System Aqua Stop W Zmywarce Gorenje
system aqua stop w zmywarce…
Zawór Z Wodą
zawór z wodą
Spadająca Kropla Wody
spadająca kropla wody

Wyciek wody ze zmywarki to jedna z najpoważniejszych awarii w mieszkaniu, jednym z najgorszych elementów jest fakt, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy to nastąpi. W zależności od materiałów użytych przy produkcji węża czy uszczelki, czas potrzebny, aby materiał stracił swoje właściwości, będzie różny.

Wiele osób decyduje się na zakręcanie zaworów z wodą, aby ograniczyć nieprzyjemne możliwości związane z zalaniem swojego domu czy mieszkania sąsiadów. Niestety jest to uciążliwy system zabezpieczenia przed zalaniem, i często o tej czynności zapominamy.

Awaria urządzenia czy elementów doprowadzających wodę może przysporzyć nam sporo kłopotów, począwszy od sprzątania brudnej i tłustej wody po naczyniach, kończąc na wymianie podłogi i remoncie sufitu sąsiada. Jest to z całą pewnością stresująca sytuacja, podczas której spokojne życie sąsiedzkie może zamienić się w koszmar.

Większość nowoczesnych zmywarek wyposażona jest w Aqua Stop – system, który eliminuje lub zmniejsza ryzyko wycieku wody do minimum.

Działa on na zasadzie odcięcia dopływu wody do zmywarki. Jednocześnie uruchamia się pompa, która wypompowuje do kanalizacji resztę wody, która jest w zmywarce. Sprzęt z takim systemem pozwoli na ograniczenie wydatków związanych z remontami. Ma to ogromne znaczenie, jeśli nie jesteśmy ubezpieczeni od tego typu awarii, co nie jest standardem.

Istnieje kilka konstrukcji systemu Aqua Stop.

Wąż Do Zmywarki W OsłonceSystem Zabezpieczenia Aqua Stop

Z jednej strony mogą to być węże z elektrozaworami (pojedyncze, podwójne), odpowiadające za kontrolę przepływu wody, bądź zintegrowane czujniki wycieku umieszczone w najniższej części zmywarki.

A tłumacząc w prosty sposób: w razie przecieku na wężu, woda dostaje się nie na podłogę, lecz do osłonki wokół węża, a zawór na wężu odcina dostęp do wody.

W razie, gdyby uszkodziła się komora zmywania i zaczęła przeciekać, to woda zacznie się gromadzić w specjalnej wannie, umieszczonej pod komorą zmywarki. Gdy jej ilość przekroczy bezpieczny poziom, blokowany jest dalszy dopływ wody.

 

Czy Uruchamianie Zmywarki Podczas Naszej Nieobecności Jest Bezpieczne?

Jak to wygląda, najlepiej obrazuje filmik:

Na rynku dostępne są zmywarki, które są objęte „dożywotnią” gwarancją przed wyciekiem. Producenci stosują także zasadę, że w razie wycieku pokryją koszty remontu domu klienta i mieszkań jego sąsiadów.

Reasumując, dzięki nowoczesnym systemowi aqua stop zmywanie w zmywarce podczas naszej nieobecności w domu jest całkowicie bezpieczne. Nie musimy się przejmować niespodziewanymi awariami, ponieważ ich skutki zostaną zminimalizowane.

Obserwuj