W kilka dni po premierze na targach IFA w Berlinie pojawiły się na polskim rynku pierwsze suszarki bez filtra na drzwiach- za to z technologią AutoClean.

Bosch jest prekursorem bardzo innowacyjnego rozwiązania, które oprócz wygody użytkowania, gwarantuje suszenie najwyższej klasy i niezmiennie niskie zużycie energetyczne.

Co to jest AutoClean?

Mcim03197513-Autoclean-Video-Preview-3200X1800.Jpg

W tradycyjnych suszarkach kondensacyjnych po każdym suszeniu należy czyścić filtr kłaczków w drzwiach suszarki oraz kilka razy do roku należy czyścić kondensator pary wodnej, który jest elementem pompy ciepła ( znajduje się w dolnej części suszarki).

W suszarkach z AutoClean nie trzeba tego robić, bo one takiego filtra kłaczków w ogóle nie posiadają. W suszarkach z AutoClean włókna i osady, które uwalniają się z ubrań w trakcie suszenia, są wdmuchiwane i spłukiwane do specjalnej szuflady, znajdującej się na dole urządzenia. Szufladę wystarczy opróżniać raz na około 20 cykli suszenia czyli około osiem  razy w roku! O czyszczeniu szuflady zawsze przypomni nam suszarka, wyświetlając komunikat na panelu sterowania. Dodatkowo suszarki z AutoClean mają samoczyszczący się kondensator, więc jak sami widzicie, to bardzo wygodne rozwiązanie!

Modele z technologią AutoClean

Mcim03207544-119251-Bsh-Scene-01-Homeconnect-S.jpg

Aktualnie w ofercie Boscha mamy 5 modeli z technologią AutoClean: WTX87MH0PL, WTX87M30PL, WTX87KH0PL, WTX87K40PL, WTX87EH0EU. Wszystkie ww. modele suszarek mają załadunek 9 kg, a ich klasa energetyczna to A+++.

 

Modele WTX87MH0PL, WTX87KH0PL, WTX87EH0EU oprócz technologii AutoClean wyposażone są w system Home Connet 2.0.– czyli możemy nimi zdalnie zarządzać i  posiadają wyjątkowy program suszenia, który bazuje na Home Connect i nazywa się SmartDry– inteligente suszenie!

SmartDry polega na tym, że jeżeli posiadamy pralkę również w technologii Home Connect, to pralka i suszarka mogą komunikować się ze sobą. Pralka wysyła do suszarki dane z ostatniego cyklu prania, tj. jaki wybraliśmy program prania, jak duży był załadunek i jaki był końcowy poziom wilgotności ubrań i na podstawie tych danych  suszarka dobiera optymalny program suszenia!

 

Modele z AutoClean, Home Connect i SmartDry

Home-Connect-Suszarki-Boscha.png

Technologia Iron Assist

Mcim03200432-05-Autoclean-Ironassist-Container.jpg

W nowych suszarkach Boscha pojawiła się też ciekawa funkcja jaką jest IronAssist.

 

Nie jest to dodatkowy program suszenia, ale program pielęgnujący tkaniny parą!

Para nie tylko odświeża i niweluje zapachy, ale również na tyle wygładza  zagniecenia, że tkaniny nie wymagają  już prasowania. Na panelu sterowania znajdziemy 3 programy z IronAssist: do 1 koszuli, do 5 koszul i do odzieży biznesowej.

Modele z funkcją IronAssist to: WTX87KH0PL, WTX87EH0EU, WTX87K40PL.

Myślę, że technologia AutoClean szybko zyska uznanie wśród klientów suszarek i może nawet kiedyś stanie się standardem we wszystkich suszarkach… Kto wie ??? 🙂

 

Obserwuj