Zapewne pamiętacie, że dwa lata zgodnie z przepisami Unii Europejskiej zmywarki  ale też  pralki, pralko-suszarki, lodówki, chłodziarki do wina i zamrażarki otrzymały nową etykietę z przeskalowaną skalą klas energetycznych. Główną zasadą przy przeskalowaniu była likwidacja plusów oraz założenie, że najwyższe klasy A i B powinny być zarezerwowane dla sprzętu jeszcze bardziej wydajnego niż dotychczas.  W konsekwencji modele  z klasy A+++ trafiły do klasy D, będąc nadal tak samo wydajnym urządzeniem. Chyba nikt nie przewidział jednak tego, jak szybko na rynku pojawią się nowe, jeszcze bardziej energooszczędne urządzenia? Aktualnie są już dostępne tak energooszczędne urządzenia, że klasa A i B ponownie się zapełnia!

Najbardziej energooszczędne zmywarki Amica

Firma Amica oferuje aż siedem modeli w klasie energetycznej B. Pełną listę tych produktów możecie zobaczyć TUTAJ, ale ja chciałabym Wam dziś przedstawić dwa modele, które uważam za najciekawsze w tej kategorii produktów.

Jednym z nich jest model Amica DIM 66B7EBOiT to urządzenie w klasie energetycznej B o pojemności 14 kompletów naczyń, które w cyklu zmywania ECO zużywa tylko 9,8 l wody.

Oto wyjątkowe parametry tego modelu:

Amica Dim66B7Ebowieu

Amica DIM66B7EBOWiEU

  • Klasa energetyczna B– płacenie rachunków za prąd to przykry obowiązek. Z troski o Twój budżet oraz środowisko naturalne w zmywarkach Amica zastosowaliśmy rozwiązania gwarantujące mniejsze zużycie energii elektrycznej i co się z tym wiąże, niższe rachunki. Oszczędność zużycia energii zmywarki klasy B w stosunku do zmywarki klasy F wynosi 69%. Dzięki temu zyskasz nawet do 192 darmowych cykli zmywania rocznie. Zmywarki Amica to efektywność pod każdym względem! Zmywasz ekologicznie i ekonomicznie!
  • SilentDrive 3.0 – nowoczesny bezszczotkowy silnik Silent Drive 3.0, dzięki płynnej regulacji obrotów, dynamicznie dopasowuje ciśnienie wody do programu i rodzaju naczyń. Efekt? Wyjątkowo ciche oraz skuteczne zmywanie nawet w krótkich programach. Technologia bezszczotkowa to także oszczędność energii oraz znacznie przedłużona żywotność zmywarki.
  • Niski poziom głośności tylko 40 dB– hałasy z kuchni nie są niczym przyjemnym, zwłaszcza jeśli kuchnia połączona jest z salonem. Dzięki wygłuszeniu zmywarki specjalnymi matami wewnątrz obudowy oraz zastosowaniu bezszczotkowego silnika urządzenie pracuje niezwykle cicho. To prawdziwy komfort dla Twoich uszu.
  • SteamPower – chcesz, żeby Twoje naczynia były higieniczne czyste i lśniące? To możliwe dzięki SteamPower — gorącej pary użytej na końcu cyklu zmywania, która redukuje ilość bakterii na naczyniach i w zmywarce, a także sprawia, że wyjmowane ze zmywarki naczynia lśniące i idealnie dosuszone.
  • OpenDry –  to koniec wycierania niedosuszonych naczyń! Automatycznie uchylane drzwi po zakończonym cyklu zmywania sprawiają, że naczynia szybko i naturalnie doschną. Jest to rozwiązanie w pełni bezpieczne — wydobywające się ze zmywarki wilgotne powietrze ma temperaturę max. 40°C, zatem nie skrapla się na meblach i nie spowoduje żadnej szkody. To komfort użytkowania oraz mniejsze zużycie energii.
  • BlueDot+ -niebieska dioda BlueDot+, wyświetlając komunikaty świetlne, informuje Cię czy zmywarka pracuje (dioda świeci światłem ciągłym), kiedy możesz dołożyć zapomniane naczynia (światło miga) oraz kiedy możesz je wyjąć, bo zmywanie jest zakończone (światło wyłączone).
  • MaxiSpace3 – trzeci kosz przeznaczony na sztućce z regulowaną powierzchnią zwiększa przestrzeń użytkową zmywarki.

Rewater Tank W Zmywarce Amiki

Drugi równie ciekawy model to Amica DIM66B7EBOWiEU, który ma identyczne funkcje jak Amica DIM 66B7EBOiT, ale zużywa jeszcze mnie wody na cykl ECO, bo tylko 8,9 l. Tak niskie zużycie wody jest możliwe dzięki wyjątkowej technologii ReWater Tank.

ReWater Tank to Specjalny zbiornik o pojemności 1,8 l pozwala oszczędzać wodę w każdym cyklu zmywania. Technologia ta polega na wykorzystaniu wody z ostatniego płukania już umytych naczyń do mycia lub płukania wstępnego w kolejnym cyklu.

System dba również o higienę — jeśli zgromadzona woda nie zostanie zużyta w ciągu 48 h, zmywarka automatycznie ją usunie.

 

Według mnie nowe zmywarki Amiki oferują wszystko, czego użytkownik może tylko zapragnąć!. Pojemne i elastyczne wnętrze, bogactwo programów idzie w parze z wieloma energooszczędnymi rozwiązaniami.

 

Energooszczędne rozwiązania w zmywarkach Amica sprawią, że Twój dom stanie się bardziej EKO. Mniejsze zużycie wody oraz energii elektrycznej to gwarancja niższych rachunków.

 

Najbardziej Energooszczędne Zmywarki Amica

Artykuł powstał we współpracy z marką Amica

Obserwuj