Strona główna Blog Zmywarki Czy uruchamianie zmywarki podczas naszej...

Kategorie

Czy uruchamianie zmywarki podczas naszej nieobecności jest bezpieczne?

2018-09-25
system aqua stop w zmywarce gorenje
system aqua stop w zmywarce...
zawór z wodą
zawór z wodą
spadająca kropla wody
spadająca kropla wody

Wyciek wody ze zmywarki to jedna z najpoważniejszych awarii w mieszkaniu, jednym z najgorszych elementów jest fakt, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy to nastąpi. W zależności od materiałów użytych przy produkcji węża czy uszczelki, czas potrzebny, aby materiał stracił swoje właściwości, będzie różny.

 

Wiele osób decyduje się na zakręcanie zaworów z wodą, aby ograniczyć nieprzyjemne możliwości związane z zalaniem swojego domu czy mieszkania sąsiadów. Niestety jest to uciążliwy system zabezpieczenia przed zalaniem, i często o tej czynności zapominamy.

 

Awaria urządzenia czy elementów doprowadzających wodę może przysporzyć nam sporo kłopotów, począwszy od sprzątania brudnej i tłustej wody po naczyniach, kończąc na wymianie podłogi i remoncie sufitu sąsiada. Jest to z całą pewnością stresująca sytuacja, podczas której spokojne życie sąsiedzkie może zamienić się w koszmar.

 

Większość nowoczesnych zmywarek wyposażona jest w Aqua Stop – system, który eliminuje lub zmniejsza ryzyko wycieku wody do minimum.

 

Działa on na zasadzie odcięcia dopływu wody do zmywarki. Jednocześnie uruchamia się pompa, która wypompowuje do kanalizacji resztę wody, która jest w zmywarce. Sprzęt z takim systemem pozwoli na ograniczenie wydatków związanych z remontami. Ma to ogromne znaczenie, jeśli nie jesteśmy ubezpieczeni od tego typu awarii, co nie jest standardem.

 

Istnieje kilka konstrukcji systemu Aqua Stop.

 

 

wąż do zmywarki w osłoncesystem zabezpieczenia Aqua Stop

 

Z jednej strony mogą to być węże z elektrozaworami (pojedyncze, podwójne), odpowiadające za kontrolę przepływu wody, bądź zintegrowane czujniki wycieku umieszczone w najniższej części zmywarki.

 

A tłumacząc w prosty sposób: w razie przecieku na wężu, woda dostaje się nie na podłogę, lecz do osłonki wokół węża, a zawór na wężu odcina dostęp do wody.

 

W razie, gdyby uszkodziła się komora zmywania i zaczęła przeciekać, to woda zacznie się gromadzić w specjalnej wannie, umieszczonej pod komorą zmywarki. Gdy jej ilość przekroczy bezpieczny poziom, blokowany jest dalszy dopływ wody.

 

 

 

Jak to wygląda, najlepiej obrazuje filmik:

 

 

Na rynku dostępne są zmywarki, które są objęte „dożywotnią” gwarancją przed wyciekiem. Producenci stosują także zasadę, że w razie wycieku pokryją koszty remontu domu klienta i mieszkań jego sąsiadów.

 

Reasumując, dzięki nowoczesnym systemowi aqua stop zmywanie w zmywarce podczas naszej nieobecności w domu jest całkowicie bezpieczne. Nie musimy się przejmować niespodziewanymi awariami, ponieważ ich skutki zostaną zminimalizowane.

 

 

 25 Wrzesień, 2018   |   12696
  |   Średnia ocena na podstawie 0 głosów.

Podobne artykuły

Nasze marki