Wyciskarka wolnoobrotowa jest niezbędnymi urządzeniem w naszym domu jeżeli chcemy w prosty i łatwy sposób wzbogacić swoją dietę w warzywa i owoce.

U mnie od kilku miesięcy honorowe miejsce na blacie kuchennym zajmują dwie wyciskarki – wyciskarka wolnoobrotowa Hurom H300E i Hurom H320N.

Marka Hurom to jedna z najbardziej znanych na świecie marek produkujących wyciskarki i ma w tym ponad 40 letnie doświadczenie. Wymienione modele to sprzęty, które charakteryzują się mega innowacyjnymi rozwiązaniami i bardzo zachęcam do ich poznania oraz wybrania jednej z nich dla siebie.

A jeśli nie wiecie dlaczego wyciskarka wolnoobrotowa to lepszy wybór niż sokowirówka, to pisałam o tym tutaj TUTAJ.

 

Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom – co ją wyróżnia?

Zacznijmy od tego, że urządzenia marki Hurom świetnie wyglądają.

Warto również odnotować i podkreślić fakt, że firma Hurom od początku swojej działalności stawia na bezpieczne materiały. Zarówno model wyciskarki wolnoobrotowej Hurom H320N, jak i Hurom H300E wykonane są w głównej mierze z nietoksycznego Ultemu, Tritanu oraz stali nierdzewnej. Elementy mające więc kontakt z sokiem są wolne od bisfenoli (BPA free).

Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom wyposażona jest w trwały silniki indukcyjny, na który udzielana jest aż dziesięcioletnia gwarancja.

Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom nie posiada ostrych elementów takich jak noże, dlatego jest bezpieczna w użytkowaniu nawet przez najmłodszych.

Wyciskarka Wolnoobrotowa Hurom - Na Zdjęciu Przedstawiony Jest Poglądowo Jej Duży Otwór Wsadowy

Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom – zerknijmy do jej wnętrza

Otwór wsadowy wyciskarki ma średnicę 14 cm. Trudno mi powiedzieć, jakie warzywo czy owoc miałyby się w nim nie zmieścić.

Komora wsadowa wyciskarki ma pojemność aż 2 litrów i jest to niewątpliwie największa komora wsadowa na rynku, dzięki czemu możemy zapomnieć o krojeniu warzyw i owoców. Wystarczy wrzucić warzywa oraz owoce, zamknąć pokrywę i czekać na sok! Takie rozwiązanie ma same zalety, to oszczędność czasu i przede wszystkim brak utraty cennych witamin.

Wnętrze komory wsadowej ma specjalnie rowki, które sprawiają, że składniki nie zatrzymują się na ściankach. Wrzucone warzywa i owoce rozdrabniane są automatycznie, a następnie wał ślimakowy podaje je do wyciskania.

 

Różnice konstrukcyjne pomiędzy Hurom H320N a Hurom H300E

Wyciskarka Wolnoobrotowa Hurom H300E I Hurom H320N - Test I OpiniaO ile komora wsadowa w obydwu tych modelach jest identyczna, to inne część konstrukcji obu wyciskarek znacznie się od siebie różnią.

Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom H320N została wyposażona w wałek ślimakowy z Ultemu o spiralnej strukturze, sitko ekstrakcyjne i szczotkę obrotową, która obracając się bardzo powoli, bo z prędkością 17 obr./min., oczyszcza sito i tym samym ułatwia wyciskanie soku. Na wyposażeniu tego modelu są dwa sita, jedno o drobnych, a drugie o grubszych oczkach.

Dzięki zastosowaniu drobnego sita, uzyskamy sok o wyjątkowej klarowności, który nawet najmłodsi członkowie rodziny będą z radością wypijać. Natomiast dodatkowe sito z grubszymi otworami pozwoli nam stworzyć sok bogatszy w błonnik i inne cenne składniki odżywcze. Hurom H320N umożliwia nam przygotowanie soków o różnych konsystencjach oraz różnego rodzaju musów, sorbetów, a nawet mleka roślinnego.

Wyciskarka Wolnoobrotowa Hurom H300E I Hurom H320N - Test I OpiniaNatomiast system wyciskania w wyciskarce wolnoobrotowej Hurom H300E nie zawiera ani sit ani szczotki obrotowej.

W tym modelu konstruktorom zależało na zredukowaniu ilości części składowych urządzenia do niezbędnego minimum. Dlatego też filtr został zintegrowany z wałkiem ślimakowym i tak powstał system Multi-Screw SST. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania czyszczenie urządzenia jest banalnie proste – tak samo, jak i jego złożenie i rozłożenie!

Hurom H300E posiada dodatkowo czujnik obciążenia dzięki któremu wykrywane jest ciśnienie wewnątrz komory i w razie potrzeby automatycznie uruchamia się bieg wsteczny. Urządzenie tym samym radzi sobie z najtwardszymi warzywami.

Wyciskarka Wolnoobrotowa Hurom H300E I Hurom H320N - Test I OpiniaWyciskarka zatrzymuje się automatycznie po 5 minutach pracy. Możemy więc spokojnie zostawić ją bez nadzoru.

Każda zmiana trybu pracy urządzenia jest sygnalizowana przy pomocy wbudowanego głośnika, a także lampki ledowej. Niebieski kolor lampki oznacza tryb pracy normalnej, pomarańczowy kolor tryb pracy na wstecznych obrotach, a brak podświetlenia – tryb czuwania lub oznacza, że urządzenie jest wyłączone.

Głośnik emituje sygnał ostrzegawczy, gdy wykryje nieprawidłowości w pracy wyciskarki.

Parametry techniczne wolnoobrotowych wyciskarek Hurom

Aby wolnoobrotowa wyciskarka do soków nadawała się do twardszych warzyw korzeniowych, takich jak na przykład marchew, pietruszka, burak, seler, powinna mieć moc co najmniej 150 W. Im większa jest ta wartość, tym skuteczniejsze będzie urządzenie.

Moc silnika w Hurom H320N to 200 W, a w Hurom H300E 150 W.

Wolnoobrotowa wyciskarka może wyciskać sok z prędkością od 30 do 100 obrotów na minutę. Im wolniejsze obroty ślimaka, tym więcej w wyciskanym soku uzyskamy enzymów, witamin i fitoskładników.

Prędkość obrotów ślimaka w Hurom H320N to 50 obr./min., a w Hurom H300E to 60 – 70 obr./min.

Głośność obydwu tych modeli to około 50 dB, są więc niezwykle ciche!

Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom H320N i Hurom H300E – która z nich jest lepsza?

Moim zdaniem żadnej z tych wyciskarek nie można określić mianem lepszej.

Obydwie są świetne!

Różnią się natomiast konstrukcją, bo producent chciał dotrzeć do różnych grup konsumentów!

Jeśli należysz do osób mocno zabieganych, cenisz sobie maksymalnie proste konstrukcje umożliwiające, na przykład mało czasochłonne utrzymanie sprzętu w czystości, a jednocześnie lubisz gęste i pożywne soki, to wybierz model Hurom H300E. Umycie tej wyciskarki zajmuje naprawdę niewiele czasu. W zasadzie wystarczy ją opłukać wodą!

Natomiast gdy wolisz soki bardziej klarowne (bez miąższu) to wybierz model H320N, który dzięki dwóm sitom umożliwi Ci zrobienie soków o różnej gęstości, też tego klarownego! Mycie sitek nie jest skomplikowane, ale trzeba pamiętać, żeby zrobić to bez zbędnej zwłoki. Najlepiej zaraz po zrobieniu soku, a jeśli jest to niemożliwe to należy przynajmniej od razu sitka namoczyć, aby pulpa a nich nie zaschła.

Czyszczenie obydwu wyciskarek wolnoobrotowych możecie zobaczyć w moim filmie.

Jeżeli będziecie zainteresowani zakupem urządzeń marki HUROM, to zapraszam do skorzystania z kodu rabatowego – „PANIAGD” w sklepie Hurom.

Wpisując kod przy zamówieniu, otrzymacie 10 % rabatu na większość wyciskarek wolnoobrotowych z ich bogatego asortymentu.

 

 

Joanna Gałuszka
Obserwuj
Latest posts by Joanna Gałuszka (see all)