. Aby okap uruchamiał się samoistnie musicie wybrać z oferty Electroluxa i AEG konkretną płytę oraz okap, które można sparować.

Produktów z funkcją H2H w marce Electrolux jest  bardzo wiele. Są to zarówno okapy do zabudowy: LFG719X, LFG716X, EFG60563OX, EFG90563OX, okapy wyspowe : KFIB19X, KFIB19X, okapy kominowe: KFTB19X, LFV619K, LFT769X, LFT766X, LFV616K, EFF60560OX oraz 2 płyty gazowe KGG7538K, KGG6438K i aż 35 modeli płyt indukcyjnych, których listę znajdziecie TUTAJ!

A oto produkty AEG z funkcją Hob2Hood: okapy kominowe DVE5971HG, DVE5971HB, okapy do zabudowy DGE5861HM, DGE5661HM, 1 płyta gazowa HKB64540NB i aż 19 płyt indukcyjnych, których listę znajdziecie TUTAJ!

Płyty i okapy Samsunga z funkcją Bluetooth

Da531F36-1B5C-4C35-8Cfd-61547507444B-011A1557-.Gif

W ofercie marki Samsung znajdziecie płytę indukcyjną NZ64N7757GK oraz okapy kominowe ukośne NK36N9804VB i

NK24N9804VB, które można ze sobą sparować. Dzięki bezprzewodowej łączności przez Bluetooth okap automatycznie zacznie pracę po włączeniu płyty, dostosowując swoją moc do jej ustawień. Bezprzewodowa łącznośc Bluetooth przydaje się w Samsungu nie tylko do komunikacji płyty z okapem. Łączność Wi-Fi  w Samsungu zapewni Ci też niesamowitą wygodę obsługi. Z dowolnego miejsca i w dowolnej chwili możesz zdalnie monitorować pracę płyty za pomocą aplikacji SmartThings. Dzięki temu będąc poza domem, sprawdzisz, czy płyta jest wyłączona, zdalnie ustawisz timer, a nawet odbierzesz na swoim smartfonie stosowne powiadomienia i szybko skorygujesz błędy.

Okapy i płyty Boscha Siemensa z funkcją HomeConnect

Mcim01971915-H1733-Dwf97Rv60-Haubensteuerung.jpg

W asortymencie marek Bosch i Siemens istnieją również produkty, które można sparować ze sobą. Warunkiem do sparowania jest posiadanie przeż urządzenie modułu HomeConnect.

 

Zarówno elektryczna płyta grzejna, jak i powiązany z nią okap są wyposażone w moduł Wi-Fi, umożliwiający im łączność. Gdy tylko płyta zostanie włączona, okap również się uruchomi i zacznie wydobywać opary, gdy tylko zaczniesz gotować. Po zakończeniu gotowania okap automatycznie wyłącza się po krótkim czasie działania, dzięki czemu możesz mieć pewność, że nieprzyjemne zapachy kuchenne naprawdę zostaną usunięte.

 

Zarządzanie okapem z poziomu płyty grzejnej ma też takie zalety, że nie musimy dotykać okapu. Gotując w kuchni często mamy brudne ręce i uruchamiając okap zostawiamy na nim ślady swoich palców. Z funkcją HomeConnet ten problem mamy z głowy.

 

Moc okapu możesz kontrolować również  za pomocą interfejsu użytkownika na płycie grzejnej. Oprócz mocy wyciągu można również sterować oświetleniem okapu za pomocą płyty grzejnej. Jeśli chcesz bezpośrednio sterować okapem, po prostu aktywuj tryb „ręczny” na panelu sterującym płyty grzejnej.

Oto produkty z technologią HomeConnect w marce Bosch – okap kominowy Bosch DWF97RV60 i płyta indukcyjna Bosch PXY875KW1E.

Oto produkty z technologią HomeConnect w marce Siemens : okap  Siemens LC97FVW60, okap Siemens LR99CQS20, okap Siemens LR16RBQ20 oraz płyty indukcyjne: Siemens EX875KYW1E, Siemens EX675JYW1E, Bosch PXY875KW1E.

Okapy i płyty marki Faber

Belle-Polaczenie-Burg.jpg
H-Polaczenie.jpg

Firma Faber z racji swojego ponad 60-letniego doświadczenia w zakresie oczyszczania powietrza w kuchni ma największą gamę okapów, które można sparować z płytami grzejnymi. Oczywiście warunkiem możliwości sparowania okapu z  płytą jest to, że obydwa  urządzenia są tej samej marki Faber.

Aby rozpoznać, które z urządzeń ma taką funkcjonalność, wystarczy spojrzeć na symbol, na końcu którego muszą znajdować się litery „KL”- oznaczające K-Link czyli technologię zdalnego sterowania falami radiowym np. Okap INSIDE UP IX KL 90, okap GLOW PLUS BK GLOSS KL czy okap BELLE PLUS BURGUNDY/GOLD KL.

 

W ofercie Fabera znajdziecie wiele różnych typów okapów, które można sparować z płytami indukcyjnymi.

Okapy do zabudowy znajdziecie TUTAJ

Okapy podwieszane znajdziecie TUTAJ

Okapy sufitowe znajdziecie TUTAJ

Okapy AirTreatment (okapy, które monitorują jakość powietrza) znajdziecie TUTAJ

 

Oto płyty indukcyjne marki Faber, które można sparować z okapami Fabera:

 

Falmec Hoblink

D2D5B187950045Ef3Aca5F7B6Ab5109E.jpg

Zapewne wiecie, że firma Falmec jest włoską firmą, która jest światowym liderem wśród producentów okapów kuchennych. Falmec zajmuje się  wyłącznie produkcją okapów i pochłaniaczy kuchennych. Dzięki temu firma osiągnęła wysoki poziom specjalizacji patentując technologie, które uczyniła swoim znakiem szczególnym. Produkty Falmec są wydajne, trwałe, dobrze zaprojektowane oraz dają gwarancję czystego i zdrowego powietrza.

Firma Falmec posiada w swojej ofercie specjalny moduł HobLink, który pozwala na komunikację bezprzewodową dowolnej płyty indukcyjnej lub ceramicznej z okapem marki Falmec. Okap musi być jednak wyposażony w odbiornik fal radiowych, a zatem niezbędny jest model, który może być obsługiwany za pomocą pilota. Obecność pilota zdalnego sterowania w zestawie z okapem jest wymagana. Działanie modułu HobLink polega na tym, że dostosowuje on prędkość działania silnika w okapie w zależności od poboru energii przez płytę grzewczą.

Moduł ten może być zainstalowany np. pod szafką kuchenną i ukryty za cokołem. Można go też zamontować na dole lub na boku szafki. Dzięki temu może doskonale spełniać swoje zadanie, jednocześnie pozostając niewidocznym w kuchennej instalacji elektrycznej. Należy pamiętać, że ze względu na poprawną komunikację bezprzewodową między okapem a HobLinkiem odległość między tymi elementami nie powinna być większa niż 3 m. Szczególne znaczenie ma to w wypadku okapów sufitowych, gdzie ta odległość jest największa i w niektórych aranżacjach kuchennych jej zachowanie nie jest wcale takie oczywiste.

Uważam, że taki inteligentny zestaw sparowanej płyty z okapem to „must have” w nowoczesnej kuchni!

Nie może tak być, że mamy świetny okap w kuchni, a on nie wie, kiedy ma pracować!!!

Sama mam takie rozwiązanie i polecam je każdemu gorąco!!!!

Obserwuj