Na Zdjęciu Znajduje Się Frytownica Beztłuszczowa Amica Afm 4011

Frytownica beztłuszczowa Amica AFM 4011

Frytownica beztłuszczowa to w dobie trwającej od dawna mody na zdrowe odżywianie bardzo popularne i pożądane urządzenie. Sięgają po nie przede wszystkim te osoby, które nie chcą rezygnować ze swoich ulubionych potraw takich jak, na przykład frytki, a jednocześnie chcą być fit!

Asortyment dostępnych na rynku frytownic beztłuszczowych jest bardzo duży! Jeśli chcemy wybrać urządzenie idealne dla siebie, to warto rozważyć zakup frytownicy beztłuszczowej marki Amica – AFM 4011. Ten model ma bardzo przyzwoitą moc – 1550 – 1850 W, dzięki czemu z pewnością będziemy mogli przygotowywać dobre, bo dobrze dopieczone potrawy.

 

Frytownica beztłuszczowa Amica – programy automatyczne

Bardzo praktycznym i pomocnym rozwiązaniem w tym urządzeniu są gotowe programy. Do wykorzystania jest ich aż 8. Pomogą nam w użytkowaniu frytownicy i odkryciu zdrowszej wersję wielu naszych ulubionych potraw. Dzięki beztłuszczowej technologii smażenia, czyli za pomocą ciepłego powietrza oraz odpowiedniej jego cyrkulacji przygotujemy smaczne dania, które będą chrupiące na zewnątrz i delikatne w środku.

Do dyspozycji mamy następujące gotowe programy: pieczenie frytek, opiekanie, tostowanie, podpiekanie, podgrzewanie, pieczenie, przygotowania jedzenia z mrożonych produktów i suszenie.

Prosto, szybko i zdrowo za każdym razem.

Frytownica beztłuszczowa Amica – panel sterowania

Pozbawiony pokręteł, nowoczesny, intuicyjny, dotykowy moduł sterowania pozwoli nam z łatwością ustawić odpowiednie parametry pracy frytownicy. Sensory są czułe na dotyk, dzięki czemu będziemy mogli bardzo sprawnie wybierać odpowiedne programy. Bez problemu też utrzymamy panel w czystości – po użyciu urządzenia wystarczy przetrzeć go ściereczką.

Suszenie Grzybów W Frytownicy

Funkcja suszenia

Frytownica beztłuszczowa Amica może zostać wykorzystana do suszenia grzybów, ziół, owoców, warzyw, a nawet mięsa. Wystarczy skorzystać z ustawień urządzenia i precyzyjnie określić temperaturę suszenia, w zakresie od 30 do 90 °C. Suszenie może trwać od 1 do 24 godzin, a czas ustawimy w przedziałach co godzinę.

Dzięki możliwościom programu zyskamy produkty pełne aromatu oraz substancji ważnych dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Regulacja timera

Zarządzać czasem pracy frytownicy beztłuszczowej Amica możemy ręcznie, ustawiając go za pomocą wygodnych przycisków. Możemy też wybrać jeden z wymienionych już programów gotowych, w których czas ustawiony jest automatycznie. W codziennym gotowaniu ustawiamy timer w zakresie do 60 minut (co 1 minutę), w zależności od potrzeby. A jeśli planujemy suszenie, to tak jak wspomniałam wyżej – mamy do dyspozycji przedział od 1 do 24 godzin (co 1 godzinę).

Regulacja temperatury

Możliwości ustawień termostatu pozwalają nam dostosowywać temperaturę pracy urządzenia w standardowym zakresie od 80 do 200 °C. Jeśli planujemy suszenie grzybów, ustawmy temperaturę w zakresie od 30 do 90 °C. Tu jak w przypadku timera możemy zarządzać wysokością temperatury ręcznie, ustawiając ją za pomocą wygodnych przycisków na panelu, co 5 °C albo możemy użyć programów gotowych z temperaturą ustawioną domyślnie.

Wyświetlacz LedWyświetlacz LED

Nowoczesny i czytelny wyświetlacz LED w czasie rzeczywistym pokaże nam informacje dotyczące temperatury, czasu czy gotowości urządzenia do pracy.

Dzięki alertom w odpowiednim momencie dowiemy się o koniecznych do wykonania czynnościach, na przykład o potrzebie przemieszania przygotowywanych frytek. Dzięki czytelnym komunikatom, będziemy mieli stałą i pełną kontrolę nad działaniem urządzenia i przyrządzaną potrawą.

Bezpieczeństwo

Bardzo istotną kwestią przy wyborze frytownicy beztłuszczowej jest bezpieczeństwo! Firma Amika zadbała również i o ten aspekt w swoim urządzeniu. Uchwyt frytownicy jest wykonany ze specjalnych materiałów, które nie przyjmują temperatury z urządzenia. Nie bez znaczenia dla bezpieczeństwa użytkowania jest też automatyczne wyłączanie urządzenia oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Automatyczne wyłączanie polega na tym, że po upływie określonego czasu i zakończeniu programu, urządzenie przestaje grzać. Natomiast zabezpieczenie przed przegrzaniem gwarantuje nam to, że urządzenie automatyczne wyłączy się jeśli temperatura niebezpiecznie wzrośnie! Po ochłodzeniu, frytownica znów będzie gotowa do użycia.

Mam nadzieję, że nabraliście ochoty na pyszne i zdrowe frytki!

Jak tylko nadarzy się okazja, to obiecuję pokazać Wam taką frytownicę na moim kanale YT.

A dziś polecę Wam jeszcze artykuł o innych produktach Amica – szklanych czajnikach.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Amica.

Obserwuj