Ekspres De'Longhi Rivelia If Design AwardDziś chciałabym przedstawić Wam naprawdę wyjątkowy ekspres do kawy, a mianowicie De’Longhi  Rivelia EXAM440.55B.

Ekspres ten umożliwia nam zrobienie sobie kawy z różnych ziaren w dowolnym momencie bez konieczności czekania, aż kawa już wsypana do urządzenia się skończy, a to dzięki wymiennym pojemnikom na ziarna, które są na jego wyposażeniu.

Zacznę od tego, że ten model jest laureatem prestiżowej nagrody za wzornictwo iF Design Award 2024 i jest świetnym przykładem połączenia najnowocześniejszej technologii z eleganckim wzornictwem.

Ekspres De’Longhi Rivelia – wymiary i wersje kolorystyczne

Jest on niezwykle zgrabny – zajmuje na blacie kuchennym niewiele miejsca. Jego szerokość to tylko 24,5 cm, głębokość 43 cm, a wysokość  38,5 cm. Ekspres według mnie wygląda przepięknie, a dzięki różnym wersjom kolorystycznym – białej, beżowej, szarej i czarnej – można go idealnie dopasować do każdego wnętrza.

Ekspres De'Longhi Rivelia - Recenzja

 

Technologia Bean Switch

Zdjęcie Przedstawia Panią Agd Prezentującą Ekspres De'Longhi RiveliaEkspres De’Longhi Rivelia posiada na wyposażeniu dwa wymienne pojemniki na kawę o pojemności 250 g każdy, które pozwalają nam w dowolnym momencie delektować się różnymi smakami kawy. Chcąc zmienić pojemnik z kawą musimy wiedzieć, że w młynku wciąż znajduje się kawa z pierwszego pojemnika, więc ekspres zawsze nas zapyta, czy żeby opróżnić młynek z bieżących ziaren chcemy zaparzyć z nich kawę lub czy ma je zmielić i usunąć. Aby nie marnować ziaren, zawsze można wspaniałomyślnie zaproponować kawę partnerce lub partnerowi!

Bean Switch uważam osobiście za super pomysł, który rozwiązuje problem, na przykład różnych upodobań, co do gatunków kawy pomiędzy domownikami, czy gośćmi. Płynne przełączania pomiędzy wymiennymi pojemnikami na ziarna, daje nam możliwość, a wręcz zachęca nas do eksperymentowania z różnymi odmianami kawy. Łatwiej odkryjemy niepowtarzalne smaki oraz walory różnych gatunków kawy. Ja dzięki Bean Switch w końcu mogę zaparzyć sobie wieczorem kawę bez kofeiny ze świeżo mielonych ziaren!

Technologia Bean Adapt

Inną bardzo ciekawą technologią w ekspresie De’Longhi Rivelia jest technologia Bean Adapt, która pozwala z różnie palonych ziaren kawy wydobyć charakterystyczny dla nich smak i aromat. Gdy uruchomimy Bean Adapt, ekspres zapyta nas, jaki rodzaj kawy wsypaliśmy do pojemnika, na przykład czy jest to w 100 % Arabica czy mieszanka Arabicy i Robusty oraz jaki jest jej stopień palenia – jasny, średni, średnio-ciemny, ciemny. Po zapisaniu danych, ekspres poprosi nas o zaparzenie espresso, na podstawie którego automatycznie ustawi temperaturę parzenia, intensywność kawy oraz wskaże nam właściwy stopień jej zmielenia. Niesamowite prawda?

Ekspres De’Longhi Rivelia – napoje

Ten 19 barowy ekspres posiada kolorowy, dotykowy wyświetlacz o przekątnej  3,5”, który sprawia, że jego obsługa jest bardzo prosta. Dodatkowo bogate animacje prowadzą nas krok po kroku zarówno przez proces przygotowaniu samej kawy, jak i przez proces czyszczenia ekspresu.

De’Longhi Rivelia oferuje 16 napojów dostępnych za dotknięciem jednego przycisku. Po lewej stronie mamy dostęp do kaw mlecznych, a po prawej do czarnych. Możemy przygotować sobie następujące kawy mleczne: cappuccino, cappuccino mix, latte macchiato oraz caffe latte, espresso macchiato, flat white, cortado. Z czarnych kaw: espresso, espresso lungo, kawa, long, americano, a z zimnych napoi kawowych: cold americano, cold espresso i cold coffee (kawy zimne parzone są w niższej temperaturze).

Zdjęcie Przedstawia Ekspres De'Longhi Rivelia I Napoje

Dodatkowo ekspres De’Longhi Rivelia posiada funkcje gorącej wody oraz gorącego mleka, które są przydatne jeśli chcemy szybko przygotować herbatę, napar z ziół, kakao czy czekoladę na gorąco. Co też jest bardzo ważne, to w tym ekspresie możemy sobie spersonalizować kawę. Wystarczy nacisnąć pasek personalizacji i już pojawiają się nam poszczególne parametry, które możemy ustawić według własnych upodobań, na przykład ilość kawy, jej intensywność.

Niektóre kawy możemy też wzmocnić tak zwanym extra shotem, czyli dodając do nich 30 ml espresso.

Profile użytkowników

Ekspres De’Longhi Rivelia umożliwia stworzenie 4 profili użytkowników, tak aby każdy z domowników mógł zapisać w swoim profilu ulubione przepisy i tym samym przygotować dla siebie kawę jeszcze szybciej i łatwiej!

Aby zapisać przepisy na swoje ulubione kawy, należy je po kolei spersonalizować – wybrać profil użytkownika, następnie nacisnąć pasek personalizacji kawy i dalej przycisk „my”. Ekspres zaproponuje wybór intensywności kawy, a gdy tego wyboru dokonamy, przystąpi do jej zaparzania. W trakcie zaparzania możemy też wybrać dokładną ilość mleka jaka nam odpowiada oraz ilość samej kawy. Na końcu wystarczy zapisać przepis. Przy kolejnej kawce przechodzimy do swojego profilu, a tam przepisy na nasze ulubione kawy będą już czekać, gotowe do uruchomienia.

Coffee Routine

Uruchamiając funkcję Coffee Routine ekspres zapamięta nasze preferencje kawowe i będzie dopasowywał menu kaw do pory dnia! W zależności od tego, jakie kawy lubimy pić rano, po południu czy wieczorem, ekspres po uruchomieniu o konkretnej porze dnia wyświetli nam w menu jako pierwsze nasze ulubione kawy.

System spieniania mleka

Za spienianie mleka w ekspresie De’Longhi Rivelia odpowiada system LatteCrema Hot. To ten system zapewnia doskonałą, bogatą piankę mleczną nie tylko z mleka krowiego ale również z napoi roślinnych. Oferuje 3 poziomy spieniania mleka. Wystarczy tylko przekręcić pokrętło na odpowiednią pozycję! Po przygotowaniu kawy ze spienionym mlekiem, ekspres zawsze zasugeruje nam przeprowadzenie automatycznego czyszczenia elementów, które brały udział w spienianiu mleka. Aby je wyczyścić znowu wystarczy ustawić pokrętło w odpowiedniej pozycji. Na koniec dnia karafkę należy opróżnić z mleka, rozebrać na części i gruntownie umyć, na przykład wstawiając ja do górnego kosza zmywarki!

Jak dbać o ekspres De’Longhi Rivelia?

Jeżeli nie macie centralnego zmiękczacza wody w mieszkaniu, to warto w ekspresie zamontować od razu filtr De’Longhi, żeby w nie odkładał się kamień i żeby kawa była pyszna. Filtr wystarcza mniej więcej na 2 miesiące użytkowania ekspresu! Konieczność wymiany filtra zasygnalizuje symbol filtra na wyświetlaczu urządzenia.

Jeżeli chcecie, aby kawa była zawsze pyszna, jak pierwszego dnia, to o ekspres należy dbać! Trzeba regularnie myć pojemnik na wodę oraz regularnie karafkę na mleko. Oczywiście trzeba też czyścić tackę ociekową, pojemnik na fusy i również regularnie czyścić blok zaparzający, który znajduje się za pojemnikiem z wodą, a kiedy ekspres upomni się o odkamienianie należy przeprowadzić ten proces bez zbędnej zwłoki.

Czyszczenie bloku zaparzającego, który nie jest widoczny na „pierwszy rzut oka”, to żaden problem. Należy wyłączyć ekspres, wyjąć blok zaparzający i opłukać go pod bieżącą wodą.

Podsumowanie

Uważam, że ekspres De’Longhi Rivelia to piękny produkt, którego możliwości zaskoczą nie jedną osobę! Ja jestem zachwycona technologią Bean Switch, to jest dokładnie to czego brakowało mi do tej pory w testowanych urządzeniach.

Aktualną cenę tego urządzenia możesz sprawdzić TUTAJ.

W związku z tym, że testowałam wiele ekspresów De’Longhi chętnie też podzielę się z Wami  moją wiedzą i podpowiem Wam, co powinniście wiedzieć podczas użytkowania ekspresów   De’Longhi. – więcej informacji znajdziecie w moim ARTYKULE.

Obserwuj