Bosch w swojej ofercie ma 4 serie suszarek: seria 4,6,8 i Home Professional.

W tym artykule przedstawię Ci pokrótce różnice pomiędzy nimi.

Seria 4

Ekran-Serii-4.Jpg

To najprostsza seria urządzeń, która charakteryzuje się najmniejszym wyświetlaczem ze wszystkich serii. W gamie produktów z serii 4 nie ma urządzeń w najwyższej klasie energetycznej, są tylko modele w A+  i A++ , a ich załadunek  to 7 lub 8 kg. Za wyjątkiem jednego modelu wszystkie urządzenia z tej serii to modele z pompą ciepła, dzięki której suszarki suszą nasze ubrania deliktanie w temperaturze 45-50C i energooszczędnie.

Seria 6

Urządzenia z serii 6 mają już większy wyświetlacz, który ułatwia sterowanie oraz większy załadunek 8 i 9 kg.  Wśród modeli tej serii są już modele w najwyższej klasie energetycznej A+++ i  większość urządzeń  posiada SelfCleaning Condenser,  co oznacza że wymiennik ciepła jest czyszczony automatycznie, nawet do czterech razy w trakcie cyklu suszenia, co gwarantuje niezmiennie niskie zużycie energii, cykl po cyklu – bez potrzeby ręcznego czyszczenia filtrów wymiennika ciepła.

Suszenie-W-Koszu.jpg

Niektóre z modeli mają specjalny program do suszenia wełny w koszu, a co za tym idzie-mają na wyposażeniu kosz, który oprócz tego, że służy do suszenia wełny, to może posłużyć też do suszenia butów i pluszaków.

Seria 8

Mcim03200825-119251-Bsh-Scene-11-07.Jpg

W tej serii dominują urządzenia w najwyższej klasie energetycznej A+++,  o załadunku tylko 9 kg.

Wszystkie modele mają technologię SelfCleaning Condenser – automatycznie czyszczony wymiennik ciepła, a do tego większość z nich ma jeszcze System Auto Clean.

System AutoClean, to innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu nie musisz czyścić filtra przy drzwiach po każdym suszeniu, co ma miejsce w tradycyjnych urządzeniach. Co więcej, tradycyjny filtr przy drzwiach został zastąpiony automatycznym usuwaniem kłaczków i zanieczyszczeń, które w suszarkach z systemem AutoClean gromadzone są w specjalnej szufladzie. Szuflada ta wymaga opróżnienia jedynie 8 do 10 razy w roku* lub po maksymalnie 20 cyklach. Urządzenie oczywiście automatycznie wykryje moment, kiedy należy szufladkę opróżnić i zasygnalizuje to odpowiednim komunikatem. * zakładają suszenie 3 razy w tygodniu, 160 cykli /rok.

Wybrane modele z serii 8 mają technologię Iron Assist – dodatkową pielęgnację parą w celu wygładzenia zagnieceń z suszonych ubrań –dzięki czemu możesz zapomnieć o prasowaniu.

Seria HomeProfessional

Modele z serii HomeProfessional to oczywiście najlepsze suszarki w ofercie Bosch. Mają przepiękny panel sterowania zdobiony srebrną listwą, duży wyświetlacz w języku polskim, załadunek 9 kg, najwyższą klasę energetyczną i wszystkie najlepsze rozwiązania.

W gamie tej produktów jest model ekstremalnie cichy, który pracuje z głośnością 59 dB – to WTX87EH0PL.

Jeśli sprawicie sobie pralkę i suszarkę z technologią Home Connect, to oprócz możliwości zdalnego sterowania i kontrolowania pracą urządzeń, możecie zdiagnozować ustarkę na odległość i możecie sparować obydwa urządzenia, tak aby mogły się ze sobą komunikować.

Cechy wspólne dla suszarek wszystkich serii

Niezależnie od serii wszystkie suszarki Boscha posiadają funkcję AutoDry– suszą dokładnie do ustawionego poziomu suchości, dzięki czujnikom wilgoci, które znajdują się przy bębie. Czujniki stale mierzą temperaturę i pozostałą wilgoć, a tym samym chronią pranie przed nadmiernie wysokimi temperaturami i przesuszeniem. Niezależnie od tego, czy oczekujesz, aby Twoje ubrania były suche na tyle, by włożyć je do szafy lub aby po wyjęciu, były przygotowane do prasowania, technologia AutoDry zapewnia optymalny efekt.

We wszystkich urządzeniach mamy też ochronę przed zagnieceniami w postaci cyklu redukcji zagnieceń. Jeśli z jakiegoś powodu nie będziemy mogli wyciągnąć prania zaraz po zakończonym suszeniu, to suszarka będzie kołysała nasze ubrania, aby nie doprowadzić do trwałych zagniecń.

Suszarki Boscha niezależnie od serii mają wskaźniki sygnalizujące konieczność opróżnienia pojemnika na wodę lub czyszczenia filtra (oczywiście jeśli jest system samooczyszczenia dotyczy to tylko filtra przy drzwiach).

Wszystkie modele w klasie energetycznej A+++ posiadają silnik EcoSilence Drive (silnik typu BLDC), który cechuje niska głośność oraz wyjątkowa żywotność.

Obserwuj