Jeżeli chcecie wzbogacić swoją dietę w warzywa i owoce to warto sobie sprawić wyciskarkę wolnoobrotową! Jeśli nie wiesz, dlaczego lepiej wybrać wyciskarkę wolnoobrotową niż sokowirówkę, to zerknij TUTAJ. U mnie od kilku miesięcy  honorowe miejsce na blacie kuchennym zajmuje wyciskarka wolnoobrotowa Hurom H300E i Hurom H320N. Marka Hurom to jedna z najbardziej znanych marek produkujących wyciskarki obrotowe na świecie z ponad 40 letnim doświadczeniem, a te modele to sprzęty, które charakteryzują się mega innowacyjnymi rozwiązaniami, które musicie poznać!

Co wyróżnia wyciskarki wolnoobrotowe Hurom?

Zacznijmy od tego, że urządzenia świetnie wyglądają. Warto również odnotować, że Hurom od początku działalności stawia na bezpieczne materiały. Zarówno modele wyciskarki wolnoobrotowej Hurom H320N, jak i Hurom H300E są wykonane w głównej mierze z nietoksycznego Ultemu, Tritanu oraz stali nierdzewnej. Elementy mające kontakt z sokiem są wolne od bisfenoli (BPA free). Wyciskarki wyposażone są w trwały silnik indukcyjny, na który udzielana jest aż  dziesięcioletnia gwarancja.

Wyciskarki do soków Hurom nie posiadają ostrych elementów takich jak noże, dlatego są bezpieczne w użytkowaniu nawet przez najmłodszych.

Wyciskarka Wolnoobrotowa Hurom H300E I H320N - Test I OpiniaA teraz zerknijmy do jej wnętrza. Otwór wsadowy ma  średnicę 14 cm. Trudno powiedzieć, jakie warzywo, czy owoc miałyby się w nim nie zmieścić.  Natomiast komora wsadowa ma pojemność aż 2 litrów – jest to niewątpliwie największa komora wsadowa na rynku, dzięki czemu możesz zapomnieć o krojeniu warzyw i owoców. Wystarczy wrzucić owoce i warzywa zamknąć pokrywę i czekać na sok! Takie rozwiązanie ma  dwie podstawowe zalety: oszczędność czasu oraz brak utraty cennych witamin.

We wnętrzu komory wsadowej są specjalnie rowki, które sprawiają, że składniki soku nie zatrzymują się na ściankach. Wrzucamy tu warzywa i owoce i ich rozdrabnianie odbywa się automatycznie a następnie wał ślimakowy  podaje je do wyciskania.

 

Różnice konstrukcyjne pomiędzy Hurom H320N a Hurom H300E

Wyciskarka Wolnoobrotowa Hurom H300E I H320N - Test I OpiniaO ile komora wsadowa w obydwu modelach jest identyczna, to dalsza część konstrukcji znacznie się różni. Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom H320N została wyposażona w wałek ślimakowy z Ultemu o spiralnej strukturze, sitko ekstrakcyjne i szczotkę obrotową, która obracając się bardzo powoli z prędkością 17 obr/min. oczyszcza sito i tym samym ułatwia wyciskanie soku. Na wyposażeniu tego modelu są dwa sita- o drobnych i grubszych oczkach.

Dzięki zastosowaniu drobnego sita, uzyskasz sok o wyjątkowej klarowności, który nawet najmłodsi członkowie rodziny będą z radością wypijać. Natomiast  dodatkowe sito z grubszymi otworami  pozwoli Ci stworzyć sok bogaty w błonnik i inne cenne składniki odżywcze. Hurom H320N pozwala na przygotowanie nie tylko soków, ale także musów, sorbetów czy np. mleka roślinnego.

Wyciskarka Wolnoobrotowa Hurom H300E I H320N - Test I Opinia

System wyciskania w wyciskarce wolnoobrotowej Hurom H300E nie zawiera ani sit ani szczotki obrotowej! W tym modelu konstruktorom zależało na zredukowaniu ilości części do minimum, dlatego filtr został zintegrowany z wałkiem ślimakowym i tak powstał system Multi-Screw SST.  Dzięki tej konstrukcji czyszczenie urządzenia jest banalnie proste – tak samo, jak złożenie i rozłożenie go! Hurom H300E posiada również czujnik obciążenia dzięki któremu silnik automatycznie wykrywa ciśnienie wewnątrz komory, aby w razie potrzeby uruchomić bieg wsteczny, radząc sobie nawet z najtwardszymi warzywami.

Wyciskarka Wolnoobrotowa Hurom H300E I H320N - Test I Opinia

Dodatkowo urządzenie zatrzymuje się automatycznie po 5 minutach pracy, więc możesz spokojnie zostawić je samo. Każda zmiana trybu pracy jest sygnalizowana przy pomocy wbudowanego głośnika, a także lampki ledowej: niebieski kolor oznacza tryb pracy normalnej, pomarańczowy — tryb pracy na wstecznych obrotach, brak podświetlenia — tryb czuwania lub urządzenie wyłączone. Głośnik — emituje sygnał ostrzegawczy, gdy wykryje nieprawidłowości w pracy wyciskarki

Parametry techniczne wyciskarek

Aby wolnoobrotowa wyciskarka do soków nadawała się do twardszych warzyw korzeniowych (marchew, pietruszka, burak, seler), powinna mieć moc co najmniej 150 W. Im większa wartość, tym skuteczniejsze będzie urządzenie. Moc silnika w Hurom H320N to 200W a w Hurom H300E 150W.

Wolnoobrotowe wyciskarki mogą wyciskać sok z prędkością od 30 do 100 obrotów na minutę. Im wolniejsze obroty ślimaka, tym więcej w wyciskanym soku enzymów, witamin i fitoskładników. Prędkość obrotów ślimaka w Hurom H320N to 50 obr/min. ,a w Hurom H300E 60-70 obr/min.

Głośność obydwu modeli to ok. 50 dB.  Są niezwykle ciche!

Która wyciskarka wolnoobrotowa Hurom jest lepsza?

Moim zdaniem żadna z tych wyciskarek nie jest lepsza. Obydwie są świetne! Różnią się konstrukcją, bo producent chciał dotrzeć do różnych konsumentów! Jeśli jesteś osobą mocno zabieganą i zależy Ci na maksymalnie prostej konstrukcji, a jednocześnie lubisz gęste i pożywne soki to wybierz model Hurom H300E. Umycie Hurom H300E zajmuje niewiele czasu- wystarczy tylko ją opłukać! Jeśli natomiast wolisz soki bardziej klarowne, bez miąższu, to wybierz model H320N, który dzięki dwóm sitom umożliwi Ci zrobienie soków o różnej gęstości! Mycie sitek nie jest skomplikowane! Należy tylko po zrobieniu soku od razu umyć sito lub przynajmniej je namoczyć, aby pulpa na nim nie zaschła. Czyszczenie obydwu urządzeń możesz zobaczyć w moim filmie, a jeżeli będziesz zainteresowany/zainteresowana zakupem, to skorzystaj z kodu rabatowego PANIAGD a otrzymasz 10% rabatu w sklepie hurom na większość wyciskarek wolnoobrotowych.

 

 

 

Obserwuj