Od ponad dwóch lat korzystam z wyciskarki wolnoobrotowej Kuvings Evo820 plus i jestem z niej bardzo zadowolona…, a tu nagle dzwonią do mnie i pytają: czy chciałabym przetestować nową wyciskarkę Kuvings- model Revo830, bo to prawdziwa Revo…lucja. Po takiej zapowiedzi moja odpowiedź mogła być tylko jedna: OCZYWIŚCIE, ŻE TAK.

Zanim opiszę Wam nową wyciskarkę Kuvings, kilka słów wyjaśnienia, dlaczego warto wybrać wyciskarkę wolnoobrotową a nie np. sokowirówkę.

Wyciskarka wolnoobrotowa a sokowirówka

Wyciskarka wolnoobrotowa to jest takie urządzenie, które w przeciwieństwie do sokowirówki nie ściera owoców i warzyw, ale je zgniata, dlatego soki mają zupełnie odmienną konsystencję. Napój z wyciskarki wolnoobrotowej jest gęstszy, jest mniej klarowny, ale zawiera więcej błonnika niż ten otrzymany z sokowirówki. Wyciskarka wolnoobrotowa przygotowuje sok wolniej niż sokowirówka i dlatego  sok jest mniej napowietrzony, a to oznacza, że nie traci części witamin i substancji odżywczych. Taki sok powodzeniem możemy przechowywać dłużej do 72 godzin, oczywiście, szczelnie zamknięty w lodówce. Powolne wyciskanie ma jeszcze jedną ważną zaletę: możliwe jest pozyskiwanie soku z roślin liściastych i ziół, możemy sami zrobić mleko roślinne, musy czy przeciery.

Różnice pomiędzyw wyciskarką Kuvings EVO820 plus i Revo830

Obraz-2022-08-21-102359354.Png

Nowa wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings830 w przeciwieństwie do poprzedniego modelu EVO820 plus posiada aż dwa wloty: mały i duży. Duży wlot jest bardzo podobny do tego, jaki jest w modelu Evo820plus, tylko że jest większy. Jego średnica to 88 mm a nie 82 mm jak w EVO. Ten szeroki idealnie nadaje się do wszelkich owoców i warzyw.

Mniejszy  wlot został stworzony do wyciskania warzyw włóknistych takich jak seler naciowy, jarmuż lub bardzo twardych- marchew, burak! Jego średnica to 43 mm.

Oprócz dodatkowe wlotu wyciskarka Revo830 zyskała specjalne ostrze Smart Cut na ślimaku, które odpowiada za krojenie składników bez naszej ingerencji. Dzięki niemu urządzenie pracuje płynnie, a równe tempo zapobiega zapychaniu się elementów wyciskowych. W modelu EVO820 plus należało seler pociąć samodzielnie na mniejsze kawałki, bo w przeciwnym razie ślimak mógł się zapchać.

Według informacji od producenta zmiany w budowie sita i ślimaka pozwalają uzyskać nawet 10% więcej soku niż wyciskarki poprzedniej generacji i pozytywnie wpłynęły też na konsystencję, która jest jeszcze bardziej aksamitna.

Ta wyciskarka jako jedyna na rynku posiada silnik klasy gastronomicznej, co gwarantuje bezproblemowe wyciskanie owoców nawet z najtwardszych warzyw i jest też cichszy w porównaniu do wcześniejszych modeli. Silnik klasy gastro pozwala na nieprzerwaną pracę przez 40 minut, czyli o 10 minut dłużej niż model EVO820 plus.

Ta wyciskarka została też jako jedyna na rynku wykonana z biodegradowalnego najlepszej klasy tworzywa Eco Zen, który jest zdrowszy dla użytkowników ponieważ nie zawiera BPA jaki Bisfenolu F. Cechuje się tez doskonałą odpornością, nie ulega przebarwieniom.

Test wyciskarki Kuvings Revo830

Przygotowując sok z marchwi, jablek i selera naciowego korzystałam z obydwu wlotów. Do dużego wlotu  wrzucałam w całości jabłka, a do małego wlotu wrzucałam seler i marchew bez krojenia na mniejsze kawałki. Wyciskarka poradziła sobie idealnie z włóknistym selerem i twardą marchewką- najpierw tnąc je na mniejsze kawałki przy pomocy Smart Cut a potem miażdząc  i wyciskając z nich sok. Wyciskarka Revo830 pracowała płynnie i się nie zapychała. Głośność wyciskarki nie odbiegała znacząco od Evo820 plus.

W teście potwierdziło się, że Revo830 to tak naprawdę hybryda wyciskarki pionowej, która wyciska idealnie warzywa twarde, owoce i poziomej, która wyciska idealnie zieleninę i seler naciowy.

Akcesoria i gwarancja

Na wyposażeniu urządzenia są dwa pojemniki plastikowe na pulpę i sok, szczotka do czyszczenia urządzenia, specjalny koszyczek do czyszczenia sita oraz książka z mnóstwem przepisów, dzięki czemu nigdy nie zabraknie Wam pomysłów, na to co można dzięki niej przygotować. Revo 830 oryginalnie posiada tylko jedno sito do robienia soków, ale Kuvings Polska dodaje jeszcze 2 dodatkowe sita do smoothie i sorbetów. Wyciskarka Revo 830 jest  objęty pełną, 10-letnią gwarancją!

Dla mnie Revo830 to prawdziwa Revolucja i  Best SELER…

Filmowa wersja artykułu

Obserwuj