Od ponad dwóch lat w mojej kuchni zmywa naczynia zmywarka Electrolux z podnoszonym koszem ComfortLift EEC767310L. Czy jestem z niej zadowolona? Czy dzisiaj wybrałabym inny model – na te pytania odpowiem Wam w tym artykule.

Parametry techniczne

Ten model zmywarki Electrolux to zmywarka do zabudowy o szerokości 60cm, która pomieści 14 kompletów naczyń.  Ona nie ma najbardziej wyśrubowanych parametrów technicznych ze wszystkich zmywarek , bo jej klasa energetyczna to  D  (zużywa na 100 cykli zmywania ECO 85 kWh, głośność tego modelu to 44 dB, zużycie wody w programie Eco jest na poziomie  11l,  ale ma sterowanie, które uczy świadomego zużycia wody i energii. To sterowanie nazywa się Quick Select i tutaj nie musimy wybierać konkretnego programu zmywania tylko przesuwając palcem po osi MyTime wybieramy długość trwania cyklu oraz dodatkowe funkcje a obok mamy wskaźnik Ecometer, który w zależności od wybranego programu i funkcji pokazuje nam jak bardzo oszczędny jest nasz wybór. Dzięki niemu zapewne nie jeden raz zastanowisz się, czy musisz rzeczywiście umyć coś w ciągu godziny.

Programy zmywania i dodatkowe funkcje

Na osi czasu mogę wybrać zmywanie 30 min, 1h, 1.30h, 2.40h,  4h-ECO lub program AUTO. A z dodatkowych funkcji mam do dyspozycji:

  • Extra higiena– zapewnia najlepszy efekt higieniczny dzięki utrzymaniu temp. 65-790 stopni przez 10 minut ostatniej fazy płukania
  • Extra Power- gwarantuje lepszy efekt zmywania w ramach danego programu, bo powoduje podniesienie temp. i wydłużenie czasu zmywania.
  • Glass Care– chroni delikatne szkło, bo zapobiega gwałtownym zmianom temp. i obniża ja do 45C

Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest też, to że zmywarka sama przypomina mi o konieczności wyczyszczenia wnętrza zmywarki wyświetlając specjalny komunikat na panelu sterowania! Opróżniam wówczas zmywarkę, używam specjalnego preparatu do czyszczenia zmywarki Clean&Care, a na panelu sterowania wybieram Program czyszczenia Machine Care  naciskając przez 3 sekundy  dwa przyciski– extra power + auto.

Panel Sterowania Zmywarka Electrolux

Zmywarka Electrolux z podnoszonym koszem ComfortLift

Zmywarka Electrolux Z Podnoszonym KoszemZmywarka Electrolux dba nie tylko o czystość moich naczyń, ale również o mój kręgosłup, ponieważ jest to zmywarka z podnoszonym dolnym koszem. W komfortowy sposób , bez konieczności wielokrotnego schylania się  mogę rozładować i załadować zmywarkę. Na początku trzeba się oczywiście nauczyć, jak prawidłowo podnosić i opuszczać kosz, aby nie uszkodzić mechanizmu! Kosz podnosi się pociągając tylko za uchwyt kosza  i wówczas blokuje się automatycznie w górnym położeniu,  ale aby go obniżyć trzeba docisnąć uchwyt zwalniający do ramy kosza. Po jego odblokowaniu wystarczy delikatnie popchnąć go w dół. Jeżeli jest kosz jest załadowany  tylko częściowo – czyli jest lekki to należy go nacisnąć. Technika podnoszenia i opuszczania kosza jest bardzo ważna, aby go nie uszkodzić!

Komfort tego rozwiązania doceniam każdego dnia korzystając ze zmywarki! Nigdy nie miałam problemu z tym mechanizmem. Wciąż pracuje płynnie, bez żadnych zastrzeżeń. Czy to rozwiązanie ma jakieś wady? Jedną z nich może być to, że zmywarka z podnoszonym koszem jest tak zbudowana, że  wyciągnięcie ze zmywarki dolnego kosza w przeciwieństwie do innych zmywarek jest niemożliwe. Jeśli chcemy uzupełnić sól lub wyczyścić filtr możemy jedynie podnieść kosz, przez co dostęp do filtra czy pojemnika na sól nie jest tak komfortowy jak w zmywarce bez ComfortLift. Dodatkowo mechanizm umożliwiający podnoszenie kosza trochę jednak ogranicza jego pojemność, ale ja tego nie odczuwam.

 

Szuflada na sztućce

Ja jestem fanką szuflady na sztućce, dlatego model który wybrałam, taką szufladę posiada (jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie są wady i zalety szuflady i koszyka na sztućce – zajrzyj TUTAJ).  W tym modelu ta szuflada Maxi Flex jest tak zaprojektowana, że mogę w niej  pomieścić bez problemu sztućce a także inne przybory kuchenne o różnych kształtach i rozmiarach.

Funkcja AirDry

Wszystkie naczynia mam też zawsze idealnie wysuszone dzięki funkcji Air Dry, która poprawia skuteczność suszenia (czyli nie zastępuje suszenia  tylko je poprawia) i polega na tym, że podczas fazy suszenia drzwi zmywarki otwierają się automatycznie i pozostają otworzone. Czas trwania fazy suszenia i otworzenia się drzwi zależy od wybranego programu i opcji! Po wybraniu długości trwania cyklu na panelu sterowania możecie zobaczyć też wskaźnik fazy suszenia- to jest informacja od zmywarki czy wybrany przez Was program  tą fazę posiada. Program godzinny  nie ma fazy suszenia, a ten, który trwa  1,5h  ma taką fazę i naczynia na pewno będą dobrze wysuszone!

Zawiasy ślizgowe i sygnalizacja pracy

Moja zmywarka podobnie jak wszystkie  zmywarki do zabudowy Electrolux ma zawiasy ślizgowe, dzięki czemu montując zmywarkę nie musieliśmy podcinać cokołów meblowych! Otwierając zmywarkę panel meblowy na froncie zmywarki przesuwa się delikatnie ku górze! Takie sprytne rozwiązanie!

Zmywarka sygnalizuje swoją pracę wyświetlając czerwony punkt na podłodze.

Podsumowanie

Po dwóch latach użytkowania tej zmywarki  mogę Wam ją gorąco polecić, bo jestem z niej bardzo zadowolona. Zmywarka świetnie zmywa naczynia! Pracuje bardzo cichutko! Wnętrze zmywarki jest bardzo elastyczne, z wieloma ruchomymi elementami, które umożliwiają mi bezproblemowe ułożenie naczyń w zmywarce. Dodatkowo silikonowe podpórki na szkło i uchwyty na nóżki od kieliszków zabezpieczają je podczas zmywania! Szuflada i środkowy kosz płynne się wysuwają a dolny kosz tak jak sama nazwa ComfortLift mówi komfortowo się unosi! Po dwóch latach korzystania z rozwiązania jakim jest ComfortLift, uważam, ze to powinno być standardowe rozwiązanie w każdej zmywarce.

Do zmywania naczyń najczęściej korzystam w ciągu dnia z programu Auto- który sam rozpoznaje ilość i stopień zabrudzenia naczyń i sam dobiera temp., ilość wody i długość trwania cyklu, a wieczorem uruchamiam program ECO- bo w nocy nie przeszkadza mi fakt, ze cykl trwa 4h, a mam czyste sumienie, że zużywam najmniej wody i energii!

Czy wybrałabym teraz innym model zmywarki? Tak, ale tylko z ciekawości zawodowej! Tyle jest interesujących sprzętów na rynku!

Aktualną cenę tego produktu sprawdzisz TUTAJ.

Jeśli chcecie poznać inne modele zmywarek z podnoszonym dolnym koszem od Electrolux zajrzyjcie TUTAJ.

Ważne! Podnoszony dolny kosz jest dostępny tylko w zmywarkach do zabudowy Electrolux o szerokości 60cm!

 

Obserwuj