1-16.Jpg

Wielu z nas zapomina o regularnym czyszczeniu zmywarki, a niestety ona również się brudzi i stan jej czystości przekłada się na jakość jej pracy.

Po długich okresach regularnego używania zmywarka przestanie działać perfekcyjnie, ponieważ jest zapchana tłuszczem, tłustymi osadami, resztkami jedzenia oraz kamieniem.

Nie czekaj aż Twoja zmywarka przestanie domywać naczynia, a wnętrze zmywarki zacznie nieprzyjemnie pachnieć. Czyść zmywarkę przynajmniej co  2-3 tygodnie.

W poniższej instrukcji dowiesz się, jak wyczyścić zmywarkę krok po kroku, aby działała jak dawniej.

Części zmywarki

Po otwarciu drzwi zmywarki zauważysz kilka części, które można łatwo wyjąć i wyczyścić samemu. Są to filtr, umieszczony na samym dole, ramiona spryskujące zmywarki i uszczelka. Po wyjęciu koszy  wykręć  z dna zmywarki filtr i umyj go szczoteczką lub gąbka z odrobiną płynu do mycia naczyń. Odkręć ramiona natryskowe i sprawdź wykałaczką drożność otworów. Zobacz, czy w rogach, wewnątrz zmywarki nie ma złogów. Jeśli dostrzeżesz tam jakiekolwiek osady, możesz je łatwo wyczyścić za pomocą gąbki i ciepłej wody z detergentem. Nie zapomnij o zawiasach i szczelinie pomiędzy drzwiami a wnętrzem zmywarki. W tych miejscach może gromadzić się dużo brudu.

Higiena Zmywarki A Jakość Zmywania?

Preparat do czyszczenia zmywarki

Nie tylko te części, które są widoczne wymagają uwagi. Również pompy, rury oraz wąż odpływowy należy wyczyścić raz na trzy miesiące.  Najlepszą metodą wyczyszczenia całej zmywarki jest użycie silnego preparatu. Zapewni on usunięcie kamienia i przywróci płynny przepływ wody.

Płyn do czyszczenia zmywarki dociera nawet do najbardziej ukrytych części i czyści je dokładnie, co jest niezwykle istotne, gdyż co pół roku przez zmywarkę przepływa nawet kilogram tłuszczu. Dwustopniowa formuła atakuje i eliminuje złogi tłuszczu i kamienia oraz neutralizuje nieprzyjemny zapach.

Wystarczy otworzyć opakowanie, wrzucić jego zawartość do zmywarki, nastawić zmywarkę na najwyższą temperaturę i uruchomić ją bez naczyń. Po ukończonym procesie czyszczenia Twoja zmywarka będzie jak nowa – sprawnie działająca i pachnąca świeżością.

Oto filmik przedstawiający jak Pani AGD czyści ładnie swoją zmywarkę 🙂

Obserwuj