Na przełomie ostatnich lat wyciskarki wolnoobrotowe stały się bardzo popularne i na rynku jest bardzo wiele modeli. Do liderów w tej kategorii należy marka Kuvings, więc kiedy zaproponowano mi przetestowanie modelu EVO 820 plus, to bardzo się ucieszyłam, bo bardzo byłam ciekawa czym różni produkt lidera od mojej starej wyciskarki!

 

Ja od kilku lat korzystam z wyciskarki wolnoobrotowej i kiedy tylko się da podtykam dzieciakom pod nos soki z  warzyw i owoców, bo to jest najlepszy sposób, żeby przemycić im coś zdrowego.

 

Lepsza od sokowirówki?

Soki.jpg

Jak zapewne wiecie wyciskarka wolnoobrotowa to jest takie urządzenie, które w przeciwieństwie do sokowirówki nie ściera owoców i warzyw, ale je zgniata, dlatego soki mają zupełnie odmienną konsystencję. Sok z wyciskarki wolnoobrotowej jest gęstszy, jest mniej klarowny, ale zawiera więcej błonnika niż ten otrzymany z sokowirówki. Wyciskarka wolnoobrotowa przygotowuje sok wolniej niż sokowirówka i dlatego  sok jest mniej napowietrzony, a to oznacza, że nie traci części witamin i substancji odżywczych (fitoskładników). Taki sok powodzeniem możemy przechowywać dłużej do 72 godzin, oczywiście, szczelnie zamknięty w lodówce.

Powolne wyciskanie ma jeszcze jedną ważną zaletę: możliwe jest pozyskiwanie soku z roślin liściastych i ziół, możemy sami zrobić mleko roślinne, musy czy przeciery, a nawet lody z mrożonych owoców!

Przejdźmy zatem do porównania modelu Kuvingsa Evo 820 plus z moja starą wyciskarką Gorenje.

Najistotniejszym parametrem technicznym wyciskarki wolnoobrotowej jest moc silnika.

Moc silnika Kuvingsa to 240 Watów, a moc mojego starego urządzenia to 150 Watów, a wiadomo im większa moc, tym szybciej i efektywniej można wyciskać owoce.

Drugim istotnym parametrem jest prędkość obrotów ślimaka. Kuvings ma 50 obr/min, a mój model miał 80 obr/min. Im mniejsze obroty ślimaka, tym więcej w wyciskanym soku enzymów, witamin i fitoskładników, bo  wyciskanie soków jest bardziej zbliżone do naturalnego, mechanicznego wytłaczania soku- czyli najzdrowszego sposobu pozyskiwania soku.

Już zatem różnice w parametrach techniczynych tłumaczą nam dlaczego sok wyciskany przez Kuvingsa będzie zdrowszy i na dodatek szybciej go zrobimy!

Evo820-01.Jpg

Poza parametrami technicznymi  moją szczególną uwagę  zwrócił wygląd wyciskarki Kuvingsa. Jej obudowa zdobiona jest imitacją skóry, która jest dostępna w czterech kolorach – białym, szampańskim, grafitowym i czerwonym. Wyciskarka wygląda bardzo elegancko, dlatego wcale mnie nie dziwi, że za ten wyjątkowy projekt firma Kuvings zdobyła znajbardziej prestiżowe nagrody designerskie na świecie Design Award 2017 i Red Dot Award 2017.

Co ciekawe marka Kuvings Polska rok rocznie, już 7 rok z rzędu, dostaje nagrodę Laur Konsumenta wygrywając w tym konkursie z innymi wyciskarkami!

Kuvings-3W1-E1584976250843.Jpg

Kolejna rzecz, która mnie zaskoczyła to, że ta wyciskarka nadaje się nie tylko do zrobienia soków, ale również do  przyrządzanie gęstych smoothie i owocowych sorbetów. Wszystko dzięki temu, że na wyposażeniu ma 3 różne sita.

W moim starym modelu miałam jedno uniwersalne sito tylko do robienia soków.

Ten model różni się też w budowie od mojego poprzednika: po pierwsze ma  szeroki wlot w rozmiarze 82mm, łatwo wrzuca się tu warzywa i owoce bez drobnego krojenia. W mojej starej wyciskarce otwór był tak maly, że musiałam kroić jabłka na ćwiartki a tu mogę wrzucać je w całości… Skraca to czas przygotowania owoców i warzyw, a także czas samego wyciskania soku.

Poza tym pokrywa z otwieraną klapką zwiększa bezpieczeństwo korzystania przez dzieci, a jak wiadomo one zawsze chcą uczestniczyć przy zabawie w kuchni!

Otwór na pulpę w Kuvingsie jest znacznie większy niż w moim modelu, dzięki czemu nie zapycha się tak łatwo jak u mnie. Marka Kuvings co roku dostosowuje się do wymagań klientów i słucha ich opinii, wciąż udoskonalając sprzęt.

Według informacji od producenta w modelu Evo820 PLus –który jest najnowszą wersją produktu z 2020 roku wzmocniona została pokrywa oraz sito. Wymieniona została też główna uszczelka zapobiegającą przeciekom i zwiększającą płynność wyciskania. W moim modelu często zdarzały się przecieki soku z misy na obudowę urządzenia, a w Kuvingsie tego nie zaobserwowałam!

Kolejne różnice w budowie to korek niekapek– mała rzecz a jakże praktyczna! Idealna do przygotowania soków mieszanych i aby uniknąć kapania soku na blat lub żeby wypłukać elementy między różnymi kompozycjami.

W moim starym modelu wyciskarki  ślimak wyciskający ma kształt bardziej kulisty a tutaj jest wydłużony ,  dzięki czemu jest bardziej odporny na tarcie i mało podatny na uszkodzenia.

Super akcesoria!

Kolejną rewelacyjna rzeczą są akcesoria, których do tej pory nie znałam to koszyk do mycia sitka, który jest  genialny!  Wystarczy kilka ruchów pod bieżącą wodą i sitko umyte.

Na wyposażeniu Kuvingsa jest też otwieracz do awaryjnego otwierania pokrywy. Gdy po zrobieniu soku pokrywa okaże się trudna do otwarcia, wówczas należy skorzystać z otwieracza.

Super sprawą jest też czytelna instrukcja obsługi, poradnik użytkownika i książka z przepisami. Patrząc na te materiały mogę powiedzieć tylko jedno- wielu producentów sprzętu agd na podstawie tych materiałów mogłoby się  uczyć, jak należy to robić! Zazwyczaj klienci nie czytają instrukcji obsługi, a tu dzięki kolorowym schematom, ilustracjom – przeczytanie ich to czysta przyjemność.

Producentem jest koreańska firma NUC Electronics, która tworzy sprzęty nieprzerwanie od około 40 lat. Natomiast w Polsce jest jeden generalny dystrybutor wyciskarek Kuvings, który daje na sprzęt rzadko spotykaną w Polsce 10 letnią gwarancję. Sprzęt nie należy do najtańszych, ale ten model EVO 820 PLus jest objęty pełną, 10-letnią gwarancją producenta na terenie Polski i dodatkowo Wybierając Evo820 PLus wspierasz Fundację Z Serca Dla Serca, budującą hospicjum dla dzieci.

Osobiście jestem bardzo zadowolona z tego sprzętu. Nie ma dnia, kiedy nie robilibysmy soków, koktajli czy sorbetów!Łatwość czyszczenia nie zniechęcaca mnie przed kolejnym użyciem!

Jeśli jesteście zainteresowani zakupem, to mam dla Was rabat na zakupyhttps://bit.ly/3cO7KkD

 


Obserwuj