Taśma Produkcyjna
Taśma produkcyjna

Może jeszcze tego o mnie nie wiecie, ale moją wielką pasją są suszarki kondensacyjne:-).

Ilekroć odwiedzam moich znajomych zawsze sprawdzam, czy są posiadaczami suszarki, a jeśli nie, to intensywnie namawiam ich do jej zakupu. Nie wyobrażam sobie funkcjonowania domu bez suszarki, bo jej obecność bardzo ułatwia życie.  Dlatego też, kiedy firma BSH zaprosiła mnie na wycieczkę do ich fabryki suszarek w Łodzi, nie mogłam sobie odmówić tej przyjemności :-).

Największa fabryka suszarek

Fabryka suszarek zakończyła właśnie proces modernizacji za kwotę ok. 100 mln złotych, której zwieńczeniem jest wzrost mocy produkcyjnych o ponad 40 % i zwiększenie zatrudnienia. Byłam zaskoczona informacją, że fabryka w Łodzi jest jedyną fabryką suszarek w grupie BSH (Bosch, Siemens). Oznacza to bowiem, że wszystkie suszarki tych marek, które trafiają do klientów z Europy, Azji, obydwu Ameryk czy Nowej Zelandii pochodzą właśnie z Łodzi!

Obiekt fabryki robi niesamowite wrażenie. Wnętrze wygląda jak ogromne laboratorium, pełne młodych, uśmiechniętych ludzi. Widać, że pracownicy fabryki lubią to co robią, a zagadnięci bardzo chętnie opowiadali o tym, co należy do ich obowiązków.

Wraz z modernizacją fabryki, zmieniła się koncepcja testów jakościowych. Urządzenia są teraz testowane bezpośrednio na linii montażowej, dzięki czemu można szybciej reagować na ewentualne błędy.

Projekt, który objął  całkowitą reorganizacje ponad siedemdziesięciu procent powierzchni zakładu udało się zrealizować w rekordowo krótkim czasie.

Suszarki produkowane w Polsce

Czy wiecie, że niespełna 1% suszarek, wyprodukowanych w Łodzi  trafia na polski rynek? Przyczyną tego stanu rzeczy jest w Polsce wciąż relatywnie niski popyt na suszarki. Szacuje się, że tylko ok. 3% gospodarstw domowych posiada to urządzenie. Nadal pokutuje opinia, że suszarka to zbytek, że suszenie w suszarce jest kosztowne, a suszenie w suszarce niszczy ubrania. Nic bardziej mylnego…

Aktualnie na rynku dominują suszarki z pompą ciepła, które za sprawą tej technologii suszą delikatnie nasze ubrania i są bardzo energooszczędne. Jeśli jeszcze nie posiadacie suszarki, obejrzyjcie filmik prezentujący jedno z tych inteligentnych urządzeń!


Obserwuj