Wyciskarka wolnoobrotowa

W ostatnich latach wyciskarki wolnoobrotowe stały się bardzo popularnymi urządzeniami w naszych domach. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli, wielu marek. Do liderów w tej kategorii produktów należy niewątpliwie marka Kuvings.

Gdy zaproponowano mi przetestowanie modelu Kuvings EVO 820 Plus, to bardzo się ucieszyłam, bo byłam ciekawa czym różni się produkt lidera od mojej starej wyciskarki wolnoobrotowej.

Od kilku dobrych lat korzystam z wyciskarki wolnoobrotowej. Kiedy tylko się da, podtykam dzieciakom pod nos soki z owoców i warzyw, bo jest to najlepszy sposób, żeby do ich diety przemycić coś zdrowego, co będzie im smakować.

Sokowirówka czy wyciskarka wolnoobrotowa?

Wyciskarka Kuvings Evo 820 Plus - Recenzja

Jak zapewne wiecie wyciskarka wolnoobrotowa to jest takie urządzenie, które w przeciwieństwie do sokowirówki nie ściera owoców i warzyw, ale je zgniata. Dlatego też soki uzyskane z sokowirówki i soki uzyskane z wyciskarki wolnoobrotowej mają zupełnie odmienną konsystencję.

Sok z wyciskarki wolnoobrotowej jest gęstszy i mniej klarowny, ale zawiera więcej błonnika.

Wyciskarka wolnoobrotowa przygotowuje sok wolniej niż sokowirówka i dlatego sok jest mniej napowietrzony, a to oznacza, że nie traci części witamin i substancji odżywczych (fitoskładników).

Taki sok z powodzeniem możemy przechowywać dłużej, bo do 72 godzin. Oczywiście szczelnie zamknięty w lodówce.

Powolne wyciskanie ma jeszcze jedną ważną zaletę, a mianowicie możliwe jest pozyskiwanie soku z roślin liściastych i ziół.

Przy pomocy wyciskarki wolnoobrotowej możemy też sami zrobić mleko roślinne, musy, przeciery, a nawet lody z mrożonych owoców!

Kuvings Evo 820 Plus a moja stara wyciskarka, czyli o parametrach technicznych

Przejdźmy zatem do porównania modelu Kuvings Evo 820 Plus z moja starą wyciskarką Gorenje.

Najistotniejszym parametrem technicznym wyciskarki wolnoobrotowej jest moc silnika. Wiadomo, że im większa moc tym szybciej i efektywniej można wyciskać soki.

Moc silnika Kuvings Evo 820 Plus to 240 W, a moc mojego starego urządzenia to 150 W.

Drugim istotnym parametrem jest prędkość obrotów ślimaka.

Kuvings Evo 820 Plus ma 50 obr./min., a mój dotychczasowy model ma 80 obr./min.

Im mniejsze obroty ślimaka tym więcej w wyciskanym do soku enzymów, witamin i fitoskładników. Wyciskanie jest bardziej zbliżone do naturalnego, mechanicznego wytłaczania soku, czyli najzdrowszego sposobu jego pozyskiwania.

Już zatem różnice w parametrach technicznych tłumaczą nam dlaczego sok wyciskany przez Kuvings Evo 820 Plus będzie zdrowszy i na dodatek szybciej go zrobimy!

Na Zdjęciu Zaprezentowana Jest Wyciskarka Wolnoobrotowa Kuvings Evo 820 Plus

Poza parametrami technicznymi moją szczególną uwagę  zwrócił wygląd wyciskarki.

Jej obudowa zdobiona jest imitacją skóry i jest dostępna w czterech kolorach – białym, szampańskim, grafitowym i czerwonym.

Wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings wygląda bardzo elegancko, dlatego wcale mnie nie dziwi, że za ten wyjątkowy projekt producent zdobył najbardziej prestiżowe nagrody designerskie na świecie – Design Award 2017 i Red Dot Award 2017.

Co ciekawe marka Kuvings Polska rok rocznie, 7 rok z rzędu, dostaje nagrodę Laur Konsumenta, wygrywając w tym konkursie z innymi wyciskarkami!

Wyciskarka Kuvings Evo 820 Plus - Recenzja

Kolejna rzecz, która mnie w tej wyciskarce zaskoczyła to to, że urządzenie nadaje się nie tylko do zrobienia soków, ale również do przyrządzenia gęstych smoothie i owocowych sorbetów, a nawet lodów. Wszystko to dzięki temu, że na wyposażeniu ma 3 różne sita. W moim dotychczasowym modelu miałam jedno uniwersalne sito, które pozwalało robić tylko soki.

Ten model różni się też w budowie od mojego poprzednika.

Po pierwsze ma szeroki wlot w rozmiarze 82 mm. Łatwo wrzuca się do niego warzywa i owoce bez potrzeby krojenia ich na drobniejsze kawałki. W mojej starej wyciskarce otwór był tak mały, że musiałam kroić jabłka na ćwiartki, a tu mogę wrzucać je w całości. Takie rozwiązanie znacznie skraca czas przygotowania owoców i warzyw, a co za tym idzie także czas samego przygotowywania soku.

Poza tym pokrywa z otwieraną klapką zwiększa bezpieczeństwo korzystania z wyciskarki przez dzieci, a jak wiadomo one zawsze chcą uczestniczyć w zabawie w kuchni!

Otwór na pulpę w Kuvings Evo 820 Plus jest znacznie większy niż w moim modelu, dzięki czemu nie zapycha się tak łatwo.

Marka Kuvings dostosowuje się do wymagań klientów i słucha ich opinii, wciąż udoskonalając sprzęt.

Według informacji od producenta w wyciskarce wolnoobrotowej Kuvings Evo 820 Plus, która jest najnowszą wersją produktu z 2020 roku, wzmocniona została pokrywa oraz sito. Wymieniona została też główna uszczelka zapobiegającą przeciekom i zwiększającą płynność wyciskania. W moim modelu często zdarzały się przecieki soku z misy na obudowę urządzenia, a w Kuvings tego rzeczywiście nie zaobserwowałam!

Kolejne różnice w budowie to korek niekapek – mała rzecz, a jakże praktyczna! Idealna do przygotowania soków mieszanych i aby uniknąć kapania soku na blat lub żeby wypłukać elementy między różnymi kompozycjami.

W moim starym modelu wyciskarki ślimak wyciskający ma kształt bardziej kulisty a tutaj jest wydłużony, dzięki czemu jest bardziej odporny na tarcie i mało podatny na uszkodzenia.

Kuvings Evo 820 Plus – akcesoria

Kolejną rewelacyjna rzeczą w Kuvings Evo 820 Plus są akcesoria będące na wyposażeniu urządzenia, których do tej pory nie znałam.

Koszyk do mycia sitka jest genialny, wystarczy kilka ruchów pod bieżącą wodą i sitko jest umyte.

Na wyposażeniu jest też otwieracz do awaryjnego otwierania pokrywy. Gdy po zrobieniu soku pokrywa okaże się trudna do otwarcia, wówczas należy skorzystać z otwieracza.

Super sprawą jest też czytelna instrukcja obsługi, poradnik użytkownika i książka z przepisami. Patrząc na te materiały mogę powiedzieć tylko jedno – wielu producentów sprzętu AGD na podstawie tych materiałów mogłoby się uczyć, jak należy to robić! Zazwyczaj klienci nie czytają, zapisanych drobnym drukiem, wielostronicowych instrukcji obsługi. Tutaj dzięki kolorowym schematom i ilustracjom czytanie wskazówek dotyczących użytkowania sprzętu to sama przyjemność.

Producentem wyciskarki jest koreańska firma NUC Electronics, która tworzy sprzęty nieprzerwanie od około 40 lat. W Polsce jest jeden generalny dystrybutor wyciskarek Kuvings, który daje na sprzęt rzadko spotykaną na naszym rynku, bo 10 letnią gwarancję.

Sprzęt nie należy do najtańszych, ale ten model Kuvings EVO 820 Plus jest objęty pełną 10 letnią gwarancją producenta na terenie Polski. Dodatkowo wybierając ten model wspieramy Fundację Z Serca Dla Serca, budującą hospicjum dla dzieci.

Osobiście jestem bardzo zadowolona z tego sprzętu. Nie ma dnia, kiedy nie robimy w domu soków, koktajli czy sorbetów! Łatwość czyszczenia zachęca do kolejnego użycia!

Jeśli jesteście zainteresowani zakupem, to mam dla Was TUTAJ kod rabatowy (paniagd).  

Kuvings Evo 820 Plus – recenzja filmowa

Obserwuj