Niestety czy tego chcemy czy nie lato pomału się kończy… Jak przetrwać do kolejnego lata?

Jedni zrobili sporo zdjęć i będą tworzyć foto książki, aby móc wspominać lato, inni robią przetwory a  ja – robię mrożonki, aby rozkoszować się smakiem owoców i warzyw  jesienną i zimową porą. Jeśli i Wy mielibyście ochotę dłużej cieszyć się wakacyjnymi smakami, proponuję Wam najprostszy sposób jakim jest mrożenie owoców i warzyw.

Skrzynia.jpg

Mrożenie należy do jednego z najskuteczniejszych oraz najzdrowszych sposobów długotrwałego przechowywania produktów. Mrożenie ma też aspekt ekonomiczny – mrozimy w szczycie sezonu, kiedy warzywa i owoce są najlepsze i… najtańsze. Zasada co do mrożenia jest jedna – owoce i warzywa myjemy, dokładnie suszymy (mokre skleją się w jedną bryłę, którą potem będzie trudno rozdzielić), dzielimy na małe porcje i przekładamy do torebek przeznaczonych do mrożenia żywności.

Owoce.jpg

Do mrożenia nadają się: maliny, truskawki, brzoskwinie, morele, jeżyny, jagody, wiśnie, czereśnie, śliwki, agrest, porzeczki, gruszki, poziomki, rabarbar, fasolka, bób, szpinak, brokuł, kalafior, papryka, grzyby, buraki, szparagi.

Produktów, takich  jak:  arbuz, kiwi, grejpfruty, pomarańcze, ogórki, pomidory nie powinniśmy mrozić, ponieważ  pod wpływem niskiej temperatury tracą smak i konsystencję.

Aby przechować mrożonki niezbędna jest zamrażarka! Na rynku dostępne są dwa typy urządzeń: zamrażarki skrzyniowe lub szufladowe. Ja osobiście preferuję zamrażarki szufladowe, w których mrożonki można posegregować w szufladach, ale jeśli nie przeszkadza Wam układanie mrożonek warstwowo, to skrzynia też będzie dobrym rozwiązaniem!

Dziś zaproponuje Wam dwa urządzenia marek Beko i MPM, które ze względu na swoje parametry i cenę stanowią bardzo atrakcyjną ofertę. Zaletą obydwu modeli  jest możliwość  postawienia ich nawet w garażu czy piwnicy bez obaw o uszkodzenie urządzenia przy ekstremalnie niskich temperaturach otoczenia (zamrażarki te działają nawet przy -15 °C)

Big-99291-713340.Jpg

Moja pierwsza propozycja to zamrażarka skrzynowa marki MPM 206-SK-06E o wymiarach 91x85x55 cm (w x sz x gł).

Jej pojemność całkowita to 200 l, a klasa energetyczna A+ (w ciągu roku zużywa 222 kWh, co przekłada się na koszt ok. 130 pln). Wnętrze zamrażarki wyposażone jest w praktyczny kosz na mniejsze produkty. Urządzenie odszraniane jest w sposób manualny, dla komfortu posiada spust wody z odszraniania.

Opera-Zrzut-Ekranu-2020-04-02-192915-Www-Pania.png

Druga propozycja to zamrażarka szufladowa marki  Beko RFNE312E23W.

Jest to zamrażarka szufladowa o wymiarach 185x60x65 cm (wxszxgł).

Jej pojemność całkowita to 312 l, a klasa energetyczna to A+ ( wciągu roku zużywają  326 kWh na rok co przekłada się na koszt ok. 195 pln). Drzwi zamrażarki można zamontować po prawej lub lewej stronie urządzenia. Dzięki temu z łatwością dostosujesz ergonomię sprzętu do Twojej kuchni.

Zamrażarka posiada w jednej z szuflad funkcję szybkiego mrożenie, która pozwoli Ci przygotować urządzenie na szybkie zamrożenie większej liczby produktów równocześnie. Funkcja ta jest bardzo ważna, bo im krócej trwa proces mrożenia, tym dłużej produkty zachowują swoją  świeżość i wartości odżywcze.

Zamrażarka Beko to urządzenie w technologii No Frost– w którym nie gromadzi się szron i którego nie musicie w ogóle rozmrażać. No Frost to też gwarancja tego, że mrożonki nie będą pozlepiane, będą dobrze widoczne i łatwiej będzie po nie sięgać. Urządzenie sterowane jest elektronicznie za pomocą wyświetlacza na drzwiach.

Zarówno skrzynia MPM jak i zamrażarka szufladowa Beko posiadają  oświetlenie wewnętrzne LED, które jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, ponieważ nie zawsze pomieszczenia gospodarcze, w których stoją zamrażarki są dobrze doświetlone.

 

Mam nadzieję, że przekonałam Was do zakupu jednego z powyższych urządzeń, abyście mogli się cieszyć smakami lata kiedy tylko zechcecie!


Obserwuj