Zdjęcie Prezentuje Grill Elektryczny

Grille elektryczne

Wielu osobom lato kojarzy się z odpoczynkiem i spożywaniem posiłków na świeżym powietrzu. W Polsce już od maja zaczyna się sezon na grillowanie, no bo kto z nas nie lubi grillowanych warzyw, mięs czy ryb?!

Większość z nas korzysta z grilli węglowych, które są dostępne dosłownie wszędzie – nawet na stacjach benzynowych! Przybywa też ogólnodostępnych miejsc w miastach gdzie można bezpiecznie i bez mandatu zorganizować piknik z grillowaniem.

Ja dziś będę chciała Was namówić do zakupu grilla elektrycznego, który może być alternatywą lub świetnym uzupełnieniem grilla węglowego.

Sama zakupiłam takie urządzenie kilka lat temu i korzystam z niego namiętnie przez cały rok. Zapytacie „dlaczego”?

Oto powody:

Zalety

  • Nie mam problemu z rozpalaniem grilla – nie potrzebuję węgla ani rozpałki, ani umiejętności czy doświadczenia w rozpalaniu grilla – wystarczy podłączyć sprzęt do gniazdka i gotowe, można grillować.
  • Krótki czas uruchomienia – czasami mam ochotę na dosłownie jedną kiełbaskę z grilla czy kilka plastrów grillowanej cukinii i nie opłaca się to całe zamieszanie z rozpalaniem grilla węglowego i czekaniem aby przygotować tak mały posiłek. Grill elektryczny w kilka minut jest gotowy do działania.
  • Szybkie czyszczenie – zarówno płytę grilla elektrycznego, jak i zbiorniczek na tłuszcz, można całkowicie wyjąć i myć w zmywarce, co umożliwia szybkie i łatwe czyszczenie.
  • Zdrowsze potrawy – wielu specjalistów podkreśla, że potrawy z tradycyjnego grilla mogą być pełne różnego rodzaju zanieczyszczeń, które wydzielane są podczas spalania węgla czy przy korzystaniu z rozpałki – w przypadku grilla elektrycznego ten problem nie występuje.
  • Możliwość grillowania przez cały rok we własnym domu i nie tylko, bo posiadając grill elektryczny niezależnie od pory roku można grillować. Grill możemy uruchomić w kuchni ale i w ogrodzie czy na balkonie. Wszystko bez dymu i zapachu typowego dla dla grilla węglowego, który może przeszkadzać naszym sąsiadom.
  • Dodatkowe funkcje grilla elektrycznego – podobnie jak inne nowoczesne urządzenia, grill elektryczny może mieć wiele funkcji i udogodnień, na przykład automatyczne programy do grillowania konkretnych potraw, czy wskaźnik poziomu wysmażenia, pomiar grubości mięsa i dostosowywanie do niego długości opiekania.

Grille elektryczne – czy mają wady?

Zdjęcie Prezentuje Grill Elektryczny
Grille Elektryczne

Niektórzy powiedzą zapewne, że potrawy z grilla elektrycznego nie smakują tak dobrze jak potrawy z grilla węglowego i że grill elektryczny jest droższy.

Grillowanie na urządzeniu elektrycznym jest wprawdzie zdrowsze, ale jeśli tak bardzo lubicie smak potraw grillowanych na węglu drzewnym, to używajcie grilla elektrycznego zamiennie.

Grill elektryczny świetnie się sprawdza, na przykład gdy jest już po sezonie i na dworze jest zbyt zimno na grillowanie, też gdy letnia pogoda nas nie rozpieszcza, albo gdy najdzie nas ochota na małą grillowaną potrawę, dla której nie warto rozpalać grilla węglowego. Grill elektryczny może być sprzętem alternatywnym.

A co do ceny?

Ja używam modelu Koenick, który kosztował mnie około 300 złotych i z którego jestem bardzo zadowolona. Używam go bardzo często, więc tym bardziej poczyniony wydatek nie jest duży.

Jego cenę sprawdzisz TUTAJ.

Zakup grilla elektrycznego nie musi spowodować znacznego uszczerbku w domowym budżecie.

Poza tym możecie wybrać model o konstrukcji zamkniętej. Taki sprzęt pełni dodatkowo, na przykład rolę opiekacza do kanapek i gofrownicy. Rozwiązania typu dwa czy trzy w jednym to też gwarancja, że sprzęt się nie znudzi i nie zabraknie nam pomysłów na urozmaicanie przygotowywanych posiłków.

O tego typu urządzeniu przeczytacie TUTAJ.

Wersja filmowa artykułu

Jeśli ten artykuł/film okazał się dla Was pomocny, będę wdzięczna za subskrypcję mojego kanału na YT! Was to nic nie kosztuje, a mi bardzo pomaga w rozwoju mojego projektu! Co tydzień filmuję coś nowego! Zapraszam na KANAŁ PANI AGD NA YT

Obserwuj