Para Planująca Zakup Sprzętu Agd
Para planująca zakup sprzętu…
Zastawa Stołowa Umyta W Nowoczesnym Urządzeniu
Zastawa stołowa umyta w…
Klasa Energetyczna A+++ Zapewniające Mniejsze Zużycie Energii
Klasa energetyczna a+++…

Kupujesz zmywarkę – sprawdź na co zwrócić uwagę

Zakup zmywarki to nie jest łatwa sprawa. Oto najważniejsze parametry, nad którymi musisz się zastanowić! Warto sprawdzić każdy z parametrów przed zakupem, by mieć pewność że urządzenie pomieści wszystkie nasze naczynia, oraz będzie ekonomiczne.

Pojemność zmywarki

Wybierając zmywarkę weź pod uwagę nie tylko wielkość kuchni czy liczebność swojej rodziny, ale również swój styl życia. Jeśli nie posiadasz dzieci, ale lubisz gotować,  w Twoim domu często bywają goście, wówczas radzę kupić duże urządzenie o szerokości 60 cm. Jest to optymalne rozwiązanie, pozwalające na umycie wszystkich naczyń w trakcie trwania jednego programu.

Takie urządzenie pomieści od 12-15 kompletów naczyń, wielkie garnki i patelnie, blachy z piekarnika. Jeśli nie będziesz mieć dużo naczyń do zmywania zawsze możesz skorzystać z funkcji połowy załadunku lub zmywania strefowego i uruchomić zmywanie tylko w górnym lub dolnym koszu. Będzie to wpływało na ilość zużytej wody, oraz energii elektrycznej, a co za tym idzie na niższy koszt mycia.

Jeśli nie masz miejsca na takie urządzenie, możesz się zdecydować na wąską zmywarkę o szerokości 45 cm, która pomieści 9 -10 kompletów naczyń. Będzie to idealny wybór do niewielkich kuchni, lub w przypadku kiedy nie posiadamy licznej rodziny, i większy model nie byłby ekonomicznie uzasadniony.

 

Zmywarka AmicaEkonomiczna Zmywarka Do Zabudowy

 

Idealnym wyborem dla osób które często jedzą poza domem lub dysponują niewielka ilością miejsca jest zmywarka kompaktowa o szerokości ok. 55 cm i wysokości 45 cm.  Można ją ustawić na blacie kuchennym lub zamontować w niszy meblowej.

Niewielka Elegancka Zmywarka W Zabudowie         Urządzenie Ustawione Na Blacie Kuchennym

Klasa energetyczna

Jeśli chcesz, aby sprzęt zużywał mało energii, to wybierz produkt w klasie energetycznej A++ i wyżej. Zapewni to mniejsze rachunki za prąd, co odczujesz już w pierwszym miesiącu.

Zużycie wody

Jeśli ma zużywać mało wody, to szukaj zmywarek zużywających ok. 6-9 litrów wody w programie ECO.

Głośność urządzenia

Jeśli kuchnia jest otwarta na salon, to zmywarka musi być cicha. Najcichsza zmywarka do zabudowy ma głośność na poziomie 39 dB, więc szukaj urządzenia o głośności w przedziale 39-45 dB. Takie urządzenie może działać nawet w nocy, i nie będzie przeszkadzało domownikom.

Komfort użytkowania

Jeśli nie chcesz się zastanawiać jaki program zmywania będzie właściwy, wybierz zmywarkę z programem AUTO – sama sobie poradzi z doborem parametrów zmywania. Ważny jest też program krótki 30-40 minut, bo zawsze może zaistnieć sytuacja kiedy będziesz potrzebować szybko zmyć naczynia. Szczególnie przydatna funkcja podczas rodzinnych przyjęć, gdy nie mamy kilku kompletów naczyń.

A najlepiej to  skonfiguruj sobie sam swoją zmywarkę na stronie https://www.paniagd.pl/konfigurator-zmywarki/ . Może jeszcze inne parametry okażą się dla Ciebie istotne?! 🙂

Para Ciesząca Się Z Wyboru Urządzenia

Obserwuj