Przeglądając listę najchętniej kupowanych pralek Boscha trochę ubolewam, że nie ma wśród nich modeli z wyjątkowymi technologiami i-Dos czy Active Oxygen, ale to znaczy, że muszę nadal o nich pisać i je chwalić, abyście je również docenili :-).

i-Dos to system inteligentnego dozowania detergentu i płynu zmiękczającego, który w zależności od wagi, rodzaju tkaniny, stopnia zabrudzenia i twardości wody dobierze precyzyjnie detergenty co do mililitra. i-Dos to nie tylko wygoda, bo wystarczy przelać detergenty do szuflady i wystarczą nam na ok. miesiąc, ale również ochrona naszej skóry- bo nie podrażniają jej resztki detergentu w tkaninach i oszczędność dla naszego portfela i środowiska, bo nie przedozowujemy detergentów i tym samym pralka nie musi uruchamiać dodatkowych płukań, żeby wypłukać ich nadmiar!

Pralkę Boscha z automatycznym dozowaniem detergentu możemy kupić już od 2000 zł. Wszystkie pralki z tym systemem znajdziecie TUTAJ.

Active Oxygen to aktywny tlen- specyficzna postać tlenu, która charakteryzuje się niesamowitą skutecznością w neutralizowaniu zapachów np. dymu papierosowego, zapachów kuchennych.

W programie  ActiveOxygen Refresh aktywny tlen w zaledwie 45 minut, bez użycia wody i detergentów,  przywraca świeżość odzieży, która jest zasadniczo czysta, ale przesiąknięta nieprzyjemnymi zapachami. Program ten jest odpowiedni dla najdelikatniejszych ubrań; nie zniszczy nawet rzeczy nienadających się do prania w warunkach domowych. Tą technologię znajdziecie w modelach: WAU28Q0EPL i WAU28Q00PL.

Od 2021 roku w ofercie Boscha nie znajdziecie już pralek slim! Najpłytsze pralki mają głębokość 55 cm.

Oto trzy najchętniej kupowane pralki Boscha!

Bosch WAJ2006EPL

Aa.jpg
Mcsa02990642-Waj2006Epl-Pga1-Def.jpg

To pralka z serii 2 o załadunku 7 kg, w klasie energetycznej D. Jej prędkość wirowania to 1000 obr./min a głośność podczas wirowania to 72 dB. Wymiary tego urządzenia to 84,8×59,8×54,6 cm (wxszxgł). Pralka zużywa 45 litrów wody przy pełnym załadunku, w programie bawełna ECO.

Ten model to energooszczędna i cicha pralka z niezawodnym, bezszczotkowym silnikiem EcoSilence Drive. Dzięki funkcji SpeedPerfect możesz wyprać pranie szybciej nawet o 65% szybciej (w zależności od cyklu). Opcja może być wykorzystana w połączeniu z większością programów, niezależnie od wielkości załadunku oraz rodzaju tekstyliów. Na przykład, wybierając program Mix z opcją SpeedPerfect, możesz wyprać do 4 kilogramów wsadu różnych tekstyliów w zaledwie 41 minut.

Innowacyjne wytłoczenia AntiVibration Design na ścianach bocznych pralki stanowią nie tylko ozdobę: system ten zapewnia także większą stabilność i redukcję drgań. Ulepszona izolacja pozwala również na zmniejszenie poziomu hałasu, co sprawia, że pralki marki Bosch są bardzo ciche, nawet podczas cyklu wirowania.

Technologia Active Water sprawia, że pralka dopasowuje potrzebną ilości wody do każdego prania i ani kropli więcej – nawet przy małych załadunkach. Zintegrowane czujniki automatycznie dostosowują zużycie wody do rodzaju tkaniny i obciążenia.

Programy prania to:  Bawełna, Syntetyki, Delikatne, Wełna/pranie ręczne, Płukanie, Odpompowanie / Wirowanie, Mix, Szybki 15’/30′.

Aktualną cenę pralki możesz sprawdzić TUTAJ.

Bosch WAN2829EPL

15928427-Wan2829Epl-Stp-Def.jpg

To pralka z serii 4 o załadunku 8 kg, w klasie energetycznej C.  Prędkość wirowania to 1400 obr./min, a głośność podczas wirowania to 74 dB. Pralka zużywa 48 l wody piorąc pełen załadunek, w programie bawełna ECO. Wymiary urządzenia to 84,8×59,8×55 cm (wxszxgł).

Pralka ma duży wyświetlacz, ze wskaźnikiem postępu,temperaturą, obrotami wirowania, pozostałym czasem do końca programu, 24 h opóźnieniem czasu prania, rekomendacją załadunku.

Podobnie jak model wyżej, ta pralka posiada bezszczotkowy, inwerterowy silnik EcoSilence Drive oraz możliwość skracania czasu trwania programów dzięki SpeedPerfect. Dzięki ActiveWater Plus– precyzyjnie dostosowuje ilość pobieranej wody do każdego prania.

W porównaniu z modelem z serii 2 pralka oferuje znacznie więcej programów prania np. AntyAlergia, Płukanie, Koszule/Bluzki, Jeans/dark laundry, Pranie nocne, Odpompowanie / Wirowanie, Mix, Sport/Fitness, Szybki 15’/30′, delikatne/jedwab, wełna/pranie ręczne.

Aktualną cenę urządzenia możesz sprawdzić TUTAJ.

Bosch WAU28R0EPL

15934838-Wau28R0Epl-Stp-Def.jpg
16245369-Wau28R0Epl-Pga1-Def.jpg

Pralka z serii 6 o załadunku 9 kg. Prędkość wirowania 1400 obr./min, głośność podczas wirowania to 72 dB, klasa energetyczna to C. Wymiary urządzenia to 84,8×59,8×59 cm (wxszxgł).

Ta pralka posiada automatyczne programy do usuwania najbardziej uporczywych plam: z tłuszczu, trawy, krwi a nawet czerwonego wina. Po wybraniu odpowiedniej opcji, przed rozpoczęciem wybranego programu pralka automatycznie dopasuje temperaturę, ruchy bębna i czas namaczania odpowiednio do każdego zabrudzenia. Bez względu na rodzaj plam, dzięki AntiStain można w łatwy sposób uzyskać doskonałe efekty. Całkowicie automatycznie.

Pralka posiada również silnik EcoSilence Drive oraz funkcję SpeedPerfect dzięki, której można skrócić czas prania nawet o 65%. Pralka posiada duży panel dotykowy DirectSelect, który pokazuje wszystkie dostępne dla danego programu opcje. Dzięki czemu, w intuicyjny i szybki sposób możemy dokonać wyboru pomiędzy dodatkowymi opcjami i ustawieniami dedykowanymi dla danego cyklu prania.

Oprócz standardowych programów prania jak: bawełna, syntetyki, delikatne , wełna/pranie ręczne pralka oferuje jeszcze programy specjalne: Czyszczenie bębna, Koszule/Bluzki, Jeans/dark laundry, Odpompowanie / Wirowanie, Mix, Sport/Fitness, Płukanie, Szybki 15’/30′. Dodatkowe opcje to m.in. ochrona przed zagnieceniami, odplamianie, ciche pranie nocne, ulubione ustawienia.

Aktualną cenę tego modelu możesz sprawdzić TUTAJ.

Obserwuj