Marzec 2021 to czas inauguracji nowych pralek Amiki. W bogotaje ofercie nowości szczególnie zainteresowała mnie gama produktów z dużym kolorowym wyświetlaczem, którą chciałabym Wam przedstawić.

1191413-Wa2C814Bkisvod-Wa2C814Bkisvod-59060069.Jpg

W gamie tych produktów są następujące modele:

  • WA2S814BKiSVOD (8 kg, 1400 obr/min, klasa energetyczna B, 20 programów, głebokość 47 cm)
  • WA2C814BKiSVOD (8 kg, 1400 obr/min, klasa energetyczna B, 20 programów, głębokość 56,5 cm)
  • WA2C914BKiSJD (9kg, 1400 obr/min, klasa energetyczna B, 20 programów, głębokość 56,5cm)
  • WA2S814BKiSVD (8 kg, 1400 obr/min, klasa energetyczna B, 20 programów, głębokość 47cm)
  • WA2C814BKiSJD (8 kg, 1400 obr/min, klasa energetyczna B, 20 programów, głębokość 56,5 cm)
  • WA2S714BKiSVD (7 kg,1400 obr/min, klasa energetyczna B, 20 programów, głębokość 49,5 cm)
  • WA2S612BKiSVD (6 kg,1200 obr/min, klasa energetyczna B, 20 programów, głębokość 49,5 cm)

Cechą charakterystyczną dla tych modeli jest elegancki, czarny panel sterowania. Programy i funkcje opisane są słownie w języku polskim, a nie za pomocą piktogramów i pomimo licznych programów i dodatkowych funkcji panel jest bardzo intuicyjny w obsłudze.

1191414-Wa2S814Bkisvod-6-Pd.jpg

Nowe pralki Amiki to nie tylko świetny design, ale też szereg nowych funkcji. Oto najciekawsze z nich:

UV Hygiene Technology

Uv-Hygiene-Technology.jpg

Jedna z najbardziej  innowacyjnych technologii w pralkach Amiki jest UV Hygiene Technology, która polega na sterylizacji prania promieniami ultrafioletowymi, dzięki czemu pozbywamy się z naszych ubrań 99,99% niebezpiecznych wirusów oraz  96,2% bakterii. UV Hygiene Technology jest rozwiązaniem niezwykle skutecznym a przy tym bezpiecznym — promienie UV nigdy nie wydostają się na zewnątrz bębna.

Podczas procesu prania uruchamia się lampka wyposażona w generator światła UV-C. Proces działania promieniowania jest tak dobrany, aby maksymalnie wyeliminować materiał organiczny w pranej odzieży. Czas działania generatora jest zależny od długości danego programu, jak i wielkości maksymalnego załadunku w tym programie. Generator UV pracuje na początku fazy prania zasadniczego przez 7 sekund oraz przez cały proces wirowania i płukania.

Technologię sterylizacji promieniami UV znajdziecie we wszystkich ww. modelach za wyjątkiem WA2C914BKiSJD i WA2C814BKiSJD.

Steam Power Pro

Steampower-Pro1.Jpg

Oprócz UV Hygiene Technology pralki Amiki posiadają też inne świetne rozwiązanie, które gwarantuje nam perfekcyjnie czyste pranie wolne od wirusów i bakterii- jest to Steam Power Pro. Para generowana na początku cyklu prania gwarantuje perfekcyjnie czyste, w pełni zdezynfekowane ubrania. Badania potwierdziły, że wytwarzana w trakcie prania para w pralkach Amica* zabija do 99,99% wirusów i 97% bakterii, dzięki czemu odzież, pościele i inne tkaniny są sterylnie czyste. Para dodana do programu Łatwe prasowanie jest generowana także przed ostatnim wirowaniem i wnikając we włókna tkaniny, rozluźnia je. Tym samym redukuje zagniecenia, a prasowanie staje się łatwiejsze.

*Badania przeprowadzone przez BBH Biotech z Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego fundacji UAM w warunkach laboratoryjnych, w których po zastosowaniu SteamPower PRO osiągnięto następujące wyniki: Redukcję liczebności komórek bakteryjnych możliwych do rozmnażania do 97%.
* Badania wykonane na programie Bawełna 60 stopni z użyciem pary zgodnie z algorytmem programu z udziałem mikroorganizmów z grupy E.coli.Redukcję liczebności mikroorganizmów wirusowych do 99,99%.
*Badania wykonane na programie Bawełna 90 stopni z użyciem pary zgodnie z algorytmem programu z udziałem inaktywowanego wirusa grypy do 99,99%.

Silnik LogicDrive 3.0

Logicdrive-3.Jpg

 

Innowacyjny bezszczotkowy silnik LogicDrive 3.0. dzięki zastosowaniu najnowszej technologii, pozwala na osiągnięcie bardzo dobrej efektywności prania nawet przy krótkich programach. Dodatkowo silnik gwarantuje osiągnięcie najwyższej klasy energetycznej, przyczyniając się tym samym do znacznego obniżenia zużycia energii, zapewnia dłuższą żywotność urządzenia i cichą pracę.

EcoBar

Ecobar1.Jpg

 

Dzięki wskaźnikowi poboru energii elektrycznej oraz wody odczytasz, jakie jest zużycie dla wybranego przez Ciebie programu, co pozwoli ci dobrać parametry prania zgodnie z preferencjami. Mając pełną wiedzę będziesz mógł/mogła dokonać  optymalnego wyboru. Funkcja EcoBar ułatwia oszczędzanie wody i energii i tym samym przyczynia się do dbałości  o środowisko!

OptiTime

Kolejną funkcją, która umożliwia użytkownikowi oszczędnść energii elektrycznej jest OptiTime. Oprogramowanie pralki pozwala na zaawansowaną modyfikację programów prania w taki sposób, który umożliwia użytkownikowi oszczędność energii elektrycznej na wybranym programie albo czasu jego trwania. Całość odbywa się za pomocą tylko jednego przycisku i jest w jasny i przyjazny sposób komunikowane na wyświetlaczu urządzenia. Maksymalne % skrócenia czasu to 44% (średnio 20-30%), maksymalny % redukcji zużycia energii to 43,5%.

Od teraz masz pełną kontrolę nad procesem prania. Świadomie użytkujesz sprzęt, oszczędzając pieniądze lub czas.

AntyBacterial Protection Set

Antybacterial-Protection.jpg

Problem brzydkiego zapachu z pralki zna wielu z nas.  Na szczęście Amica wie, jak sobie z tym poradzić. W nowych pralkach jest specjalna uszczelka na oknie pralki, wykonana z antybakteryjnego materiału z grupy triazoli oraz unikatowy system dysz płuczących okno pralki zapewniają skuteczną walkę z gnieżdżącymi się w uszczelkach i na samym oknie pralki bakteriami, osadami i innymi zanieczyszczeniami. Dzięki temu każde pranie jest efektywne i higieniczne, bęben pralki pozostaje czysty, bez ryzyka namnażania się mikroorganizmów co wpływa także na  dłuższą żywotność pralki.

Program Sterylizacja 70°C

Program-Sterylizacja-70C.jpg

 

Chcesz mieć pewność, że pranie będzie pozbawione szkodliwych bakterii i wirusów? Włącz program Sterylizacja 70°C. Jest to unikatowy program na rynku, który zgodnie z zaleceniami WHO przez 30 minut utrzymuje temperaturę powyżej 60°C. Tak dobrane parametry zapewniają bowiem skuteczne wyeliminowanie wszelkich drobnoustrojów, czyli sterylnie czyste i bezpieczne dla zdrowia ubrania.

Program Antyroztocza

Program-Antyroztocza.jpg

Skoro według obliczeń naukowców w ciągu swojego życia przesypiamy ponad 20 lat, to warto zadbać o pościel wolną od roztoczy. W nowych pralkach Amiki jest specjalny Program Antyroztocza, który  pozwala niezwykle skutecznie eliminować drobnoustroje. Program ten  wskazany jest do prania pościeli, koców i odzieży bawełnianej, z których usunięte są roztocza dzięki specjalnej kombinacji parametrów prania i opcji dodatkowych, w tym wykorzystaniu pary SteamPower Pro oraz sterylizacji światłem UV Hygiene Technology. Podwyższona zostaje także temperatura wody, a specjalna konstrukcja bębna sprawia, że z tkanin jeszcze efektywniej wypłukiwane są groźne drobnoustroje.

Add+

Add-Plus.jpg

Wszyscy zapominalscy i bałaganiarze szczególnie docenią funkcję Add+. Jeśli  pranie będzie w toku, a Ty zapomniałeś wrzucić do pralki jakieś ubrania? A może znalazłeś pod kanapą wczorajsze skarpetki? Dzięki opcji Add+ nie ma potrzeby ponownego uruchomienia pralki dla zapomnianych sztuk odzieży, możesz je dołożyć w każdej chwili, niezależnie od ich rozmiaru. Ikona na wyświetlaczu pralki poinformuje Cię, kiedy możesz zatrzymać program przyciskiem „Pauza”, otworzyć drzwiczki i dołożyć zapomniane ubranie. Czysty komfort i wygoda!

OptiDose Pro

Dwie pralki z przedstawianej gamy :WA2S814BKiSVOD i WA2C814BKiSVOD  mają automatyczny system dozowania detergentu. Rozwiązanie to polega na tym, że do każdego programu prania pralka automatycznie pobierze dawkę płynnego detergentu i płynu do płukania zgodną z maksymalnym dopuszczalnym załadunkiem. System można dezaktywować i w razie potrzeby korzystać z detergentu w postaci proszku. Pralka zamiast tradycyjnej szuflady posiada 2 zbiorniki na płynny detergent oraz płyn do płukania, z których niezależne 2 pompy pobierają potrzebny w danym momencie programu płyn. Oprócz tego w szufladzie umieszczona jest przegroda na tradycyjny proszek do prania. System nie wymaga użycia specjalnego akcesorium na proszek do prania (OptiCup). Pojemność zbiornika na detergenty 800 ml, na płyn do płukania 400 ml. System pozwala na wybór 3 dawek detergentu, jak i płynu do płukania. Dawkowanie będzie zgodne ze średnią zaleceń producentów detergentów.

Nowe pralki Amiki oferują ok. 20 różnych programów prania: m.in.  bawełny, syntetyków, wełny ; program specjalne: antyalergiczny, ochrona koloru, Autoczyszczenie, odświeżanie 15, ale właścicieli „sierściuchów” ucieszy najbardziej program PUPIL.

Program Pupil

Program-Pupil.jpg

Program Pupil został stworzony z myślą o posiadaczach zwierząt. Kochasz swojego pupila, ale niekoniecznie sierść, którą zostawia na tkaninach? Dzięki zwiększonej wydajności i ilości cyklów płukania do 4 – sierść zostaje łatwo usunięta a tkaniny pozbawione alergenów. Program ma szeroki zakres temperatur i opcji dodatkowych w tym: 3 płukania, para SteamPower Pro czy sterylizacja światłem UV, co zapewni wyjątkową skuteczność i higienę. Teraz zabawa z Twoim pupilem to czysta przyjemność.

Mam nadzieję, że nowe pralki Amiki spodobały Ci się tak bardzo jak mi?!

Jeśli jesteś posiadaczem, którejś z prezentowanych pralek, to koniecznie podziel się ze mną swoja opinią o niej pod artykułem.

Obserwuj