Nie lubisz prasowania? To koniecznie musisz poznać generator pary marki Braun CareStyle 7 Pro IS7286 BK, z którym prasowanie staje się łatwe i przyjemne.

Co to jest generator pary?

Najmocniejszy Generator Pary Braun - Test I Opinia Pani Agd

Zanim opowiem Wam o tym konkretnym modelu kilka słów co to jest  żelazko z generatorem pary –  nazywane często generatorem pary i komu polecam takie rozwiązanie. To urządzenie składa się  z żelazka i stacji parowej, w której znajduje się generator pary. Te dwa elementy połączone są przewodem parowym, przez który doprowadzana jest para wodna do żelazka. Całe urządzenie, ze względu na bazę ze zbiornikiem wody, jest większych rozmiarów, ale sama część prasująca jest mniejsza i lżejsza niż żelazko tradycyjne, gdyż nie ma w nim wody i grzałki. Waga żelazka jest zawsze ogromnym zaskoczeniem dla osób, które korzystają z klasycznego żelazka.

Generator pary wytwarza dużą ilość pary pod wysokim ciśnieniem, co znacznie ułatwia i przyspiesza prasowanie, a jego efekty są wręcz perfekcyjne w porównaniu do żelazka tradycyjnego. Ja zawsze polecam stację pary osobom, które często prasują, mają dużo do prasowania i który ma zależy na perfekcyjnie wyprasowanych ubraniach bez wysiłku.

Czy moc generatora pary jest istotna?

Najmocniejszy Generator Pary Braun - Test I Opinia Pani Agd

Często klienci wybierając żelazko patrzą na parametr mocy urządzenia i są przekonani, że to właśnie od niego zależy skuteczność prasowania. Ale są w błędzie! Im większa moc żelazka, tym szybciej się nagrzewa, natomiast o skuteczności prasowania decyduje siła ciągłego wyrzutu pary.

Im większa siła wyrzutu pary tym łatwiej i szybciej żelazko rozprasowuje zagniecenia. Parametr ten podawany jest w gramach na minutę i  oznacza ile gram pary uzyskujemy w czasie minuty prasowania.

Parametry generatora pary Braun CareStyle 7 Pro

Najnowszy  Braun CareStyle 7 Pro IS7286 BK to według producenta najmocniejszy generator pary, który  wytwarza do 190 g pary/min  (ciągły wyrzut pary). Modele konkurencji oferują aktualnie maksymalny wyrzut pary na poziomie 180 g/min.(1) Cyfry cyframi, ale tym żelazkiem rzeczywiście prasuje się rewelacyjnie! W mig usuwa nawet najtrudniejsze zagniecenia z tkanin!

Najmocniejszy Generator Pary Braun - Test I Opinia Pani AgdWybierając żelazko Braun CareStyle 7 Pro nie musimy się też martwić o zarysowania stopy żelazka, jest ona bowiem pokryta unikalną powłoką EloxalPlus, która jest aż 2 razy twardsza od stali nierdzewnej. Powłoka EloxalPlus jest odporna na zarysowania, wydłuża żywotność żelazka oraz dba o delikatne materiały.

Ogromną zaletą tego urządzenia jest też pojemy pojemnik na wodę, który pomieści aż 2 litry wody, dzięki czemu nie trzeba go tak często uzupełniać. Pojemnik jest łatwy do napełniania. Przy twardej wodzie zaleca się stosowanie mieszanki wody z kranu z wodą destylowaną.

Nie należy też stosować samej wody destylowanej ani  wody z suszarki kondensacyjnej. Urządzenie wyposażone jest w system blokady , która gwarantuje bezpieczny transport i łatwe przechowywanie. Zablokowane urządzenie można przenosić trzymając tylko za uchwyt, ale pamiętajcie, że przenosimy urządzenie bez wody!

4 tryby pracy Braun CareStyle 7 Pro

Na rączce żelazka mamy specjalny przycisk, dzięki któremu możemy wybrać 1 z 4 trybów pracy:

  • Tryb ECO – do tkanin delikatnych takich jak jedwab, syntetyki, dzięki czemu oszczędzamy do 55% energii bez wpływu na rezultat prasowania;
  • Tryb ICare (dwa symbole pary) – automatyczne ustawienie temperatury bezpiecznej dla każdego materiału. Nie musisz już sortować ubrań według rodzaju materiału.
  • Tryb turbo– zapewnia maksymalną moc pary do np. jeansu czy lnu. Z tej funkcji można też do korzystać do odświeżania czy higienizacji odzieży. Korzystając z trybu turbo, możemy też uruchomić funkcję BOOST, która zagwarantuje nam prasowanie z maksymalnym wykorzystaniem pary przez 15 minut!
  • Tryb ProSteam – ciągły wyrzut pary przez 30 sekund  bez konieczności trzymania przycisku. Idealny tryb do prasowania w pionie.

Niektórzy użytkownicy generatorów pary ustawiają sprzęt na podłodze, a nie na desce do prasowania, więc umiejscowienie przycisku zmiany trybu na rączce jest niezwykle praktyczne, bo nie trzeba się schylać się do bazy generatora, żeby zmienić tryb pracy!

Komfort prasowania żelazkiem z generatorem pary Braun

Najmocniejszy Generator Pary Braun - Test I Opinia Pani AgdTym żelazkiem prasuje się bardzo komfortowo, co z resztą potwierdza certyfikat ergonomii. Zwróćcie uwagę też na zdjęcie żelazka. Ono ma taki unikalny, otwarty uchwyt, który  zapewnia optymalny kąt nadgarstka, który zmniejsza jego obciążenie podczas prasowania i tym samym  zapobiega zmęczeniu dłoni i uczuciu dyskomfortu, szczególnie przy prasowaniu większych ilości ubrań.

Dodatkowo  tekstura rączki  sprawiają, że żelazko pewnie trzyma się w dłoni.

Technologia FreeGlide 3D

Najmocniejszy Generator Pary Braun - Test I Opinia Pani AgdZwróćcie też uwagę na unikatowe wygięcie stopy i zaokrąglone krawędzie. To właśnie dzięki takiej konstrukcji żelazka można sprawnie manewrować żelazkiem we wszystkich kierunkach bez marszczenia materiału. Trudno dostępne miejsca takie jak okolice suwaków, guzików oraz falbanki i plisy nie stanowią już problemu, bo stopa dzięki swojej specjalnej konstrukcji nie blokuje się na nich, nawet przy prasowaniu do tyłu..

Kształt stopy żelazka inspirowany jest deską snowboardową, niesamowite prawda?!

Kiedy i jak usuwa się kamień z żelazka?

To urządzenie wewnątrz bojlera ma specjalne sitko, które przyciąga drobinki i wychwytuje aż do 59% zanieczyszczeń i dodatkowo informuje nas o konieczności odkamieniania za pomocą ikony FastClean. Odkamienianie należy przeprowadzić, gdy ikona FastClean się zapali światłem ciągłym. Aby przeprowadzić odkamienianie należ wyłączyć urządzenie i opróżnić zbiornik na wodę.  Żelazko musi całkowicie ostygnąć.  Następnie ustawiamy stację na krawędzi zlewu, odkręcamy zakrętkę i wylewamy wodę do zlewu. Po wylaniu wody, zakręcamy zakrętkę i resetujemy funkcję FastClean przytrzymując dłużej ten przycisk i to wszystko!

Podsumowanie

Ja używam żelazka z generatorem pary od lat i jestem ogromną fanką tego rozwiązania. Lubię prasować, bo prasuje się szybko, bez wysiłku, a efekt jest rewelacyjny.  Ryzyko przypalenia nie istnieje, no i nie przejmuję się tym, czy wyłączyłam żelazko, czy nie,  bo nawet  jeśli zapomnę o jego wyłączeniu, to po 10 minutach żelazko wyłączy się automatycznie. Dodatkowo funkcja automatycznego wyłączania pozwoli zaoszczędzić energię.

Prasowanie żelazkiem z generatorem Braun jest szybkie proste i przyjemne, a dbanie o nie jest banalnie proste! Według mnie warto zainwestować w taki sprzęt, aby polubić prasowanie!

Koniecznie zobacz mój film, aby przekonać się, jak wspaniale prasuje się żelazkiem z generatorem pary Braun CareStyle 7 Pro IS7286 BK. Aktualną cenę tego urządzenia możesz sprawdzić TUTAJ.

Przypisy

(1) dotyczy wyłącznie IS7286BK ze stałą emisją pary 190g/min. Na podstawie stałej emisji pary (norma IEC 60311) vs najlepiej sprzedające się produkty konkurencji, 2021.

 

Artykuł powstał we współpracy z marką Braun

 

Obserwuj