Strona główna Blog Zmywarki Autodozowanie w zmywarkach

Kategorie

Autodozowanie w zmywarkach

2019-07-25

Kiedy zobaczyłam w zeszłym roku na targach IFA w Berlinie prototypy zmywarek z autodozowaniem, pomyślałam sobie – no w końcu!! Oto technologia, na którą czekałam!


Od wielu lat dostępne są już pralki z autodozowaniem, a na zmywarki przyszło nam czekać aż do teraz, ale nareszcie już są!!!!

 

Na czym polega autodozowanie?

autodosing.JPG

Autodozowanie to system, dzięki któremu nie trzeba każdorazowo uzupełniać pojemnika na detergent w zmywarce. Po prostu przelewamy płyn/ żel do zmywania do dyspensera, a zmywarka sama uwalnia jego odpowiednią ilość w trakcie cyklu zmywania. Jednorazowe uzupełnienie dyspensera wystarczy max. na 23 cykle mycia!

Zalety autodozowania

Autodozowanie oprócz ogromnej wygody gwarantuje dozowanie właściwej ilości detergentu.
Zauważyliście zapewne sami, że niezależnie od stopnia załadowania zmywarki czy długości wybranego przez nas programu zazwyczaj stosujemy taką samą ilość detergentu – tabletkę, a zmywarka z autodozowaniem dostosowuje ilość pobieranego detergentu do wybranego przez nas programu np. do programu krótkiego, trwającego 30 minut zużyje ok. 15 ml detergentu, a do długiego intensywnego mycia zużyje ok. 30 ml.

Precyzyjne dopasowanie ilości detergentu do programu przekłada się na większą oszczędność i lepszą efektywność zmywania.

W zmywarkach z autodozowaniem nigdy nie znajdziemy resztek nierozpuszczonego detergentu, co może się zdarzyć stosując tabletki w krótkich programach, w tradycyjnych zmywarkach! 


Wybór zmywarki z autodozowaniem nie wyklucza stosowania tabletek. Wystarczy wybrać tą opcję na panelu sterowania, a zmywarka przełączy się z automatycznego dozowania na pobieranie tabletki.

AutoDose w Beko

Zmywarki Beko z Autodozowaniem

Oto kilka produktów z autodozowaniem, jakie aktualnie są dostępne na rynku:

  • Beko DIN59530AD (zmywarka do zabudowy 60 cm z ukrytym panelem) sprawdź cenę TUTAJ
  • Beko MDIN48523AD (zmywarka do zabudowy 60 cm z ukrytym panelem) sprawdź cenę TUTAJ
  • Beko DEN48520XAD (zmywarka wolnostojąca 60 cm, kolor inox) sprawdź cenę TUTAJ

Oprócz automatycznego systemu dozowania detergentu, model do zabudowy DIN59530AD posiada automatyczne otwieranie zmywarki po zakończonym cyklu zmywania, dzięki czemu naczynia wyschną znacznie szybciej. Dzięki programowi Quick&Shine już w 58 minut umyjemy i wysuszymy naczynia, a system HomeWhiz (tylko w modelu do zabudowy DIN59530AD) pozwoli nam sprawdzić, za pomocą smartfona lub tabletu, czy zmywarka skończyła pracę.

Zmywarki premium z Autodozowaniem

power-disk.jpg

Na rynku dostępne są też produktyz segmentu premium z systemem autodozowania, to produkty marki Miele.
Aktualnie Miele posiada 10 zmywarek z system AutoDos- 1 model wolnostojący i 9 modeli do zabudowy ( sześć zmywarek o szerokości 60 cm z ukrytym panelem i trzy z panelem odkrytym).


System AutoDos działa ze zintegrowanym PowerDisk, który zawiera ekskluzywny granulat proszku.
Granulat jest dozowany automatycznie w zależności od wybranego programu – w dokładnie wymaganej ilości i w optymalnym czasie. W ten sposób możliwe jest również kilkukrotne dozowanie w jednym programie. W programie Automatic czujnik mierzy poziom zanieczyszczenia i dozowanie jest odpowiednio dopasowywane.
Jeden PowerDisk wystarcza na 20 zmywań (przy założeniu zmywania w programie: normalny 60 stopni)
Cena jednego PowerDiska w serwisie firmy miele to 44,9 pln, Aktualną cenę najtańszej zmywarka 60-tki,  do zabudowy, w pełni zintegrowanej z systemem AutoDos sprawdzisz TUTAJ

Auto Dos w Miele25 Lipiec, 2019   |   6803
  |   Średnia ocena na podstawie 0 głosów.

Podobne artykuły

Nasze marki