Projekt-Bez-Tytulu-2020-09-15T224048-213.Png

Lato wielu z nas kojarzy się z odpoczynkiem i spożywaniem posiłków na świeżym powietrzu. W Polsce Już od maja zaczyna się sezon na grillowanie, no bo kto z nas nie lubi grillowanych warzyw mięs czy ryb?!

Większość z nas korzysta z grilli węglowych, które są dostępne dosłownie wszędzie- nawet na stacjach benzynowych!

Ja dziś będę chciała Was namówić na zakup grilla elektrycznego, który może być alternatywą lub świetnym uzupełnieniem grilla węglowego. Ja sama zakupiłam takie urządzenie kilka lat temu i korzystam z niego namiętnie przez cały rok. Zapytacie dlaczego? Oto powody:

Zalety grilla elektrycznego

  • Nie mam problemu z rozpalaniem grilla – nie potrzebuję węgla ani rozpałki, ani umiejętności czy doświadczenia w rozpalaniu grilla– wystarczy podłączyć sprzęt do gniazdka!
  • Krótki czas uruchomienia – czasami mamy ochotę na 2 kiełbaski z grilla czy grillowaną cukinię i nie opłaca się nam całe to zamieszanie z rozpalaniem grilla węglowego i czekaniem, aby przygotować tak mały posiłek. Grill elektryczny w kilka minut jest już gotowy do działania.
  • Szybkie czyszczenie– zarówno płytę grilla elektrycznego, jak i zbiorniczek na tłuszcz, można całkowicie wyjąć i myć w zmywarce, co umożliwia mi szybkie i łatwe czyszczenie;
  • Zdrowsze potrawy – wielu specjalistów podkreśla, że potrawy z tradycyjnego grilla mogą być pełne różnych zanieczyszczeń, które wydzielane są podczas spalania węgla czy rozpałki – w przypadku grilla elektrycznego ten problem nie występuje.
  • Możliwość grillowania przez cały rok, we własnym  domu i nie tylko– posiadając grill elektryczny niezależnie od pory roku można grillować. Grill możemy uruchomić w kuchni, ogrodzie czy na balkonie bez dymu i zapachu typowego dla dla grilla węglowego.
  • Dodatkowe funkcje grilla elektrycznego-podobnie jak inne nowoczesne urządzenia, grill elektryczny może mieć wiele udogodnień np. automatyczne programy  do grillowania konkretnych potraw,  czy wskaźnik poziomu wysmażenia, pomiar grubości mięsa i dostosowywanie do niego długości opiekania.

Czy grill elektryczny ma jakieś wady?

Cgh-912C-Hamburger.jpg
Cgh1030D-Waffle.jpg

Niektórzy powiedzą zapewne, że potrawy z grilla elektrycznego nie smakują tak dobrze jak potrawy z grilla węglowego i że grill elektryczny jest droższy od grilla węglowego…

Grillowanie na urządzeniu elektrycznym jest wprawdzie zdrowsze, ale jeśli tak bardzo lubicie smak potraw grillowanych na węglu drzewnym, to używajcie grilla elektrycznego  zamiennie, np. gdy na dworze jest już zbyt zimno na grillowanie albo, gdy najdzie Was ochota na małą grillowaną potrawę dla, której nie warto rozpalać grilla węglowego. Grill elektryczny może być przecież sprzętem alternatywnym.

A co do ceny? Ja używam modelu Koenick, który kosztował mnie ok. 300 złotych i z którego jestem bardzo zadowolona, więc jak sami widzicie, nie jest to zbyt duży uszczerbek w domowym budżecie.

Poza tym zawsze możecie sobie kupić model o konstrukcji zamkniętej, który może dodatkowo pełnić funkcję opiekacza do kanapek albo nawet gofrownicy, więc przyda się Wam na pewno!

Jeśli ten artykuł/film okazał się dla Was pomocny, będę wdzięczna za subskrypcję mojego kanału na YT!

Was to nic nie kosztuje, a mi bardzo pomaga w rozwoju mojego projektu! 

Co tydzień filmuję coś nowego! Zapraszam na KANAŁ PANI AGD NA YT


Obserwuj