Średnio na jeden cykl zmywania  zmywarka zużywa 9-12 litrów wody,  ale są zmywarki, które są w stanie umyć 13-16 kompletów naczyń zużywając do tego celu znacznie mniej wody – około 6 litrów wody!

Jak udaje się uzyskać takie parametry?

Czy Wyobrażasz Sobie Pozmywać Stos Naczyń I Garnków Tylko W 6 Litrach Wody?

W zmywarkach Boscha i Whirlpoola mycie takiej ilości naczyń w raptem 6-7 l wody jest możliwe, dzięki temu, że zmywarka posiada specjalny pojemnik, gdzie przechowywana jest woda z ostatniego płukania. Ta woda wykorzystywana jest później do mycia wstępnego w kolejnym cyklu zmywania.

Woda z ostatniego płukania jest czysta, poza tym zawiera nabłyszczacz i została podgrzana do 70 stopni, więc jest wolna od wszelkich bakterii, aż żal byłoby ją wylewać! W zmywarkach BSH ten pojemnik na wodę jest co 8-10 cykli myty automatycznie. Jeżeli zmywarka nie jest używana przez kilka dni woda ze zbiornika jest spuszczana automatycznie. Kupno tak oszczędnej w zużycie wody zmywarki może być bardzo istotne dla osób posiadających szambo, bo jak wiadomo każdy zużyty litr wody = litr ścieków!

Wybierając zmywarkę zużywająca ok. 6 l wody na cykl zamiast 9 l, przy założeniu, że w ciągu roku zmywamy ok. 300 razy, oszczędzamy rocznie około 1000 litrów wody.
Tak oszczędne w zużycie wody zmywarki znajdziecie w ofercie Bosch, Whirlpool, Beko i Hisense. Lista modeli TUTAJ.

Obserwuj