Wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings Evo820 plus to urządzenie, z którego korzystam już od ponad dwóch lat i jestem z niego bardzo zadowolona.

Wszystko super, a tu nagle dzwonią do mnie i pytają czy chciałabym przetestować nową wyciskarkę Kuvings – model Revo830, bo to prawdziwa revo…lucja. Po takiej zapowiedzi moja odpowiedź mogła być tylko jedna: OCZYWIŚCIE, ŻE TAK.

Zanim opiszę Wam nową wyciskarkę Kuvings, kilka słów wyjaśnienia dlaczego warto wybrać wyciskarkę wolnoobrotową a nie, na przykład sokowirówkę.

Wyciskarka wolnoobrotowa a sokowirówka

Wyciskarka wolnoobrotowa to jest takie urządzenie, które w przeciwieństwie do sokowirówki nie ściera owoców i warzyw, ale je zgniata. Uzyskane za pomocą wyciskarki wolnoobrotowej i sokowirówki soki, mają różną konsystencję.

Napój z wyciskarki wolnoobrotowej jest gęstszy, jest mniej klarowny, ale zawiera więcej błonnika niż ten otrzymany z sokowirówki.

Wyciskarka wolnoobrotowa przygotowuje sok wolniej niż sokowirówka, sok jest mniej napowietrzony, a to oznacza, że nie traci części witamin i substancji odżywczych. Taki sok z powodzeniem możemy przechowywać do 72 godzin w lodówce, oczywiście szczelnie zamknięty. Powolne wyciskanie ma jeszcze jedną ważną zaletę, mianowicie możliwe jest pozyskiwanie soku z roślin liściastych i ziół, możemy też sami zrobić mleko roślinne, musy czy przeciery.

Kuvings Evo820 plus i Revo830 – różnice

Wyciskarka Wolnoobrotowa Kuvings Revo830 - Grafika Przedstawia 5 Jej Revolucyjnych Cech

Nowa wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings Revo830 w przeciwieństwie do poprzedniego modelu Evo820 plus, posiada aż dwa wloty – mały i duży.

Duży wlot jest bardzo podobny do tego jaki jest w modelu Evo820 plus tylko, że jest większy. Jego średnica to 88 mm, a nie 82 mm jak w Evo820 plus. Ten szeroki wlot idealnie nadaje się do wszelkich owoców i warzyw.

Mniejszy wlot został stworzony do wyciskania warzyw włóknistych takich jak seler naciowy, jarmuż oraz do warzyw bardzo twardych, jak na przykład marchew, burak, seler. Jego średnica to 43 mm.

Oprócz dodatkowego wlotu wyciskarka Revo830 zyskała specjalne ostrze Smart Cut na ślimaku, które odpowiada za krojenie składników bez naszej ingerencji. Dzięki niemu urządzenie pracuje płynnie, a równe tempo zapobiega zapychaniu się elementów wyciskowych. W modelu Evo820 plus należało seler pociąć samodzielnie na mniejsze kawałki, bo w przeciwnym razie ślimak mógł się zapchać.

Według informacji od producenta zmiany w budowie sita i ślimaka pozwalają uzyskać nawet 10 % więcej soku niż z wyciskarki poprzedniej generacji i pozytywnie wpłynęły też na konsystencję, która jest jeszcze bardziej aksamitna.

Ta wyciskarka jako jedyna na rynku posiada silnik klasy gastronomicznej, co gwarantuje bezproblemowe wyciskanie owoców nawet z najtwardszych warzyw i jest też cichszy w porównaniu do wcześniejszych modeli. Silnik klasy gastro pozwala na nieprzerwaną pracę przez 40 minut, czyli o 10 minut dłużej niż w modelu Evo820 plus.

Ta wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings została też jako jedyna na rynku wykonana z biodegradowalnego, najlepszej klasy tworzywa Eco Zen. Jest on zdrowszy dla użytkowników ponieważ nie zawiera BPA jak i Bisfenolu F. Cechuje się też doskonałą odpornością, nie ulega przebarwieniom.

Kuvings Revo830 – test

Przygotowując sok z marchwi, jabłek i selera naciowego korzystałam z obydwu wlotów. Do dużego wlotu wrzucałam w całości jabłka, a do małego wlotu wrzucałam seler naciowy i marchew bez krojenia na mniejsze kawałki. Wyciskarka poradziła sobie idealnie z włóknistym selerem i twardą marchewką – najpierw tnąc je na mniejsze kawałki przy pomocy Smart Cut, a potem miażdżąc i wyciskając z nich sok.

Wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings Revo830 pracowała płynnie i nie zapychała się.

Głośność urządzenia nie odbiegała znacząco od Evo820 plus.

W teście potwierdziło się, że wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings Revo830 to tak naprawdę hybryda wyciskarki pionowej, która wyciska idealnie warzywa twarde, owoce i wyciskarki poziomej, która wyciska idealnie zieleninę i seler naciowy.

Wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings Revo830 – akcesoria i gwarancja

Na wyposażeniu urządzenia są dwa pojemniki plastikowe na pulpę i sok, szczotka do czyszczenia, specjalny koszyczek do czyszczenia sita oraz książka z mnóstwem przepisów, dzięki czemu nigdy nie zabraknie Wam pomysłów, na to co można dzięki niej przygotować.

Wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings Revo830 oryginalnie posiada tylko jedno sito do robienia soków, ale Kuvings Polska dodaje jeszcze 2 dodatkowe sita do smoothie i sorbetów.

Wyciskarka Revo830 jest objęta pełną, 10-letnią gwarancją!

Wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings Revo830 to prawdziwa REVOLUCJA i  BEST SELER!

Jeśli jesteście zainteresowani zakupem, to mam dla Was TUTAJ kod rabatowy (paniagd).  

O modelu Kuvings Revo820, pisałam TUTAJ

Filmowa wersja artykułu

Obserwuj