Bardzo często w dyskusjach dotyczących zmywarek pojawia się problem niedomywania naczyń. Okazuje się, że najczęstszą przyczyną niedomytych naczyń są błędy związane z nieprawidłowym użytkowaniem.

Jeśli Twoja zmywarka nie domywa naczyń, sprawdź poniższe kwestie:

1.Może zmywarka sama wymaga czyszczenia?

Sprawdź czystość filtra zmywarki oraz drożność ramion natryskowych. Jeśli nie wiesz jak wymyć zmywarkę obejrzyj filmik!

Jak wyczyścić zmywarkę?

2. Może używasz niewłaściwego programu zmywania?

Jeśli ustawiasz zmywarkę tylko na krótki program mycia, a naczynia są silnie zabrudzone, to w 30 minut nie ma szans na ich domycie.  Konieczne jest zastosowanie odpowiednio długiego  programu z właściwą temperaturą.

3. Może Twojej zmywarce brakuje soli?!

Jak zapewne wiesz, zmywarka aby dobrze zmywać potrzebuje miękkiej wody.  Uzupełnij właściwy zbiornik w swojej zmywarce  w sól regeneracyjną i sprawdź jak teraz zadziała.

01Bd9666Ee9457344F642E39347A5967.Jpg

4. Może niewłaściwie ustawiasz naczynia?

Jeśli włożymy  zbyt dużo naczyń  lub ustawimy je zbyt blisko siebie, mogą blokować swobodny przepływ wody. Również włożenie np. zbyt wysokich talerzy czy garnków może zablokować swobodny ruch ramion natryskowych, przez co woda nie jest odpowiednio rozprowadzana w komorze zmywania.

Inne usterki

Jeśli żadna z wymienionych sugestii  nie przełoży się na poprawę jakości zmywania, problem może okazać się głębszy.

Winowajcą niedomytych naczyń może być uszkodzony elektrozawór, przez który zmywarka nie otrzymuje odpowiedniej ilości wody do prawidłowego umycia naczyń.

W zmywarce uszkodzić się może grzałka, a w zimnej wodzie nie da się dobrze pozmywać naczyń.

Uszkodzony może być również dozownik detergentu. Kiedy jakaś jego część będzie niewłaściwie działać, nie otworzy się we właściwym momencie, by wypuścić środek myjący.

Awarii może ulec także pompa.

Niestety, aby usunąć powyższe usterki musimy wezwać już fachowca.

Obserwuj