Suszarka to genialny wynalazek! Ktokolwiek ją kupi, to  żałuje, że tak późno się na nią zdecydował. Nie czekaj, wybierz suszarkę dla siebie!

Oto 6 najchętniej kupowanych suszarek, które nadal są dostępne w ofercie producentów.

Remote-Jpg-7.Png
Remote-Jpg-8.Png

Pierwsze miejsce juz od dawna należy do suszarki Electrolux  EW8H458BP. To urządzenie w klasie energetyczne A++, klasie kondensacji B,  o załadunku 8 kg, z małym wyświetlaczem LCD, jej wymiary to 85x60x63,8 cm (wxszxgł). Co ważne, ta suszarka jest w stanie wysuszyć 8 kg prania, w programie bawełna, w stopniu wysuszenia do szafy, już w 154 minuty!

Suszarka posiada wewnętrzne oświetlenie, które zapewnia optymalną widoczność we wnętrzu suszarki, a zmienny kierunek pracy bębna zapobiega powstawaniu zagnieceń.

Electrolux oferuje nam wiele programów suszenia m.in. do suszenia bawełny, syntetyków, wełny, tkanin delikatnych, pościeli XL, jeansu, kołder, odzieży wierzchniej-outdoor, jedwabiu. Przy pomocy tej suszarki możecie też odświeżyć długo nienoszoną odzież. Aktualną cenę produktu możesz sprawdzić TUTAJ.

Kolejny bestseller tego producenta to EW8H358SP, która ma dokładnie takie same parametry jak poprzednik. Jedyna różnica pomiędzy modelami to wielkość wyświetlacza, kolor drzwi suszarki  i wąż odpływowy w zestawie, dzięki któremu po podłączeniu suszarki do kanalizacji,  skropliny zamiast zbierać się w szufladzie, mogą być odprowadzane bezpośrednio do kanalizacji. Brakujący wąż w modelu EW8H458BP zawsze można dokupić w serwisie. Jego koszt to ok. 50 pln. Aktualną cenę EW8H358SP możesz sprawdzić TUTAJ.

Mcsa02964979-Wtr87Tw0Pl-Def.jpg
Mcsa025Ddadad.jpg

Bestsellerem marki Bosch jest WTR87TW0PL. To suszarka z serii6  o załadunku 8 kg, w klasie energetycznej  A+++, o klasie kondensacji A. Silnik w tym modelu to  Eco Silence Drive (silnik typu BLDC)- cechuje go niska głośność 64 db i wyjątkowa żywotność. Ten model jest w stanie wysuszyć 8 kg odzieży w programie bawełna, w stopniu wysuszenia do szafy tylko w 159 minut.

Wyjątkowe programy suszenia w tym modelu to program do suszenia koszul i bluzek, w którym  tkaniny pozostają delikatnie wilgotne- idealne do wyprasowania lub dosuszenia na wieszaku. Wyjątkowy jest też program Super 40, w którym wysuszysz 1 kilogram prania zaledwie  w 40 minut! Inne ciekawe programy suszenia to: Ręczniki, Sport/Fitness, Wełna, Wietrzenie zimne, Ciepły Program czasowy, Pierze/Puch.  Aktualną cenę tego modelu możesz sprawdzić TUTAJ.

Innym bestsellerem tej marki jest Bosch WTR85V5EPL. To model w niższej klasie energetycznej A++ , ale o identycznym załadunku i wymiarach ( 8kg i 85x60x60 cm).Ten model jest w stanie wysuszyć 8 kg odzieży, w programie bawełna, w stopniu wysiszenia do szafy w ciągu 200 minut. Jego klasa kondensacji to B i jest ciut głośniejszy 65 dB. Oferuje identyczne programy suszenia co WTR87TW0PL.  Aktualną cenę tego modelu Boscha możesz sprawdzić TUTAJ.

Osobiście dziwi mnie to, że klienci nadal nie doceniają technnologii samoczyszczącego się wymiennika ciepła (SelfCleaning Condenser) i wybierają modele bez tego rozwiązania… (może nie wiedzą o nim?). Dzięki tej technologii wymiennik ciepła jest czyszczony automatycznie, nawet do czterech razy w trakcie cyklu suszenia, co gwarantuje niezmienni niskie zużycie energii, cykl po cyklu – bez potrzeby ręcznego czyszczenia filtrów wymiennika ciepła .

Bez-Tytulu.jpg

Kolejne bestsellery suszarkowe to płytkie suszarki marki Beko DF7434RXA i MDF7434RXC. Marka Beko jest jedną z dwóch firm oprócz Candy Hoover, które oferują płytkie suszarki.

Obydwa modele suszarek Beko to urządzenia o załadunku 7 kg, w klasie energetycznej A++ i o głośności 65 dB. Cykl suszenia bawełny przy pełnym załadunku 7 kg, w stopniu wysuszenia do szafy trwa 179 minut.

Głębokość tych urządzeń to teoretycznie 46 cm, ale dane te dotyczą tylko głębokości blatu suszarki.  Rzeczywista głębokość suszarek uwzględniająca wypłukości z tyłu urządzenia jak i wypukłości drzwi suszarki to 52,9 cm!

Oczywiście są to modele z pompą ciepła dzięki, której suszą delikatnie i energooszczędnie. Oferują bardzo wiele programów suszenia: bawełny, syntetyków, jeansu, odzieży outdooroweji sportowej, koszul a nawet puchu. Dzięki programowi Daily – wysuszysz 4 kg prania już w godzinę! Modele mają identyczną specyfikację, a różnią się jedynie kolorem drzwiczek. Idealnie pasują do linii pralek Beko z serii Superia.

Jeśli chcesz sprawdzić aktualna cenę Beko DF7434RXA –zajrzyj TUTAJ, a Beko MDF7434RXC-TUTAJ

 

Dopasuj sprzęt do swoich potrzeb i skonfiguruj sobie sprzęt przy pomocy bezpłatnego konfiguratora suszarek na mojej stronie https://www.paniagd.pl/konfigurator-suszarek/

Obserwuj