Automatyczne dozowanie detergentu w pralkach to rozwiązanie, które znamy już od lat i jest dość powszechne, ale autodozowanie w zmywarkach to wciąż rzadkość!

 

Na czym polega autodozowanie?

Autodozwanie W Zmywarkach

Autodozowanie to system, dzięki któremu nie trzeba każdorazowo uzupełniać pojemnika na detergent w zmywarce. Po prostu przelewamy płyn/ żel do zmywania do dyspensera, a zmywarka sama uwalnia jego odpowiednią ilość w trakcie cyklu zmywania. Jednorazowe uzupełnienie dyspensera wystarczy max. na 23 cykle mycia!

Autodozowanie w zmywarkach – zalety

Autodozowanie oprócz ogromnej wygody gwarantuje dozowanie właściwej ilości detergentu.
Zauważyliście zapewne sami, że niezależnie od stopnia załadowania zmywarki czy długości wybranego przez nas programu zazwyczaj stosujemy taką samą ilość detergentu – tabletkę, a zmywarka z autodozowaniem dostosowuje ilość pobieranego detergentu do wybranego przez nas programu np. do programu krótkiego, trwającego 30 minut zużyje ok. 15 ml detergentu, a do długiego intensywnego mycia zużyje ok. 30 ml.

Precyzyjne dopasowanie ilości detergentu do programu przekłada się na większą oszczędność i lepszą efektywność zmywania.

W zmywarkach z autodozowaniem nigdy nie znajdziemy resztek nierozpuszczonego detergentu, co może się zdarzyć stosując tabletki w krótkich programach, w tradycyjnych zmywarkach!

Wybór zmywarki z autodozowaniem nie wyklucza stosowania tabletek. Wystarczy wybrać tą opcję na panelu sterowania, a zmywarka przełączy się z automatycznego dozowania na pobieranie tabletki.

AutoDose w Beko

Zmywarki Beko z Autodozowaniem

Oto zmywarki z autodozowaniem, jakie aktualnie ma w swojej ofercie marka Beko:

  • Beko BDIN39640A (zmywarka do zabudowy 60 cm, z ukrytym panelem, klasa C, głośność 40 dB, zużycie wody 9,5l), sprawdź cenę TUTAJ
  • Beko BDIS38040A (zmywarka do zabudowy 45 cm, z ukrytym panelem, klasa C, głośność 45 dB, zużycie wody 8,9l), sprawdź cenę TUTAJ

Ja przez kilkanaście miesięcy testowałam model Beko z automatycznym dozowaniem detergentu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszam na mój kanał YT.

SmartDosing w Gorenje

W zmywarka marki Gorenje funkcja automatycznego dozowania detergentu nazywa się SmartDosing (inteligentne dozowanie). Tak samo jak w zmywarkach Beko wystarczy wlać detergent do pojemnika i pozostawić bez dozowania przez okres jednego miesiąca, czyli średnio 20 cykli zmywania. Na podstawie wybranego programu zmywarka automatycznie wyda odpowiednią ilość detergentu. Pojemnik jest wyjmowany i łatwy do czyszczenia.

Oto zmywarki Gorenje ze SmartDosing:

  • Gorenje GV693C60UVAD (zmywarka do zabudowy 60 cm, z ukrytym panelem, klasa C, głośność 39 dB, zużycie wody 9,6l), cenę sprawdzisz TUTAJ
  • Gorenje GV693C61AD (zmywarka do zabudowy 60 cm, z ukrytym panelem, klasa C, głośność 42 dB, zużycie wody 9,6l), cenę sprawdzisz TUTAJ

W związku z tym, że Gorenje w 218 roku stało się częścią chińskiej firmy Hisense, to pod marką Hisense tez oferowana jest zmywarka z automatycznym dozowaniem o bardzo zbliżonym symbolu do Gorenje: Hisense HV693C60AD (zmywarka do zabudowy 60 cm, z ukrytym panelem, klasa C, głośność 42 dB, zużycie wody 9,6l), cenę sprawdzisz TUTAJ.

Zmywarki premium z autodozowaniem

Auto Dose w zmywarkach ASKO

System automatycznego dozowanie detergentu znajdziemy również w zmywarkach skandynawskiej marki ASKO. Auto Dose, bo tak nazywa się to rozwiązanie-  zapewnia optymalne dozowanie detergentu oraz skuteczniejsze mycie naczyń. Urządzenie dozuje odpowiednią ilość detergentu w zależności od programu, poziomu twardości wody i rodzaju programu. W ten sposób unikasz przedawkowania środków czyszczących, a więc minimalizujesz ich negatywny wpływ na środowisko oraz oszczędzasz pieniądze. Możesz również samodzielnie dozować tabletki czy proszek przez standardowy dozownik.

Asko opracowało również ekologiczny żel 3w1 do automatycznego systemu dozowania. który zawiera nabłyszczacz i sól. Detergent jest skuteczny nawet podczas krótkich programów, a jego formuła z podwójnym systemem enzymatycznym rozkłada zarówno białka, jak i skrobię. Wystarczy około raz na miesiąc wlać do pojemnika detergent – pół litra żelu wystarcza na około 30 cykli zmywania. Za litr żelu trzeba zapłacić 99,99 zł.

  • ASKO DBI745MIQ.BS  (zmywarka do zabudowy 60 cm, z ukrytym panelem, klasa B, głośność 40 dB, zużycie wody 9,6l), cenę sprawdzisz TUTAJ
  • ASKO DBI745MIQ.S (zmywarka do zabudowy 60 cm, z ukrytym panelem, klasa B, głośność 40 dB, zużycie wody 9,6l), cenę sprawdzisz TUTAJ
  • ASKO DFI777UXXL ((zmywarka do zabudowy 60 cm, z ukrytym panelem, klasa C, głośność 38 dB, zużycie wody 9,9l), cenę sprawdzisz TUTAJ.

 

Zmywarki Miele Autodozowaniem

Power-Disk.jpg

Zmywarki z automatycznym systemem dozowania detergentu posiada również niemiecka marka Miele. Aktualnie oferują aż 17 zmywarek z system AutoDos– 1 model wolnostojący i 16 modeli do zabudowy.

System AutoDos działa ze zintegrowanym PowerDisk, który zawiera ekskluzywny granulat proszku.
Granulat jest dozowany automatycznie w zależności od wybranego programu – w dokładnie wymaganej ilości i w optymalnym czasie. W ten sposób możliwe jest również kilkukrotne dozowanie w jednym programie. W programie Automatic czujnik mierzy poziom zanieczyszczenia i dozowanie jest odpowiednio dopasowywane.
Jeden PowerDisk wystarcza na 20 zmywań (przy założeniu zmywania w programie: normalny 60 stopni)
Cena jednego PowerDiska w serwisie firmy miele to 49,9 zł.  Aktualną cenę najtańszej zmywarka 60-tki,  do zabudowy, w pełni zintegrowanej z systemem AutoDos sprawdzisz TUTAJ.

 

Obserwuj