Piekarnik z funkcją mikrofali nie należy do tanich urządzeń, ale musicie pamiętać, że kupujecie jedno urządzenie zamiast dwóch. Miejsce, które musielibyście przeznaczyć na kolejne urządzenie możecie zagospodarować w inny sposób.

Urządzenie 2w1 pozwoli Wam  nie tylko na wypiekanie praktycznie każdej potrawy, ale także posłuży Wam jako tradycyjna mikrofalówka. To do Was należy decyzja, w jakim trybie będzie działało urządzenie, czy jako piekarnik konwencjonalny, mikrofala lub kombinacja piekarnika i mikrofali.

Ogromną zaletą tego typu urządzeń jest możliwość połączenie klasycznego podgrzewania z oddziaływaniem mikrofal, co pozwala na skrócenie  czasu przygotowania posiłku o 50%. Dodatkowym plusem jest możliwość apetycznego zarumienienia skórki, czego zwykle brakuje potrawom przygotowywanym w klasycznej kuchence mikrofalowej.

Wymiary piekarników 2w1

Qq.jpg
Mcsa00766690-411043-Hmg636Bs1-Def.jpg

 

Piekarnik z funkcją mikrofali może mieć wymiary standardowego piekarnika o wysokości 60 cm jak np. Bosch HMG636RS1 czy Siemens HM656GNS1 lub piekarnika kompaktowego o wysokości 45 cm.

Piekarnik  w wersji kompaktowej można zamontować w małej kuchni rozwiązując tym samy problem z wygospodarowaniem miejsca na 2 urządzenia, bądź zamontować obok piekarnika parowego czy ekspresu do kawy, które tez maja wysokość 45 cm.

Programy pieczenia i wyposażenie urządzeń 2w1

1103200-5906006032005-Ammb44E3Gcb-Ammb44E3Gcb-.Jpg

Piekarniki z funkcją mikrofali oprócz podstawowych programów pieczenia oferują również szereg przydatnych programów automatycznych. W niektórych modelach znajdziesz nawet książkę kucharską z konkretnymi przepisami, np. szarlotki, steka, ryb, czy jagnięciny.

Urządzenia 2w1mogą posiadać także bogate wyposażenie: prowadnice teleskopowe, termosondę, pojemniki do gotowania z dodatkiem pary, szklane tace. Producenci zadbali też o to, aby takie urządzenia można było łatwo wyczyścić. Część modeli posiada we wnętrzu specjalne powłoki łatwoczyszczące, inne posiadają powłoki katalityczne- pochłaniające tłuszcz, a w niektórych dzięki pyrolizie można wypalić brud  do garstki pyłu.

Dzięki takim zabezpieczeniom jak blokada przed dziećmi, chłodne drzwi piekarnika, wskaźnik ciepła resztkowego nie musicie się też obawiać, że ktoś przypadkowo się poparzy.

Wady piekarników z funkcją mikrofali

Niektórzy twierdzą, że wadą tego rozwiązania jest wielkość komory urządzenia, ale ja się z tym nie zgadzam. Posiadam  piekarnik kompaktowy 2w1 i bez problemu piekę w nim kurczaka w całości, 2 blachy ciasteczek (nie zmieści się tam z pewnością indyk w całości, ale zawsze można go upiec w kawałkach). Poza tym, jeśli piekarnik kompaktowy wyda się komuś za mały, to zawsze może wybrać piekarnik 2w1 o wymiarach standardowego piekarnika (jest ich niewiele, ale są!)  Ja osobiście uważam, że jedyna wadą tego rozwiązania jest cena, no i fakt, że podczas pieczenia nie możemy korzystać z kuchenki mikrofalowej.

Podsumowanie

Ja osobiście posiadam piekarnik z funkcją mikrofali w wersji kompaktowej i jestem z niego bardzo zadowolona. Na co dzień korzystam z mikrofali, a w weekend zdarza mi się coś upiec, ale nie oznacza to, że ten produkt się nie sprawdzi, jeśli ktoś dużo piecze, bo to pełnowartościowy piekarnik, który dodatkowo pełni funkcję mikrofali!

Zalety posiadania urządzenia 2w1:

– mam więcej miejsca w kuchni,

– piekarnik szybko się nagrzewa, bo jest kompaktowych rozmiarów (szybszy nagrzew- oznacza mniejsze koszty energii),

– mam wszystkie funkcje, jakie mogłabym mieć w standardowym piekarniku, a dodatkowo dzięki trybowi łączonemu: pieczenie+ mikrofale skracam czas pieczenia o 50%.

Jeżeli przekonałam Cię do zakupu takiego urządzenia, to zapraszam do skonfigurowania sobie modelu przy pomocy konfiguratora, wejdź TUTAJ 

Jeśli ten artykuł pomógł Wam w podjęciu decyzji, będę wdzięczna za subskrypcję mojego kanału na YT!

Was to nic nie kosztuje, a mi bardzo pomaga w rozwoju mojego projektu! 

Co tydzień filmuję coś nowego! Zapraszam na KANAŁ PANI AGD NA YT


Obserwuj